ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

نخستین حمله انتخاری در 1397؛ پنجاه کشته و زخمی

۱۳۹۷-۰۱-۰۱

مسوولان امنیتی می‌گویند هدف انتحار کننده مراسم نوروز در زیارت سخی کابل بود که پیش از این رسیدن به هدف خودش را در جاده دانشگاه کابل منفجر ساخت.

 

حوالی ساعت 12 چاشت امروز، گروهی از جوانان با آله‌های موسیقی دست داشته‌ای شان سرگرم شادمانی و تجلیل از سال نو در جاده‌ای دانشگاه کابل بودند که فرد مهاجم همراه با مواد انفجاری اش خود را در میان آنان منفجر می‌سازد و این فضای شاد را به غمگنینانه ترین وضعیت تبدیل می‎کند. در این رویداد بیش از 26 تن جان باخته و نزدیک به 20 تن دیگر زخم برداشتند.

مردی‌که در بستر مرگ و زنده‌گی قرار دارد می‌گوید با خانم اش برای تجلیل از جشن نوروز به کارته‌ای سخی آمده بودند که در مسیر راه آماج این حمله قرار می‌گیرد و خانم اش را از دست داده است.

درهمین حال مسوولان امنیتی می‌گویند که از قبل اطلاعات استخباراتی در پیوند به این رویداد وجود داشت.

داوود امین فرمانده پولیس کابل می‎گوید:« ما اطلاع قبلی داشتیم که انتحاری در این منطقه وارد شده است. ما پاسگاه آنی ایجاد کردیم ولی به خاطر زیاد بودن مردم و بیر و بار مرد انتحاری توانسته خود را در بین مردم جا بدهد.»

مسوولیت این رویداد خونین در روز نخست سال 97 را گروه داعش به عهده گرفته است.

 
عکاس: الهام حسین قاطع

حضور امریکا به تقویت داعش در افغانستان انجامیده است 2018-04-23

حامد کرزی رییس جمهور پیشین کشور می‌گوید با حضور امریکا به نام مبارزه با تروریزم در افغانستان، گروه تروریستی داعش در این کشور ظهور کرد.

نُه سرباز در بادغیس توسط طالبان کشته شدند 2018-04-23

مسوولان محلی بادغیس می‌گویند طالبان شب هنگام حملات تهاجمی را بر شماری مرکزهای ثبت نام رای دهندگان در منطقه باغبان شهر قلعه نو راه انداخته اند.

تقویم برگزاری انتخابات پارلمانی اعلام شد 2018-04-22

بر بنیاد این تقویم، ثبت نام نامزدان برای انتخابات مجلس نماینده‌گان و شوراهای ولسوالی‌ها به تاریخ پنجم ماه جوزا آغاز تا 22 همین ماه ادامه می‌یابد.