ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

قاچاق مواد مخدر نسبت به سال گذشته افزایش یافته است

۱۳۹۶-۱۱-۳۰

بررسی‌های مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر نشان می‌دهد که در برخی موارد پولیس نیز در قاچاق مواد مخدر در میدان هوایی کابل دست داشته اند.

 

بررسی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر نشان می‌دهد که قاچاق مواد مخدر و استفاده از زنان در قاچاق این پدیده نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

این مرکز تأکید دارد که در برخی موارد، پولیس نیز قاچاقبران را در انتقال مواد مخدر در میدان هوایی کابل همکاری کرده است.

خالد موحد سخنگوی این مرکز می‎گوید:« یک قضیه‎ای اخیر در مورد قاچاق مواد مخدر در فرودگاه کابل نشان داد که پولیس ما متأسفانه در زمینه‎ای قاچاق مواد مخدر دست دارند.»

سخنگوی این مرکز تأکید دارد که تنها در ماه دلو سال روان، 57 قضیه‌ای جرم‌های مواد مخدر را ثبت کرده اند و 59 تن به شمولِ دو زن نیز در پیوند به این جرم‌ها بازداشت شده اند.

آقای موحد می‎گوید بیشتر این قضیه‌ها در ولایت‌های کابل و ننگرهار ثبت شده است. از سویی هم گفته می‌شود که برای کاهش در قاچاق مواد مخدر، کد جزایی افغانستان مقدار حبس را برای عاملان قاچاق مواد مخدر  از 20 سال به 30  سال افزایش داده و در مقدار جریمه‌های نقدی نیز تغییراتی به وجود آمده است.

 
عکاس: الهام حسین قاطع

عطامحمد نور: با ارگ به توافق رسیده ایم . 2018-03-21

عطا محمد نور یکبار دیگر به تنش‌های اخیر میان حزب جمعیت و ارگ اشاره کرده می‌گوید به زودی نتایج توافقات میان این حزب و ریاست جمهوری اعلام خواهد شد.

نخستین حمله انتخاری در 1397؛ پنجاه کشته و زخمی 2018-03-21

مسوولان امنیتی می‌گویند هدف انتحار کننده مراسم نوروز در زیارت سخی کابل بود که پیش از این رسیدن به هدف خودش را در جاده دانشگاه کابل منفجر ساخت.

بلخ آماده‎ای برگزاری مراسم نوروز است 2018-03-20

مقام‎ها در وزارت امور داخله می‎گویند تدابیر شدیدی امنیتی در ولایت بلخ روی دست گرفته تا مردم با خاطر آرام از این جشن باستانی تجلیل کنند.