ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

«توطیه‌ای ارگ باعث شد که من استعفا کنم.»

۱۳۹۶-۱۱-۲۵

نجیب الله آزاد معاون پیشین سخنگوی ریاست جمهوری دلیل کنار رفتن اش ازین سمت را به توطیه‌ برخی از حلقات نزدیک به رییس جمهور نسبت می‌دهد.

 

در حالی که ریاست جمهوری از برکناری نجیب‌الله  آزاد معاون پیشین سخنگوی رییس جمهور خبر داده است، او با حضور در یک نشست خبری می‌گوید که به دلیل برخی توطیه‌های که علیه او در ریاست جمهوری جریان داشت ناگزیر از سمتش استعفا کرده است.

هرچند که او از این حلقه‌ای خاص  نامی نمی‌برد اما می‌گوید که این گروه فاسد در ریاست جمهوری مانع رسیدن پیام استعفایش به ریاست جمهوری شده است.

آقای آزاد گفته می‎گوید:« در دوره‎ای کاری ام در ریاست جمهوری شاهد فعالیت‎های سوال برانگیز بودم. یکی از آنها محدودیت‎های بود که من نمی‎توانستم با رسانه‎ها ارتباط برقرار کنم.»

آقای آزاد می‎افزاید که  علت ممانعت رسیدن استعفانامه اش به رییس جمهور بخشی از متن استعفایش  بوده که در آن خواستار امتحان رقابتی در بخش مطبوعات ارگ شده بود.

با این حال شاه حسین مرتضوی سرپرست دفتر سخنگوی  ریاست جمهوری در صفحه‌ای فیسبوکش نوشته که نجیب الله آزاد به علت غیابت طولانی از وظیفه، سبکدوش گردیده است.

نجیب‌الله آزاد 9 ماه به عنوان معاون سخنگوی رییس جمهور در ارگ کار کرده است.

 
عکاس: الهام حسین قاطع

اکثریت مردم خواستار نظام غیر متمرکز در کشور هستند 2018-02-22

پژوهش تازه مرکز مطالعات استراتیژیک افغانستان در مورد چگونگی نظام سیاسی در کشور نشان می‌دهد که بیشتر اشتراک کننده گان، خواهان تغییر نظام متمرکز شده اند

دوستم: بدون حضور من با طالبان گفتگو صورت نخواهد گرفت. 2018-02-22

معوان اول ریاست جمهوری که در مراسم گرامی‎داشت از سالگرد امیر علی شیرنوایی سخن می‎زد تأکید کرد که بدون حضور او مذاکره با طالبان ناممکن است.

افغانستان یکی از چهار کشور فاسد جهان است 2018-02-22

بر بنیاد گزارش نهاد جهانی شفافیت، افغانستان در سال 2017 میلادی پس از سومالیا، سودان‎جنوبی و سوریه مقام چهارم فاسدترین کشور جهان را گرفت.