ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

حکومت: زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهور اعلان شود.

۱۳۹۷-۰۵-۰۱

حکومت از کمیسیون مستقل انتخابات می‌خواهد که به زودی زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کند.

 

با آنکه کمتر از سه ماه دیگر به برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی‌ها باقی مانده و از سوی دیگر نارضایتی احزاب به چالش‌های انتخاباتی افزوده است.

رهبران حکومت در نشستی با اعضای کمیسیون انتخابات از این نهاد خواسته اند که به  زودی زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کند.

عبدالله عبدالله رییس اجراییه می‎گوید:« در جلسه‎ای مشترک اعضای کمیسیون مستقل انتخابات و مقام‎های دولتی، حکومت از این کمیسیون تقاضا کرد تا تاریخ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را اعلان کنند.»

با این حال حفیظ الله هاشمی سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید که این کمیسیون روی مسوده‌ای تقویم انتخابات ریاست جمهوری  کار می‌کند و تا چند روز آینده  زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اعلام خواهد شد.

از سویی هم حکومت از احزاب سیاسی خواسته است که در نظارت از روند انتخابات سهم داشته باشند، اما این جریان‌های  سیاسی هم‌چنان شیوه انتخاب شده برای برگزای انتخابات را بحران آفرین می‌دانند.

محی الدین مهدی عضو شورای رهبری حزب جمعیت گفت:« برمبنای شرایط فعلی که یک شخص حتا توانسته پنجاه تذکره هم بگیرد و رأی بدهد وضعیت را نه تنها که بهتر نمی تواند بلکه کشور را به سوی بحران خواهد برد.»

با این حال برخی از نهادهای ناظر بر روند انتخابات می‌گویند که هرگونه تصمیم حکومت  برای برگزاری زود هنگام انتخابات ریاست جمهوری  با ظرفیت کنونی کمیسیون؛ انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی‌ها را به حاشیه خواهد راند.
عکاس: الهام حسین قاطع

معرفی نشدن ناظران انتخابات از سوی کمیسیون انتخابات 2018-10-09

ناظران داخلی و خارجی این روند از سوی کمیسیون انتخابات همگانی نشده است

نتایج آزمون کانکور سال 1397 خورشیدی امروز اعلام شد 2018-08-01

از میان 170 هزار تن که در آزمون کانکور شرکت کرده بودند، 138 هزار تن آن موفق شدند به موسسات تحصیلات علای و نیمه عالی دولتی راه یابند.

دور چهارم مذاکرات صلح میان طالبان و امریکا برگزار می شود 2018-07-31

دور چهارم گفتگوهای میان طالبان و دیپلومات های امریکایی پیش از فرا رسیدن عید قربان برگزار خواهد شد.