ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

امریکا پاکستان را شامل فهرست حامیان تروریزم خواهد کرد

۱۳۹۶-۱۱-۲۵

وزیر مالیه‎ای پاکستان گفته است که امریکا اقدامات سخت‎گیرانه‎ای را علیه پاکستان روی دست گرفته و آنها در تلاش است که از چینین اتفاقی جلوگیری کنند.

 

ایالات متحده پاکستان را از به خاطر حمایت از شبکه‌های تروریستی، ظاهراً تحت فشارهای شدید قرار داده است.

به تازه‌گی خبرگزاریِ رویترز نگاشته است که امریکا تلاش دارد تا پاکستان را شامل فهرست کشورهای حامی و تمویل کننده‌ای تروریزم بسازد.

مفتاح اسماعیل وزیر مالیه پاکستان به رویترز گفته است که کشورهای عضو گروه مبارزه با پول‌شویی هفته‌ای آینده در پاریس دیدار می‌کنند و در مورد شامل ساختن پاکستان در فهرست حامیان مالی تروریزم، تصمیم خواهند گرفت اما اسلام‌آباد به این کار اجازه نخواهد داد.

آقای اسماعیل گفته است:« اکنون ما با امریکا، بریتانیا، فرانسه و جرمنی کار می‌کنیم تا جلو وارد کردن پاکستان در این فهرست را بگیریم. ما کاملاً امیدواریم که اگر امریکا نام پاکستان را از این فهرست بیرون نکند، ما پیروز خواهیم شد و وارد فهرست نخواهیم شد.»

درهمین حال رییس سازمان اطلاعات ملی امریکا در مجلس سنای این کشور گفته است که هنوز هم پاکستان از گروه‌های شورشی حمایت کرده واین گروه از قلمرو پاکستان، حملات را بر هند و افغانستان سازماندهی می‌کنند.

دان کوتس رییس سازمان اطلاعات ملی آمریکا اظهار داشته است که:«گروه‌های ملیشه مستقر در پاکستان با استفاده از پناگاه‌های امن خود برای انجام حملات در هند و افغانستان به شمول حملات بر منافع ایالات متحده در این کشور‌ها ادامه می‌دهند.»

رییس سازمان اطلاعات ملی امریکا هم‌چنان گفته است که وزارت خزانه‌داری ایالات متحده در هفته‌های گذشته بر هشت عضو طالبان، شبکه‌ای حقانی و گروه‌های دیگر تحریم وضع کرده است. تحریم‌هایی‌که هدف آن افزایش فشار بر توانایی فعالیت این گروه‌ها عنوان شده است.

قابل یادآوری است که با آغاز سال 2018 میلادی، امریکا فشار‌های گسترده را بر پاکستان وارد ساخته و این کشور را متهم به فریب امریکا و عدم مبارزه‌ای صادقانه با تروریزم و برقراری صلح و ثبات در افغانستان کرده است.

 
عکاس: الهام حسین قاطع

اکثریت مردم خواستار نظام غیر متمرکز در کشور هستند 2018-02-22

پژوهش تازه مرکز مطالعات استراتیژیک افغانستان در مورد چگونگی نظام سیاسی در کشور نشان می‌دهد که بیشتر اشتراک کننده گان، خواهان تغییر نظام متمرکز شده اند

دوستم: بدون حضور من با طالبان گفتگو صورت نخواهد گرفت. 2018-02-22

معوان اول ریاست جمهوری که در مراسم گرامی‎داشت از سالگرد امیر علی شیرنوایی سخن می‎زد تأکید کرد که بدون حضور او مذاکره با طالبان ناممکن است.

افغانستان یکی از چهار کشور فاسد جهان است 2018-02-22

بر بنیاد گزارش نهاد جهانی شفافیت، افغانستان در سال 2017 میلادی پس از سومالیا، سودان‎جنوبی و سوریه مقام چهارم فاسدترین کشور جهان را گرفت.