ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

«توطیه‌ای ارگ باعث شد که من استعفا کنم.»

۱۳۹۶-۱۱-۲۵

نجیب الله آزاد معاون پیشین سخنگوی ریاست جمهوری دلیل کنار رفتن اش ازین سمت را به توطیه‌ برخی از حلقات نزدیک به رییس جمهور نسبت می‌دهد.

 

در حالی که ریاست جمهوری از برکناری نجیب‌الله  آزاد معاون پیشین سخنگوی رییس جمهور خبر داده است، او با حضور در یک نشست خبری می‌گوید که به دلیل برخی توطیه‌های که علیه او در ریاست جمهوری جریان داشت ناگزیر از سمتش استعفا کرده است.

هرچند که او از این حلقه‌ای خاص  نامی نمی‌برد اما می‌گوید که این گروه فاسد در ریاست جمهوری مانع رسیدن پیام استعفایش به ریاست جمهوری شده است.

آقای آزاد گفته می‎گوید:« در دوره‎ای کاری ام در ریاست جمهوری شاهد فعالیت‎های سوال برانگیز بودم. یکی از آنها محدودیت‎های بود که من نمی‎توانستم با رسانه‎ها ارتباط برقرار کنم.»

آقای آزاد می‎افزاید که  علت ممانعت رسیدن استعفانامه اش به رییس جمهور بخشی از متن استعفایش  بوده که در آن خواستار امتحان رقابتی در بخش مطبوعات ارگ شده بود.

با این حال شاه حسین مرتضوی سرپرست دفتر سخنگوی  ریاست جمهوری در صفحه‌ای فیسبوکش نوشته که نجیب الله آزاد به علت غیابت طولانی از وظیفه، سبکدوش گردیده است.

نجیب‌الله آزاد 9 ماه به عنوان معاون سخنگوی رییس جمهور در ارگ کار کرده است.

 
عکاس: الهام حسین قاطع

وزارت خارجه: ما روی یک برنامه صلح با پاکستان کار می کنیم. 2018-07-22

مقام ها در وزارت خارجه می گویند افغانستان و پاکستان روی ایجاد یک طرزالعمل مشترک برای دست یابی به صلح به توافق رسیده اند.

افغانستان دومین کشور خطرناک برای سرمایه گذاری در جهان 2018-07-22

بازرس ویژه امریکا برای بازسازی افغانستان در گزارش تازه اش نگاشته است که سرمایه گذاری و میزان تجارت در سال های اخیر به طور قابل ملاحظه کاهش یاقته است.

طالبان: ما مصروف گفتگوی غیر مستقیم با امریکا هستیم. 2018-07-21

یک منبع از گروه طالبان به تلویزیون ان بی اس تایید کرده که نمایندگان این گروه چند بار با مقام های امریکایی در افغانستان و کشورهای قطر دیدار داشته اند.