ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

نشست نظارتی ریکا در کابل برگزار شد

۱۳۹۷-۰۱-۲۷

عادله راز معین همکاری‌های اقتصادی وزارت خارجه می‌گوید بیشتر تعهدات نشست هفتم ریکا در عشق‌آباد ترکمنستان عملی شده است.

 

این نشست به منظور نظارت و ارزیابی از کارهای انجام شده که در هفتمین نشست ریکا برآن تأکید شده بود، برگزار شده است. اشتراک کننده‌گان این نشست سفیران کشورهای عضو ریکا هستند.

باز شدن بندر چابهار، آغاز کار تاپی، افتتاح پروژه‌ای کاسا یک‌هزار، گسترش روابط بازرگانی با کشورهای منطقه و امضای موافقت‌نامه‌های بازرگانی و ترانزیتی با اوزبیکستان مواردی هستند که افغانستان آن را پس از نشست هفتم ریکا انجام داده است.

خانم راز می‎گوید:« این نشست برای تقویت همکاری‌های منطقه‌یی یک گام مثبت است. پروژه‌های تاپی، کاسا 1000، استفاده عملی از بندر چابهار، گسترش همکاری‌های بازرگانی با کشورهای منطقه در چارچوب همکاری‌های ریکا انجام شده است. همکاری‌های منطقه‌یی باید گسترش یابد و این همکاری‌ها می‌تواند ما را به اهداف مشترک مان برساند.»

مسوولان اتاق تجارت و صنایع در این نشست از کشورهای عضو ریکا خواهان جلب همکاری‌های بیشتر در افغانستان شده اند.

هفتمین نشست همکاری‌های اقتصادی منطقه‌یی یا ریکا به اشتراک 44 کشور و 38 سازمان بین‌المللی سال گذشته در عشق‌آباد پایتخت ترکمنستان برگزار شد که در آن روی چالش‌ها و موانع پروژه‌های مانند انرژی، ترانزیت، بازرگانی، مخابرات و تقویت همکاری‌ها میان بازرگانان و سرمایه‌گذاران در سطح منطقه بحث صورت گرفت.

 
عکاس: الهام حسین قاطع

معرفی نشدن ناظران انتخابات از سوی کمیسیون انتخابات 2018-10-09

ناظران داخلی و خارجی این روند از سوی کمیسیون انتخابات همگانی نشده است

نتایج آزمون کانکور سال 1397 خورشیدی امروز اعلام شد 2018-08-01

از میان 170 هزار تن که در آزمون کانکور شرکت کرده بودند، 138 هزار تن آن موفق شدند به موسسات تحصیلات علای و نیمه عالی دولتی راه یابند.

دور چهارم مذاکرات صلح میان طالبان و امریکا برگزار می شود 2018-07-31

دور چهارم گفتگوهای میان طالبان و دیپلومات های امریکایی پیش از فرا رسیدن عید قربان برگزار خواهد شد.