ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

اعضای گروه داعش در جوزجان بر زنان و دختران تجاوز می کنند

۱۳۹۷-۰۵-۰۹

شماری از زنان در ولسوالی درزاب جوزجان مدعی اند که جنگجویان داعش زنان و دختران را با خود برده و بر آنان تجاوز جنسی می‌کنند.

 

شماری از زنان در ولسوالی درزاب جوزجان مدعی اند که اعضای گروه داعش در این ولسوالی زنان و دختران را باخود برده و بر آنان تجاوز جنسی می‌کنند.

این بانوان می‌گویند که دیگر از ظلم این گروه تروریستی به ستوه آمده اند.

یکی از زنان شاکی می‎گوید:« اعضای گروه داعش زنان و دختران مجرد را با خود می‌برند. از آنها استفاده جنسی می‎کنند. آنها قدرت دارند و از دست ما کاری بر نمی‎آید.»

شماری از باشنده‌های درزاب می‌گویند که برخی از خانواده‌ها از ترس و ظلم این گروه خانه‌های شان را رها کرده و اکنون در وضعیت بد زنده‌گی قرار دارند.

عبدالحفیظ خاشح آمر امنیت فرماندهی پولیس جوزجان می‌پذیرند که گروه  داعش در مناطق تحت تصرف اش، بر مردم هرگونه ظلم را روا می‌دارد.

در همین حال عبدالرحمان حقبین سرپرست فرماندهی قول اردوی 209 شاهین هرچند دامنه‌ای فعالیت گروه داعش را در شِمال کشور محدود می‌دانند اما بر نابودی این گروه در ولسوالی‌های درزاب و قوش تپه‌ای جوزجان تأکید می‌ورزند.

این نگرانی ها در حالی مطرح می‌شود که پیش ازین مقام های روسیه از فعالیت نزدیک به ده هزار جنگجوی داعش در افغانستان خبر داده بود.

گروهی‌که آن را تهدید جدی برای کشورهای آسیای مرکزی نیز خوانده اند.
عکاس: الهام حسین قاطع

معرفی نشدن ناظران انتخابات از سوی کمیسیون انتخابات 2018-10-09

ناظران داخلی و خارجی این روند از سوی کمیسیون انتخابات همگانی نشده است

نتایج آزمون کانکور سال 1397 خورشیدی امروز اعلام شد 2018-08-01

از میان 170 هزار تن که در آزمون کانکور شرکت کرده بودند، 138 هزار تن آن موفق شدند به موسسات تحصیلات علای و نیمه عالی دولتی راه یابند.

دور چهارم مذاکرات صلح میان طالبان و امریکا برگزار می شود 2018-07-31

دور چهارم گفتگوهای میان طالبان و دیپلومات های امریکایی پیش از فرا رسیدن عید قربان برگزار خواهد شد.