ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

ولادمیر پوتین آماده بهبودی روابط کشورش با امریکا است

۱۳۹۶-۱۲-۱۹

رییس جمهور روسیه که با شبکه ان بی سی امریکا مصاحبه می کرد گفت که ترامپ ارزش داشتن روابط حسنه میان واشنگتن و مسکو را می‌داند.

 

در این مصاحبه ولادمیر پوتین رییس جمهور روسیه بر داشتن روابط نیک میان مسکو و واشنگتن تأکید کرد. وی که با شبکه‌ای ان بی سی امریکا مصاحبه می‌کرد توصیف‌های زیادی از دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا کرد. آقای پوتین گفت او قابلیت‌های رهبری را دارد و یک شخص مؤثر برای ریاست جمهوری امریکا است. رییس جمهور روسیه آماده‌گی اش را برای ترمیم روابط با امریکا رسما اعلام کرد.

آقای پوتین در بخش مصاحبه اش گفت:« بیایید با آرامش بنشینیم، حرف بزنیم و مشکلات مان را حل کنیم. معتقدم که رییس‌جمهوری کنونی امریکا هم این را می‌خواهد اما نیروهایی هستند که اجازه نمی‌دهند او چنین کاری انجام دهد.»

پوتین یکبار دیگر به موضوع مداخله کشور به انتخابات ریاست جمهوری امریکا پرداخت و به شدت هر نوع مداخله و دست‌اندازی به نفع ترامپ را رد کرد.

آقای پوتین اضافه کرد:« آیا کسی باور می‌کند که روسیه، از هزاران مایل دورتر، روی نتیجه‌ای انتخابات امریکا اثر بگذارد؟ این برای شما خنده‌دار نیست؟ هدف ما مداخله نیست. از مداخله چه چیزی عایدمان می‌شود؟ چنین هدفی وجود ندارد.»

انتخابات ریاست جمهوری روسیه و احتمال انتخاب شدن پوتین برای یک دوره‌ای دیگر از موضوعات مهم این مصاحبه بود. آقای پوتین گفت تصمیم را باید روس‌های بگیرند که چی کسی را می‌خواهند به عنوان رییس جمهور آینده کشورشان انتخاب کنند. او همچنان تأکید کرد که به خاطر منافع شخصی اش قصد تغییر قانون اساسی را ندارد.

 
عکاس: الهام حسین قاطع

معرفی نشدن ناظران انتخابات از سوی کمیسیون انتخابات 2018-10-09

ناظران داخلی و خارجی این روند از سوی کمیسیون انتخابات همگانی نشده است

نتایج آزمون کانکور سال 1397 خورشیدی امروز اعلام شد 2018-08-01

از میان 170 هزار تن که در آزمون کانکور شرکت کرده بودند، 138 هزار تن آن موفق شدند به موسسات تحصیلات علای و نیمه عالی دولتی راه یابند.

دور چهارم مذاکرات صلح میان طالبان و امریکا برگزار می شود 2018-07-31

دور چهارم گفتگوهای میان طالبان و دیپلومات های امریکایی پیش از فرا رسیدن عید قربان برگزار خواهد شد.