ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

قاچاق مواد مخدر نسبت به سال گذشته افزایش یافته است

۱۳۹۶-۱۱-۳۰

بررسی‌های مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر نشان می‌دهد که در برخی موارد پولیس نیز در قاچاق مواد مخدر در میدان هوایی کابل دست داشته اند.

 

بررسی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مواد مخدر نشان می‌دهد که قاچاق مواد مخدر و استفاده از زنان در قاچاق این پدیده نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

این مرکز تأکید دارد که در برخی موارد، پولیس نیز قاچاقبران را در انتقال مواد مخدر در میدان هوایی کابل همکاری کرده است.

خالد موحد سخنگوی این مرکز می‎گوید:« یک قضیه‎ای اخیر در مورد قاچاق مواد مخدر در فرودگاه کابل نشان داد که پولیس ما متأسفانه در زمینه‎ای قاچاق مواد مخدر دست دارند.»

سخنگوی این مرکز تأکید دارد که تنها در ماه دلو سال روان، 57 قضیه‌ای جرم‌های مواد مخدر را ثبت کرده اند و 59 تن به شمولِ دو زن نیز در پیوند به این جرم‌ها بازداشت شده اند.

آقای موحد می‎گوید بیشتر این قضیه‌ها در ولایت‌های کابل و ننگرهار ثبت شده است. از سویی هم گفته می‌شود که برای کاهش در قاچاق مواد مخدر، کد جزایی افغانستان مقدار حبس را برای عاملان قاچاق مواد مخدر  از 20 سال به 30  سال افزایش داده و در مقدار جریمه‌های نقدی نیز تغییراتی به وجود آمده است.

 
عکاس: الهام حسین قاطع

معرفی نشدن ناظران انتخابات از سوی کمیسیون انتخابات 2018-10-09

ناظران داخلی و خارجی این روند از سوی کمیسیون انتخابات همگانی نشده است

نتایج آزمون کانکور سال 1397 خورشیدی امروز اعلام شد 2018-08-01

از میان 170 هزار تن که در آزمون کانکور شرکت کرده بودند، 138 هزار تن آن موفق شدند به موسسات تحصیلات علای و نیمه عالی دولتی راه یابند.

دور چهارم مذاکرات صلح میان طالبان و امریکا برگزار می شود 2018-07-31

دور چهارم گفتگوهای میان طالبان و دیپلومات های امریکایی پیش از فرا رسیدن عید قربان برگزار خواهد شد.