ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

انتظار عبداالله عبدالله از طالبان؛ به صلح بپیوندید!

۱۳۹۶-۱۲-۲۱

رییس اجراییه در نشست شورای وزیران با گفته است کسانی‌که به ندای صلح لبیک نمی‌گویند در صف تاریک تاریخ افغانستان قرار خواهد گرفت.

 

نزدیک به دو هفته از نشست دوم روند کابل و فراخوان صلح حکومت مبنی بر پیوستن طالبان به روند صلح می‌گذرد اما این گروه تا هنوز به این فراخوان پاسخ مثبت نداده است.

عبدالله عبدالله رییس اجراییه در نشست شورای وزیران می‌گوید کسانی‌که صلح را رد می‌کنند، در صف تاریک تاریخ افغانستان قرار خواهد داشت.

آقای عبدالله گفته است:« تا به حال جوابی‎ را که از طالبان توقع داشتیم به دست نیاوردیم. البته آنهایی‎که پیام صلح را رد می‎کنند و دست به جنایت می‎زنند در صف تاریک تاریخ افغانستان جای شان خواهد بود.»

آقای عبدالله صلح را خواست تمام شهروندان خوانده تأکید می‌کند که برای رسیدن به صلح در کشور نیاز است که همه موضِع واحد داشته باشند.

رییس اجراییه اضافه کرد:« هر قدری‎که در جبهه‎ای صلح، وحدت و اتفاق وجود داشته باشد، تضمین این‎که ما به صلح برسیم و همه‎ای مردم ما از آن مستفید شود وجود دارد.»

از سوی دیگر آقای عبدالله در این نشست با آنکه از حل اختلاف‌ها میان ارگ و عطامحمد نور در آینده نزدیک خبر می‌دهد همچنان تعهد می‌سپارد  که حکومت وحدت‌ملی در سال آینده‌ای خورشیدی باجدیت برای بهبود اوضاع و ارایه خدمات به مردم کار خواهد کرد.

این اظهارات درحالی مطرح می‌شود که به باور آگاهان سیاسی افغانستان بیش از هر زمان دیگر، از رهگذر امنیتی، سیاسی و اقتصادی، در وضعیت نامناسب قرار دارد.

 
عکاس: الهام حسین قاطع

معرفی نشدن ناظران انتخابات از سوی کمیسیون انتخابات 2018-10-09

ناظران داخلی و خارجی این روند از سوی کمیسیون انتخابات همگانی نشده است

نتایج آزمون کانکور سال 1397 خورشیدی امروز اعلام شد 2018-08-01

از میان 170 هزار تن که در آزمون کانکور شرکت کرده بودند، 138 هزار تن آن موفق شدند به موسسات تحصیلات علای و نیمه عالی دولتی راه یابند.

دور چهارم مذاکرات صلح میان طالبان و امریکا برگزار می شود 2018-07-31

دور چهارم گفتگوهای میان طالبان و دیپلومات های امریکایی پیش از فرا رسیدن عید قربان برگزار خواهد شد.