ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

نُه سرباز در بادغیس توسط طالبان کشته شدند

۱۳۹۷-۰۲-۰۳

مسوولان محلی بادغیس می‌گویند طالبان شب هنگام حملات تهاجمی را بر شماری مرکزهای ثبت نام رای دهندگان در منطقه باغبان شهر قلعه نو راه انداخته اند.

 

نگرانی‌ها از حملات تهاجمی و انفجاری بر مرکزهای ثبت نام رأی دهنده‌گان و توزیع شناسنامه‌ها بالا گرفته است.

گروه طالبان شب گذشته حملات تهاجمی را بر پاسگاه‌های امنیتی که مسوولیت تأمین امنیت شماری مراکز ثبت نام انتخابات در پنج کیلومتری شهر قلعه‌نو را داشتند راه انداختند که در نتیجه نُه سرباز ارتش کشته و چهار تن دیگر زخم برداشتند.

اما مسوولان محلی بادغیس از مهار این حمله توسط نیروهای امنیتی خبر می‌دهند.

فیض محمد مرزا زاده، سرپرست ولایت بادغیس در این مورد می‎گوید:« طالبان شب گذشته بر مرکز رأی‎دهی باغبانان حمله داشتند. خوشبختانه حملات آنها دفع شد.»

از سوی دیگر اداره‌ای ثبت  احوال نفوس در پیوند به حمله‌ای داعش بر یکی از مراکز توزیع شناسنامه‌ها در کابل، فعالیت سه مرکز دیگر را در پایتخت تعطیل و خواستار تأمین امنیت مرکزهای توزیع شناسنامه‌ها شده است.

درهمین حال، وزارت داخله از روی دست گرفتن تدابیر ویژه‌ای برای تأمین امنیت مرکزهای ثبت نام رأی دهنده‌گان و توزیع شناسنامه‌ها خبر می‌دهد.

نجیب الله دانش، سخنگوی وزارت امور داخله می‎گوید:« راه حل جدی‎تر و بهتری برای مشکلات نا امنی حتماً جستجو می‎کنیم.»

با آنکه نبود امنیت مراکز ثبت نام رأی دهنده‌گان از موارد اصلی کمرنگ شدن مشارکت مردم برای ثبت نام در روند انتخابات به شمار می‌رود، اما وزارت داخله تأکید می‌کند که تلاش‌های جدی‌تری را برای جلوگیری از تلفات و تأمین امنیت بهتر این مرکزها روی دست گرفته شده است.

 
عکاس: الهام حسین قاطع

معرفی نشدن ناظران انتخابات از سوی کمیسیون انتخابات 2018-10-09

ناظران داخلی و خارجی این روند از سوی کمیسیون انتخابات همگانی نشده است

نتایج آزمون کانکور سال 1397 خورشیدی امروز اعلام شد 2018-08-01

از میان 170 هزار تن که در آزمون کانکور شرکت کرده بودند، 138 هزار تن آن موفق شدند به موسسات تحصیلات علای و نیمه عالی دولتی راه یابند.

دور چهارم مذاکرات صلح میان طالبان و امریکا برگزار می شود 2018-07-31

دور چهارم گفتگوهای میان طالبان و دیپلومات های امریکایی پیش از فرا رسیدن عید قربان برگزار خواهد شد.