ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

رییس ستاد ارتش پاکستان امروز به کابل آمد

۱۳۹۷-۰۳-۲۲

ریاست جمهوری هدف سفر قمرباجوه را چگونگی تطبیق شدن برنامه عمل میان افغانستان و پاکستان در خصوص مبارزه با هراس افکنی و پایان خشونت ها می‌داند.

 

قمر باجوه جاوید رییس ستاد ارتش پاکستان پیش از چاشت امروز به دعوت رییس جمهور غنی به کابل آمد و روی مذاکرات صلح حکومت وحدت ملی با طالبان و مبارزه با هراس افکنی با رییس جمهور گفت‌وگو کرده است.

شاه حسین مرتضوی معاون سخنگوی ریاست جمهوری در مورد محتوای گفت‌وگوهای این دیدار می‌گوید که در این دیدار دو طرف روی چگونه‌گی تطبیق پلان عمل افغانستان – پاکستان مبنی بر صلح و همبسته‌گی و  کاهش خشونت‌ها تأکید کردند.

سخنگوی ارتش پاکستان هم گفته است که پاکستان در همکاری با جامعه جهانی در راستای تأمین امنیت افغانستان تلاش می‌کند.

با این حال محی‌الدین‌مهدی  عضو مجلس نماینده‌گان می‌گوید که پاکستان در قبال حل بحران افغانستان صداقت ندارد و برای موفق شدن این دیدارها باید دو طرف روی خواست‌های همدیگر توجه جدی کنند.

پیش از این مسوولان ارشد امنیتی افغانستان هم به رهبری مشاور شورای امنیت ملی  به اسلام‌آباد سفر کردند و در این سفر دو طرف روی مبارزه با هراس افکنی، گام‌های عملی پلان عمل صلح دو کشور گفت‌وگو کردند.
عکاس: الهام حسین قاطع

معرفی نشدن ناظران انتخابات از سوی کمیسیون انتخابات 2018-10-09

ناظران داخلی و خارجی این روند از سوی کمیسیون انتخابات همگانی نشده است

نتایج آزمون کانکور سال 1397 خورشیدی امروز اعلام شد 2018-08-01

از میان 170 هزار تن که در آزمون کانکور شرکت کرده بودند، 138 هزار تن آن موفق شدند به موسسات تحصیلات علای و نیمه عالی دولتی راه یابند.

دور چهارم مذاکرات صلح میان طالبان و امریکا برگزار می شود 2018-07-31

دور چهارم گفتگوهای میان طالبان و دیپلومات های امریکایی پیش از فرا رسیدن عید قربان برگزار خواهد شد.