ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

تصمیم وزارت دفاع ملی بر فشار بیشتر علیه گروه‌های تروریستی

۱۳۹۶-۱۱-۲۰

سخنگوی وزارت دفاع ملی می‌گوید که آماج قراردادن هسته‌های اصلی تروریستان در اولویت‌های قوای زمینی و هوایی قرار دارد.

 

به‌دنبال تشدید حملات تروریستی در نقاط مختلف کشور به ویژه پایتخت، وزارت دفاع ملی از فشار بشتر نظامی بر گروه‌های جنگجو خبر می‌دهد.

دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع ملی می‌گوید، هم‌اکنون هدف قراردادن هسته‌های اصلی گروه طالبان و دیگر گروه‌های هراس‌افکن، از سوی قوای زمینی و هوایی در اولویت این وزارت قرار دارد.

آقای وزیر تأکید می‌کند، براساس این برنامه "قطعات کماندو از طرف شبانه با وارد کردن ضربات هوایی، لانه‌های هراس افکنان را نابود می‌کند."

درهمین حال، شماری از آگاهان نظامی بدین باورند که حکومت و نهادهای امنیتی برای تأمین امنیت شهروندان و مهار حملات تروریستی باید در راستای تقویت هماهنگی و تجهیز نیروهای نظامی، ازبین بردن مراکز فعالیت‌های استخباراتی بیرونی، ایجاد کمربند و پاسگاه‌های امنیتی شهری و وارد کردن ضربات سنگین به شورشیان با استفاده از فصل سرما، هرچه زودتر دست به کار شوند.

آصف بکتاش آگاه نظامی می‌گوید که نهادهای کشفی و استخباراتی، باید مراکز استخبارات بیرونی در داخل کشور را شناسایی و برنامه‌های آنان را خنثی نمایند.

وزارت دفاع ملی درحالی از وارد کردن فشار بیشتر نظامی بر گروه‌های جنگجو سخن می‌گوید که اخیراً، در چند حمله تهاجمی و انفجاری در شهرکابل، صدها تن کشته و زخمی شده‌اند، اما دیده شود که عملیات زمستانی نیروهای امنیتی، چقدر بر بهبود وضعیت امنیتی بهار سال آینده کمک خواهد کرد.

فردوس پیرزاده – سایت خبری آرزو

 
عکاس: الهام حسین قاطع

معرفی نشدن ناظران انتخابات از سوی کمیسیون انتخابات 2018-10-09

ناظران داخلی و خارجی این روند از سوی کمیسیون انتخابات همگانی نشده است

نتایج آزمون کانکور سال 1397 خورشیدی امروز اعلام شد 2018-08-01

از میان 170 هزار تن که در آزمون کانکور شرکت کرده بودند، 138 هزار تن آن موفق شدند به موسسات تحصیلات علای و نیمه عالی دولتی راه یابند.

دور چهارم مذاکرات صلح میان طالبان و امریکا برگزار می شود 2018-07-31

دور چهارم گفتگوهای میان طالبان و دیپلومات های امریکایی پیش از فرا رسیدن عید قربان برگزار خواهد شد.