ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

کار عملی راه لاجورد به زودی آغاز می شود

۱۳۹۷-۰۴-۱۱

سفیر افغانستان در ترکمنستان می گوید کشورهای عضو راه لاجورد تمامی موارد قانونی این مسیر را طی مراحل کرده و به زودی در مرحله اجرا قرار خواهد گرفت.

 

راه لاجورد راه ترانزیتی است که افغانستان را از طریق ترکمنستان به آذربایجان، گرجستان سپس به ترکیه، آب‌های آزاد و کشورهای اروپایی وصل می‌کند.

سفیر افغانستان در ترکمنستان از آغاز کار عملی راه ترانزیتی لاجورد در آینده نزدیک خبر داده می‌گوید که گشایش این راه در رشد اقتصاد کشور از اهمیت خوبی برخوردار است.

میرویس ناب سفیر افغانستان در ترکمنستان می‌گوید:« ما موافقت‌نامه‌ای راه ترانزیتی لاجورد را امضا کردیم و این موافقت‌‌نامه در کشور گرجستان عملاً به مرحله اجرا گذاشته شده است.»

سفیر افغانستان همچنان از امضای قرارداد چندین پروژه‌ای بزرگ میان افغانستان و ترکمنستان در بخش‌های مختلف اقتصادی سخن می‌گوید.

آقای ناب اضافه کرد که آغاز مرحله‌ای دوم تاپی، امتداد خط آهن تورغندی به شهر هرات، وصل ساختن برق 110 کیلوولت برق قلعه نو ولایت بادغیس و امتداد آن به ولایت‌های فراه و نیمروز از پروژه‌های مهمی است که آقای ناب به آن اشاره می‌کند.

سفارت افغاستان در عشق‌آباد تلاش دارد تا زمینه‌ای صادرات سنگ مرمر و سنگ رخام کشور را از طریق بندر تورغندی به کشورهای ترکمنستان و چین مساعد سازد.

 
عکاس: الهام حسین قاطع

معرفی نشدن ناظران انتخابات از سوی کمیسیون انتخابات 2018-10-09

ناظران داخلی و خارجی این روند از سوی کمیسیون انتخابات همگانی نشده است

نتایج آزمون کانکور سال 1397 خورشیدی امروز اعلام شد 2018-08-01

از میان 170 هزار تن که در آزمون کانکور شرکت کرده بودند، 138 هزار تن آن موفق شدند به موسسات تحصیلات علای و نیمه عالی دولتی راه یابند.

دور چهارم مذاکرات صلح میان طالبان و امریکا برگزار می شود 2018-07-31

دور چهارم گفتگوهای میان طالبان و دیپلومات های امریکایی پیش از فرا رسیدن عید قربان برگزار خواهد شد.