ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

ایران از گسترش دامنه‎ای داعش در افغانستان ابراز نگرانی کرد

۱۳۹۶-۱۲-۰۱

جواد ظریف وزیر خارجه‎ای ایران گفته است که گروه تروریستی داعش مخصوصاً در شمال و نزدیک مرزهای روسیه و ایران در افغانستان فعالیت دارند.
 

کشورهای منطقه از گسترش دامنه‌ای فعالیت داعش انتقال این گروه در خاک افغانستان نگران اند.

در تازه‌ترین مورد وزیر خارجه‌ای ایران در نشست "باشگاه بین‌المللی والدای" گفته است با وجودی که شبکه‌های داعش از هم پاشیده اند اما این گروه در مناطق دیگر از جمله شِمال افغانستان دامنه‌ای فعالیت شان را گسترش داده اند.

آقای ظریف در این نشست گفته است:« داعش و گروه‌های تروریستی کنترول اکثریت مناطق را از دست داده و شکست خورده اند. اما شبکه‌های داعش هنوزهم فعال اند و ایدیولوژی آنان توسط دالرهای نفتی گسترش داده می‌شود. داعش از هم پاشیده شده بود اما اکنون این گروه در جاهای دیگر مشخصاً در نزدیکی دروازه‌های ایران و روسیه در شِمال افغانستان در حال رشد است.»

دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع ملی کشور پیوسته می‎گوید که داعش تهدیدی را متوجه کشورهای آسیای مرکزی نخواهد ساخت زیرا نیروهای امنیتی فعالیت این گروه را محدود ساخته اند.

پیش از این، روسیه، اوزبیکستان، تاجیکستان، قزاقستان و حالا هم ایران، نسبت به روز افزون شدن فعالیت گروه تروریستی داعش در قلمرو افغانستان نگرانی کرده اند.

با این همه آگاهان نظامی به این باورند که اجماع منطقه‌یی می‌تواند باعث کاهش تهدید‌های امنیتی و ریشه‌کن ساختن تروریزم بین‌المللی گردد.
عکاس: الهام حسین قاطع

جرم های جنایی در بلخ افزایش یافته است 2018-06-24

قتل های مرموز، سرقت های مسلحانه و گشت و گذار تفنگداران غیر مسوول در شهر از مواردی اند که آرامش بلخیان را گرفته است.

کارخانه های نساجی کشور در حال رکود قرار دارند 2018-06-24

رییس عامل کارخانه های نساجی با انتقاد از بی توجهیِ حکومت در احیای این کارخانه ها می گوید حکومت با وعده های بسیار هیچ اقدامی برای کمک آنها نکرده است.

باشنده های هرات به خاطر نا امنی تجمع اعتراضی کردند 2018-06-23

این اعتراض کننده گان پس از ترور یک عالم دین از سوی افراد مسلح ناشناس، در برابر ساختمان مقام‌ ولایت تجمع کرده و خواستار تأمین امنیت شدند.