ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

تأکید اوزبیکستان و قزاقستان علیه مبارزه با تروریزم

۱۳۹۶-۱۱-۲۴

روسای ستاد ارتش اوزبیکستان و قزاقستان در سفر به کابل با رییس جمهور غنی روی موضوعات مختلف دیدار کردند.

 

روسای ستاد ارتش کشور های اوزبیکستان و قزاقستان در دیدار با رییس جمهور افغانستان بر تلاش ها برای تأمین صلح و ثبات دایمی تأکید کردند.

رییس جمهورغنی در این دیدارش با مقام های نظامی اوزبیکستان و قزاقستان بر گسترش همکاری میان کابل، تاشکینت و آستانه تأکید کرد.

رییس جمهور غنی گفته فصل تازه ی از روابط و همکاری ها در زمینه نظامی به خصوص میان ارتش افغانستان، قزاقستان و اوزبیکستان گشوده شده و وی امیدوار است که مناسبات سه کشور در آینده نیز گسترش یابد.

در همین حال، روسای ستاد ارتش کشورهای اوزبیکستان و قزاقستان تأکید کردند که آنان با تلاش های مشترک منطقه یی و جهانی، در پی مبارزه با تروریسم و تأمین صلح و ثبات دایمی اند.

شاکرشکران – سایت خبری آرزو 

 
عکاس: الهام حسین قاطع

وزارت خارجه: ما روی یک برنامه صلح با پاکستان کار می کنیم. 2018-07-22

مقام ها در وزارت خارجه می گویند افغانستان و پاکستان روی ایجاد یک طرزالعمل مشترک برای دست یابی به صلح به توافق رسیده اند.

افغانستان دومین کشور خطرناک برای سرمایه گذاری در جهان 2018-07-22

بازرس ویژه امریکا برای بازسازی افغانستان در گزارش تازه اش نگاشته است که سرمایه گذاری و میزان تجارت در سال های اخیر به طور قابل ملاحظه کاهش یاقته است.

طالبان: ما مصروف گفتگوی غیر مستقیم با امریکا هستیم. 2018-07-21

یک منبع از گروه طالبان به تلویزیون ان بی اس تایید کرده که نمایندگان این گروه چند بار با مقام های امریکایی در افغانستان و کشورهای قطر دیدار داشته اند.