ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

امریکا پاکستان را شامل فهرست حامیان تروریزم خواهد کرد

۱۳۹۶-۱۱-۲۵

وزیر مالیه‎ای پاکستان گفته است که امریکا اقدامات سخت‎گیرانه‎ای را علیه پاکستان روی دست گرفته و آنها در تلاش است که از چینین اتفاقی جلوگیری کنند.

 

ایالات متحده پاکستان را از به خاطر حمایت از شبکه‌های تروریستی، ظاهراً تحت فشارهای شدید قرار داده است.

به تازه‌گی خبرگزاریِ رویترز نگاشته است که امریکا تلاش دارد تا پاکستان را شامل فهرست کشورهای حامی و تمویل کننده‌ای تروریزم بسازد.

مفتاح اسماعیل وزیر مالیه پاکستان به رویترز گفته است که کشورهای عضو گروه مبارزه با پول‌شویی هفته‌ای آینده در پاریس دیدار می‌کنند و در مورد شامل ساختن پاکستان در فهرست حامیان مالی تروریزم، تصمیم خواهند گرفت اما اسلام‌آباد به این کار اجازه نخواهد داد.

آقای اسماعیل گفته است:« اکنون ما با امریکا، بریتانیا، فرانسه و جرمنی کار می‌کنیم تا جلو وارد کردن پاکستان در این فهرست را بگیریم. ما کاملاً امیدواریم که اگر امریکا نام پاکستان را از این فهرست بیرون نکند، ما پیروز خواهیم شد و وارد فهرست نخواهیم شد.»

درهمین حال رییس سازمان اطلاعات ملی امریکا در مجلس سنای این کشور گفته است که هنوز هم پاکستان از گروه‌های شورشی حمایت کرده واین گروه از قلمرو پاکستان، حملات را بر هند و افغانستان سازماندهی می‌کنند.

دان کوتس رییس سازمان اطلاعات ملی آمریکا اظهار داشته است که:«گروه‌های ملیشه مستقر در پاکستان با استفاده از پناگاه‌های امن خود برای انجام حملات در هند و افغانستان به شمول حملات بر منافع ایالات متحده در این کشور‌ها ادامه می‌دهند.»

رییس سازمان اطلاعات ملی امریکا هم‌چنان گفته است که وزارت خزانه‌داری ایالات متحده در هفته‌های گذشته بر هشت عضو طالبان، شبکه‌ای حقانی و گروه‌های دیگر تحریم وضع کرده است. تحریم‌هایی‌که هدف آن افزایش فشار بر توانایی فعالیت این گروه‌ها عنوان شده است.

قابل یادآوری است که با آغاز سال 2018 میلادی، امریکا فشار‌های گسترده را بر پاکستان وارد ساخته و این کشور را متهم به فریب امریکا و عدم مبارزه‌ای صادقانه با تروریزم و برقراری صلح و ثبات در افغانستان کرده است.

 
عکاس: الهام حسین قاطع

حضور امریکا به تقویت داعش در افغانستان انجامیده است 2018-04-23

حامد کرزی رییس جمهور پیشین کشور می‌گوید با حضور امریکا به نام مبارزه با تروریزم در افغانستان، گروه تروریستی داعش در این کشور ظهور کرد.

نُه سرباز در بادغیس توسط طالبان کشته شدند 2018-04-23

مسوولان محلی بادغیس می‌گویند طالبان شب هنگام حملات تهاجمی را بر شماری مرکزهای ثبت نام رای دهندگان در منطقه باغبان شهر قلعه نو راه انداخته اند.

تقویم برگزاری انتخابات پارلمانی اعلام شد 2018-04-22

بر بنیاد این تقویم، ثبت نام نامزدان برای انتخابات مجلس نماینده‌گان و شوراهای ولسوالی‌ها به تاریخ پنجم ماه جوزا آغاز تا 22 همین ماه ادامه می‌یابد.