ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

نُه سرباز در بادغیس توسط طالبان کشته شدند

۱۳۹۷-۰۲-۰۳

مسوولان محلی بادغیس می‌گویند طالبان شب هنگام حملات تهاجمی را بر شماری مرکزهای ثبت نام رای دهندگان در منطقه باغبان شهر قلعه نو راه انداخته اند.

 

نگرانی‌ها از حملات تهاجمی و انفجاری بر مرکزهای ثبت نام رأی دهنده‌گان و توزیع شناسنامه‌ها بالا گرفته است.

گروه طالبان شب گذشته حملات تهاجمی را بر پاسگاه‌های امنیتی که مسوولیت تأمین امنیت شماری مراکز ثبت نام انتخابات در پنج کیلومتری شهر قلعه‌نو را داشتند راه انداختند که در نتیجه نُه سرباز ارتش کشته و چهار تن دیگر زخم برداشتند.

اما مسوولان محلی بادغیس از مهار این حمله توسط نیروهای امنیتی خبر می‌دهند.

فیض محمد مرزا زاده، سرپرست ولایت بادغیس در این مورد می‎گوید:« طالبان شب گذشته بر مرکز رأی‎دهی باغبانان حمله داشتند. خوشبختانه حملات آنها دفع شد.»

از سوی دیگر اداره‌ای ثبت  احوال نفوس در پیوند به حمله‌ای داعش بر یکی از مراکز توزیع شناسنامه‌ها در کابل، فعالیت سه مرکز دیگر را در پایتخت تعطیل و خواستار تأمین امنیت مرکزهای توزیع شناسنامه‌ها شده است.

درهمین حال، وزارت داخله از روی دست گرفتن تدابیر ویژه‌ای برای تأمین امنیت مرکزهای ثبت نام رأی دهنده‌گان و توزیع شناسنامه‌ها خبر می‌دهد.

نجیب الله دانش، سخنگوی وزارت امور داخله می‎گوید:« راه حل جدی‎تر و بهتری برای مشکلات نا امنی حتماً جستجو می‎کنیم.»

با آنکه نبود امنیت مراکز ثبت نام رأی دهنده‌گان از موارد اصلی کمرنگ شدن مشارکت مردم برای ثبت نام در روند انتخابات به شمار می‌رود، اما وزارت داخله تأکید می‌کند که تلاش‌های جدی‌تری را برای جلوگیری از تلفات و تأمین امنیت بهتر این مرکزها روی دست گرفته شده است.

 
عکاس: الهام حسین قاطع

طالبان پنج کارمند ماین روبی را در کندهار به گلوله بستند 2018-05-21

مسوولان امنیتی کندهار می‌گویند، این کارمندان که مصروف ماین روبی مسیر پروژه تاپی در ولسوالی میوند کندهار بودند، هدف حمله مسلحانه قرار گرفتند.

طالبان با حملات می خواهند میان مردم فاصله ایجاد کنند 2018-05-21

سرور دانش معاون دوم رییس جمهورمی‌گوید، گروه طالبان همچنان با رویکردهای جدید می خواهد، حکومت افغانستان را وادار به معامله با حامیان خارجی اش کند.

یکصد خانواده از کمک های بنیاد خیریه نبی زاده مستفید شدند 2018-05-21

مسوولان بنیاد خیریه نبی زاده می گویند این کمک ها شامل آرد و روغن می باشد که به مستحق ترین افراد در ماه مبارک رمضان مساعدت کرده است.