ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

دوستم: بدون حضور من با طالبان گفتگو صورت نخواهد گرفت.

۱۳۹۶-۱۲-۰۳

معوان اول ریاست جمهوری که در مراسم گرامی‎داشت از سالگرد امیر علی شیرنوایی سخن می‎زد تأکید کرد که بدون حضور او مذاکره با طالبان ناممکن است.

 

در گرامی‌داشت از 577 مین سالروز تولد امیر علی شیر نوایی و 535 مین سالگرد ظهیرالدین محمد بابر، معاون اول ریاست جمهوری که از چندی به اینسو در ترکیه به سرمی‌برد، در تماس تلفنیِ اختلاف‌ها و تنش‌های اخیر در کشور را به باد انتقاد می‌گیرد.

جنرال عبدالرشید دوستم تأکید می‌کند که رهبران حکومت باید قبل از صلح با گروه طالبان در میان خود صلح کنند.

آقای دوستم گفته است:« خلیلی صاحب اگر صلح می‎خواهید نیاز است اول بین خود ما صلح بکنیم. خود ما در بین ما وحدت و همبسته‎گی خود را حفظ بکنیم.»

با این حال معاون اول ریاست جمهوری می‌گوید که شورای امنیت افغانستان طرح او را برای امنیت شِمال کشور نادیده گرفته و از این رو اوضاع امنیتی در شمال شکننده شده است.

عبدالرشید دوستم تأکید می‌کند که بدون حضور او هیچ‌گونه مذاکره و گفت‌وگویی میان حکومت افغانستان و گروه طالبان صورت نخواهد گرفت.

او تصریح کرد:« بدون جنرال دوستم مذاکره با طالبان به آسانی صورت نمی‌گیرد. نه شورای عالی صلح می‎تواند و نه کسی دیگر می‎تواند این کار را بکند.»

ریاست جمهوری  در مورد این گفته‌های آقای دوستم تا حال چیزی نگفته است. اما آقای دوستم در کنار اینکه تأکید دارد به زودی به کابل بر خواهد گشت می‌گوید  که هدف از ایجاد ایتلاف نجات افغانستان نقش بارز احزاب سیاسی در روند انتخابات است وهیچ کسی نمی‌تواند این ایتلاف را خدشه دار بسازد.
عکاس: الهام حسین قاطع

جرم های جنایی در بلخ افزایش یافته است 2018-06-24

قتل های مرموز، سرقت های مسلحانه و گشت و گذار تفنگداران غیر مسوول در شهر از مواردی اند که آرامش بلخیان را گرفته است.

کارخانه های نساجی کشور در حال رکود قرار دارند 2018-06-24

رییس عامل کارخانه های نساجی با انتقاد از بی توجهیِ حکومت در احیای این کارخانه ها می گوید حکومت با وعده های بسیار هیچ اقدامی برای کمک آنها نکرده است.

باشنده های هرات به خاطر نا امنی تجمع اعتراضی کردند 2018-06-23

این اعتراض کننده گان پس از ترور یک عالم دین از سوی افراد مسلح ناشناس، در برابر ساختمان مقام‌ ولایت تجمع کرده و خواستار تأمین امنیت شدند.