ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

تأکید اوزبیکستان و قزاقستان علیه مبارزه با تروریزم

۱۳۹۶-۱۱-۲۴

روسای ستاد ارتش اوزبیکستان و قزاقستان در سفر به کابل با رییس جمهور غنی روی موضوعات مختلف دیدار کردند.

 

روسای ستاد ارتش کشور های اوزبیکستان و قزاقستان در دیدار با رییس جمهور افغانستان بر تلاش ها برای تأمین صلح و ثبات دایمی تأکید کردند.

رییس جمهورغنی در این دیدارش با مقام های نظامی اوزبیکستان و قزاقستان بر گسترش همکاری میان کابل، تاشکینت و آستانه تأکید کرد.

رییس جمهور غنی گفته فصل تازه ی از روابط و همکاری ها در زمینه نظامی به خصوص میان ارتش افغانستان، قزاقستان و اوزبیکستان گشوده شده و وی امیدوار است که مناسبات سه کشور در آینده نیز گسترش یابد.

در همین حال، روسای ستاد ارتش کشورهای اوزبیکستان و قزاقستان تأکید کردند که آنان با تلاش های مشترک منطقه یی و جهانی، در پی مبارزه با تروریسم و تأمین صلح و ثبات دایمی اند.

شاکرشکران – سایت خبری آرزو 

 
عکاس: الهام حسین قاطع

اکثریت مردم خواستار نظام غیر متمرکز در کشور هستند 2018-02-22

پژوهش تازه مرکز مطالعات استراتیژیک افغانستان در مورد چگونگی نظام سیاسی در کشور نشان می‌دهد که بیشتر اشتراک کننده گان، خواهان تغییر نظام متمرکز شده اند

دوستم: بدون حضور من با طالبان گفتگو صورت نخواهد گرفت. 2018-02-22

معوان اول ریاست جمهوری که در مراسم گرامی‎داشت از سالگرد امیر علی شیرنوایی سخن می‎زد تأکید کرد که بدون حضور او مذاکره با طالبان ناممکن است.

افغانستان یکی از چهار کشور فاسد جهان است 2018-02-22

بر بنیاد گزارش نهاد جهانی شفافیت، افغانستان در سال 2017 میلادی پس از سومالیا، سودان‎جنوبی و سوریه مقام چهارم فاسدترین کشور جهان را گرفت.