ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

درگیری لفظی احمد ضیا مسعود و فضل‌ هادی مسلم‌یار

۱۳۹۷-۰۳-۲۴

ضیا مسعود، رییس جمهور غنی را عامل کشتار اعتراض کنند‌ه‌گان "جنبش رستاخیز " خطاب کرد  اما این سخنان به مزاج فضل هادی مسلم‌یار خوش نخورد.

 

مراسم نخستین سال‌یاد جان باخته‌گان جنبش رستاخیز تغییر با تنش‌های لفظی روی چگونگی این رویداد میان رییس مجلس سنا و احمد ضیا مسعود معاون حزب جمعیت انجامید.

احمد ضیا مسعود در این مراسم رییس جمهور را عامل کشتار اعتراض کنندگان "جنبش رستاخیز" خطاب نموده و خواستار به دادگاه کشانیده شدن وی و عاملان این رویداد شد.

این اظهارت آقای مسعود واکنش تند فضل هادی مسلم‌یار رییس مجلس سنا را برانگیخت.

آقای مسلم‌یار این اظهارات را زمینه‌ ساز نفاق میان شهروندان و خلاف منافع ملی دانسته و تاکید کرد که آقای مسعود نیز به دلیل حمایت همه جانبه از رییس جمهور در کارزار های انتخاباتی در قبال وضعیت کنونی پاسخگو باید باشد.

در این میان محمد علم ایزدیار، معاون نخست مجلس سنا به نمایندگی از خانواده های قربانیان "جنبش رستاخیز تغییر" هشدار داد در صورت عدم رسیدگی به این پرونده آنان خود انتقام خون شهیدان شان را خواهند گرفت.

از سوی هم در این نشست محمد یونس قانونی برخی از سیاست‌ها و عمل‌کردهای حکومت را قومی و انحصاری تلقی نموده و تاکید کرده که برخی حلقات در درون حکومت، نفاق های قومی و ملی را به عنوان ابزار مورد استفاده قرار می‌دهد.

چهاراه زنبق کابل که جزی از ساحه سبز پایتخت به شمار می‌رود.

این منطقه  در ماه جوزا سال گذشته گواه رویدادهای خونین و مرگ‌بار بود که از انفجار موتر بمب آغاز و به شکل گیری اعتراض‌های مردمی و به خشونت گراییده شدن این اعتراض ها پایان یافت.

حمله‌های که جان بیش از صد تن را گرفت و ده‌ها تن دیگر را مجروح نمود.

و در جریان اعتراضی برای محکوم کردن این رویداد، چندین تن به شمول محمد سالم ایزدیار، فرزند معاون نخست مجلس سنا از سوی نیروهای دولتی هدف قرار گرفته و کشته شدند.
عکاس: الهام حسین قاطع

معرفی نشدن ناظران انتخابات از سوی کمیسیون انتخابات 2018-10-09

ناظران داخلی و خارجی این روند از سوی کمیسیون انتخابات همگانی نشده است

نتایج آزمون کانکور سال 1397 خورشیدی امروز اعلام شد 2018-08-01

از میان 170 هزار تن که در آزمون کانکور شرکت کرده بودند، 138 هزار تن آن موفق شدند به موسسات تحصیلات علای و نیمه عالی دولتی راه یابند.

دور چهارم مذاکرات صلح میان طالبان و امریکا برگزار می شود 2018-07-31

دور چهارم گفتگوهای میان طالبان و دیپلومات های امریکایی پیش از فرا رسیدن عید قربان برگزار خواهد شد.