ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

کارخانه های نساجی کشور در حال رکود قرار دارند

۱۳۹۷-۰۴-۰۳

رییس عامل کارخانه های نساجی با انتقاد از بی توجهیِ حکومت در احیای این کارخانه ها می گوید حکومت با وعده های بسیار هیچ اقدامی برای کمک آنها نکرده است.

 

کارخانه‌های بزرگ نساجی چون گلبهار، پلخمری، بگرامی، جبل السراج و برخی دیگری از فابریکه‌های صنعتی  در جنگ‌های چندین ساله  آسیب‌های بزرگی دیده و از فعالیت باز مانده اند.

اما آنچه که در این اواخر مسوولان این کارخانه‌ها از آن شاکی اند بی توجهی حکومت به احیای دوباره این کارخانه هاست.

عبدالقدیر حمیدی رییس عامل فابریکه های نساجی می‎گوید:« من تا کمیته‎ای اقتصادی شورای وزیران رفتم. تلاشهای ما از هشت سال به اینسو دوام دارد. دولت هیچ علاقه‎ای برای بازسازیِ این فابریکه‌ها نشان نمی‎دهد.»

به گفته‌ای رییس عامل فابریکه‌های نساجی شماری از زمین‌های این کارخانه‌ها غصب شده و ماشینری آنان نیاز به ترمیم دارد.

از سویی هم گفته می‌شود هرگاه این کارخانه‌های نساجی بازسازی شوند زمینه‌ای کار برای نزدیک به 30 تن در یک شبانه روز فراهم می‌شود.

شبیر بشیری آگاه اقتصادی می‌گوید:« نظر به تحقیقات اقتصادی صورت گرفته این فابریکه‎ها می‎تواند زمینه‎ای کار برای سی هزار تن را در یک زمان کاری آماده بسازد.»

از سویی هم گفته می‌شود که علاقه‌مندی‌ها برای سرمایه‌گذاری روی این کارخانه‌های بزرگ صنعتی در کشور وجود دارد اما نا امنی از چالش‌های جدی است که از این دلگرمی‌ها کاسته است.

 
عکاس: الهام حسین قاطع

وزارت خارجه: ما روی یک برنامه صلح با پاکستان کار می کنیم. 2018-07-22

مقام ها در وزارت خارجه می گویند افغانستان و پاکستان روی ایجاد یک طرزالعمل مشترک برای دست یابی به صلح به توافق رسیده اند.

افغانستان دومین کشور خطرناک برای سرمایه گذاری در جهان 2018-07-22

بازرس ویژه امریکا برای بازسازی افغانستان در گزارش تازه اش نگاشته است که سرمایه گذاری و میزان تجارت در سال های اخیر به طور قابل ملاحظه کاهش یاقته است.

طالبان: ما مصروف گفتگوی غیر مستقیم با امریکا هستیم. 2018-07-21

یک منبع از گروه طالبان به تلویزیون ان بی اس تایید کرده که نمایندگان این گروه چند بار با مقام های امریکایی در افغانستان و کشورهای قطر دیدار داشته اند.