ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

پروژه سمنت غوری پس از ده سال لغو شد

۱۳۹۷-۰۳-۱۴

سرپرست وزارت معادن و پطرولیم می‌گوید که شورای عالی اقتصادی بعد از چندین بار بررسی تصمیم گرفت تا این قرارداد این پروژه  را لغو کرد.

 

از امضای قرارداد سمنت غوری با شرکت سرمایه‌گذاری افغان بیش از ده سال می‌گذرد اما اکنون بر اساس تصمیم شورای عالی اقتصادی این قرارداد به دلیل آنچه که کم کاری طرف قراداد دانسته می‌شود لغو شده است.

سرپرست وزارت معادن و پطرولیم می‌گوید که در نخست این شرکت تعهد کرده بود که 150 میلیون دالر را روی پروژه‌ای سمنت غوری سرمایه‌گذاری می‌کند اما اکنون با گذشت سال‌ها این شرکت توانسته تنها 30 درصد این پول را سرمایه‌گذاری کند.

نرگس نهان سرپرست وزارت معادن و پطرولیم می‎گوید که شرکت یاد شده بر اساس طرح کاری خود تعهد بسته بود که بالای این پروژه 152 میلیون دالر مصرف خواهد کرد اما فعلاً جستجوهای این وزارت نشان می‌دهد که تا حال تنها 51 میلیون دالر سرمایه گذاری در این بخش صورت گرفته است.

از سویی هم براساس تصمیم این شورا قرار است که پروژهای معدن مس عنیک و طلای زرشکان غزنی  نیز به دلیل عدم شفافیت مورد بررسی قرار گیرد.

خانم نهان افزود که وزارت معادن عین کار را با قرارداد معادن مس و طلای زرگشان غزنی نیز صورت گرفته است.

گفته می‌شود که با ادامهای این روند کار شرکت  قراردادی این معادن نیز لغو و به داوطلبی جدید خواهد رفت.

در کنار شفافیت در قراردادها، استخراج غیرقانونی معادن از سوی زورمندانِ محلی از دیگر نگرانیهای است که تاکنون برای جلوگیری از آن اقدامی نشده است.
عکاس: الهام حسین قاطع

معرفی نشدن ناظران انتخابات از سوی کمیسیون انتخابات 2018-10-09

ناظران داخلی و خارجی این روند از سوی کمیسیون انتخابات همگانی نشده است

نتایج آزمون کانکور سال 1397 خورشیدی امروز اعلام شد 2018-08-01

از میان 170 هزار تن که در آزمون کانکور شرکت کرده بودند، 138 هزار تن آن موفق شدند به موسسات تحصیلات علای و نیمه عالی دولتی راه یابند.

دور چهارم مذاکرات صلح میان طالبان و امریکا برگزار می شود 2018-07-31

دور چهارم گفتگوهای میان طالبان و دیپلومات های امریکایی پیش از فرا رسیدن عید قربان برگزار خواهد شد.