ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

«توطیه‌ای ارگ باعث شد که من استعفا کنم.»

۱۳۹۶-۱۱-۲۵

نجیب الله آزاد معاون پیشین سخنگوی ریاست جمهوری دلیل کنار رفتن اش ازین سمت را به توطیه‌ برخی از حلقات نزدیک به رییس جمهور نسبت می‌دهد.

 

در حالی که ریاست جمهوری از برکناری نجیب‌الله  آزاد معاون پیشین سخنگوی رییس جمهور خبر داده است، او با حضور در یک نشست خبری می‌گوید که به دلیل برخی توطیه‌های که علیه او در ریاست جمهوری جریان داشت ناگزیر از سمتش استعفا کرده است.

هرچند که او از این حلقه‌ای خاص  نامی نمی‌برد اما می‌گوید که این گروه فاسد در ریاست جمهوری مانع رسیدن پیام استعفایش به ریاست جمهوری شده است.

آقای آزاد گفته می‎گوید:« در دوره‎ای کاری ام در ریاست جمهوری شاهد فعالیت‎های سوال برانگیز بودم. یکی از آنها محدودیت‎های بود که من نمی‎توانستم با رسانه‎ها ارتباط برقرار کنم.»

آقای آزاد می‎افزاید که  علت ممانعت رسیدن استعفانامه اش به رییس جمهور بخشی از متن استعفایش  بوده که در آن خواستار امتحان رقابتی در بخش مطبوعات ارگ شده بود.

با این حال شاه حسین مرتضوی سرپرست دفتر سخنگوی  ریاست جمهوری در صفحه‌ای فیسبوکش نوشته که نجیب الله آزاد به علت غیابت طولانی از وظیفه، سبکدوش گردیده است.

نجیب‌الله آزاد 9 ماه به عنوان معاون سخنگوی رییس جمهور در ارگ کار کرده است.

 
عکاس: الهام حسین قاطع

حضور امریکا به تقویت داعش در افغانستان انجامیده است 2018-04-23

حامد کرزی رییس جمهور پیشین کشور می‌گوید با حضور امریکا به نام مبارزه با تروریزم در افغانستان، گروه تروریستی داعش در این کشور ظهور کرد.

نُه سرباز در بادغیس توسط طالبان کشته شدند 2018-04-23

مسوولان محلی بادغیس می‌گویند طالبان شب هنگام حملات تهاجمی را بر شماری مرکزهای ثبت نام رای دهندگان در منطقه باغبان شهر قلعه نو راه انداخته اند.

تقویم برگزاری انتخابات پارلمانی اعلام شد 2018-04-22

بر بنیاد این تقویم، ثبت نام نامزدان برای انتخابات مجلس نماینده‌گان و شوراهای ولسوالی‌ها به تاریخ پنجم ماه جوزا آغاز تا 22 همین ماه ادامه می‌یابد.