ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

امریکا تصویر واقعی افغانستان را پنهان می‎کند

۱۳۹۶-۱۱-۲۱

نمایندهای دایمی روسیه در سازمان ملل می‌گوید امریکا تصویر افغانستان را بسیار شفاف‌تر از آنچه در واقعیت است، نشان می‌دهد.

 

امریکا هیچ‌گونه چشم اندازی برای حل بحران ناامنی افغانستان از راه صلح‌آمیز ندارد. به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، نماینده‌ای دایمی روسیه در سازمان‌ملل گفته است که ایالات متحده تصویر افغانستان را شفاف‌تر از آنچه در واقعیت است، نشان می‌دهد.

آقای واسیلی گفته است:« برای ما تصویری را که به مراتب زیباتر از آنچه در واقعیت است، نقاشی می‌کنند. ما می‌دانیم که طالبان تاهنوز در نیمی از قلمرو افغانستان حاکمیت دارند و هیچ‌گونه چشم‌اندازی برای حل و فصل صلح‌آمیز اوضاع و گفتگو دیده نمی‌شود. امریکایی‌ها یگانه راه حل عملیات‌ نظامی را پیشنهاد می‌کنند که آن هم چندان به جایی نمی‌رسد.»

این مقام روسی انتقاد می‌کند که امریکا وعده‌ای سرکوبی گروه‌های تروریستی را داده است اما اکنون این کشور در حال تبدیل شدن به یک پایگاه جدید برای داعش شده است.

سفیر دایمی روسیه در سازمان ملل هم‌چنان تأکید دارد که کشورش برای راه‌اندازی یک گفت‌وگوی سیاسی در افغانستان، تلاش بیشتر خواهد کرد.

آقای واسلی تصریح کرد:« امریکایی‌ها می‌گویند که هدف آنها تشدید سرکوب گروه‌های تروریستی، عمدتاً از طریق هوا است. آنها به ما اطمینان می‌دهند که در طول یک سال، قصد دستیابی به موفقیت‌های نظامی مهم در افغانستان را دارند. افغانستان اکنون در حال تبدیل شدن به یک پایگاه جدید برای داعش قرار دارد که این امر موجب نگرانی ما و همکاران ما در کشورهای آسیاسی مرکزی شده است.»

با این همه وزارت خارجه‌ای روسیه، ایالات متحده را به نادیده گرفتن پیشنهاد مسکو مبنی بر فراهم کردن زمینه مذاکرات مستقیم میان حکومت افغانستان و گروه طالبان متهم کرده است.

 
عکاس: الهام حسین قاطع

طالبان پنج کارمند ماین روبی را در کندهار به گلوله بستند 2018-05-21

مسوولان امنیتی کندهار می‌گویند، این کارمندان که مصروف ماین روبی مسیر پروژه تاپی در ولسوالی میوند کندهار بودند، هدف حمله مسلحانه قرار گرفتند.

طالبان با حملات می خواهند میان مردم فاصله ایجاد کنند 2018-05-21

سرور دانش معاون دوم رییس جمهورمی‌گوید، گروه طالبان همچنان با رویکردهای جدید می خواهد، حکومت افغانستان را وادار به معامله با حامیان خارجی اش کند.

یکصد خانواده از کمک های بنیاد خیریه نبی زاده مستفید شدند 2018-05-21

مسوولان بنیاد خیریه نبی زاده می گویند این کمک ها شامل آرد و روغن می باشد که به مستحق ترین افراد در ماه مبارک رمضان مساعدت کرده است.