ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

ولادمیر پوتین آماده بهبودی روابط کشورش با امریکا است

۱۳۹۶-۱۲-۱۹

رییس جمهور روسیه که با شبکه ان بی سی امریکا مصاحبه می کرد گفت که ترامپ ارزش داشتن روابط حسنه میان واشنگتن و مسکو را می‌داند.

 

در این مصاحبه ولادمیر پوتین رییس جمهور روسیه بر داشتن روابط نیک میان مسکو و واشنگتن تأکید کرد. وی که با شبکه‌ای ان بی سی امریکا مصاحبه می‌کرد توصیف‌های زیادی از دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا کرد. آقای پوتین گفت او قابلیت‌های رهبری را دارد و یک شخص مؤثر برای ریاست جمهوری امریکا است. رییس جمهور روسیه آماده‌گی اش را برای ترمیم روابط با امریکا رسما اعلام کرد.

آقای پوتین در بخش مصاحبه اش گفت:« بیایید با آرامش بنشینیم، حرف بزنیم و مشکلات مان را حل کنیم. معتقدم که رییس‌جمهوری کنونی امریکا هم این را می‌خواهد اما نیروهایی هستند که اجازه نمی‌دهند او چنین کاری انجام دهد.»

پوتین یکبار دیگر به موضوع مداخله کشور به انتخابات ریاست جمهوری امریکا پرداخت و به شدت هر نوع مداخله و دست‌اندازی به نفع ترامپ را رد کرد.

آقای پوتین اضافه کرد:« آیا کسی باور می‌کند که روسیه، از هزاران مایل دورتر، روی نتیجه‌ای انتخابات امریکا اثر بگذارد؟ این برای شما خنده‌دار نیست؟ هدف ما مداخله نیست. از مداخله چه چیزی عایدمان می‌شود؟ چنین هدفی وجود ندارد.»

انتخابات ریاست جمهوری روسیه و احتمال انتخاب شدن پوتین برای یک دوره‌ای دیگر از موضوعات مهم این مصاحبه بود. آقای پوتین گفت تصمیم را باید روس‌های بگیرند که چی کسی را می‌خواهند به عنوان رییس جمهور آینده کشورشان انتخاب کنند. او همچنان تأکید کرد که به خاطر منافع شخصی اش قصد تغییر قانون اساسی را ندارد.

 
عکاس: الهام حسین قاطع

عطامحمد نور: با ارگ به توافق رسیده ایم . 2018-03-21

عطا محمد نور یکبار دیگر به تنش‌های اخیر میان حزب جمعیت و ارگ اشاره کرده می‌گوید به زودی نتایج توافقات میان این حزب و ریاست جمهوری اعلام خواهد شد.

نخستین حمله انتخاری در 1397؛ پنجاه کشته و زخمی 2018-03-21

مسوولان امنیتی می‌گویند هدف انتحار کننده مراسم نوروز در زیارت سخی کابل بود که پیش از این رسیدن به هدف خودش را در جاده دانشگاه کابل منفجر ساخت.

بلخ آماده‎ای برگزاری مراسم نوروز است 2018-03-20

مقام‎ها در وزارت امور داخله می‎گویند تدابیر شدیدی امنیتی در ولایت بلخ روی دست گرفته تا مردم با خاطر آرام از این جشن باستانی تجلیل کنند.