ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

تصمیم وزارت دفاع ملی بر فشار بیشتر علیه گروه‌های تروریستی

۱۳۹۶-۱۱-۲۰

سخنگوی وزارت دفاع ملی می‌گوید که آماج قراردادن هسته‌های اصلی تروریستان در اولویت‌های قوای زمینی و هوایی قرار دارد.

 

به‌دنبال تشدید حملات تروریستی در نقاط مختلف کشور به ویژه پایتخت، وزارت دفاع ملی از فشار بشتر نظامی بر گروه‌های جنگجو خبر می‌دهد.

دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع ملی می‌گوید، هم‌اکنون هدف قراردادن هسته‌های اصلی گروه طالبان و دیگر گروه‌های هراس‌افکن، از سوی قوای زمینی و هوایی در اولویت این وزارت قرار دارد.

آقای وزیر تأکید می‌کند، براساس این برنامه "قطعات کماندو از طرف شبانه با وارد کردن ضربات هوایی، لانه‌های هراس افکنان را نابود می‌کند."

درهمین حال، شماری از آگاهان نظامی بدین باورند که حکومت و نهادهای امنیتی برای تأمین امنیت شهروندان و مهار حملات تروریستی باید در راستای تقویت هماهنگی و تجهیز نیروهای نظامی، ازبین بردن مراکز فعالیت‌های استخباراتی بیرونی، ایجاد کمربند و پاسگاه‌های امنیتی شهری و وارد کردن ضربات سنگین به شورشیان با استفاده از فصل سرما، هرچه زودتر دست به کار شوند.

آصف بکتاش آگاه نظامی می‌گوید که نهادهای کشفی و استخباراتی، باید مراکز استخبارات بیرونی در داخل کشور را شناسایی و برنامه‌های آنان را خنثی نمایند.

وزارت دفاع ملی درحالی از وارد کردن فشار بیشتر نظامی بر گروه‌های جنگجو سخن می‌گوید که اخیراً، در چند حمله تهاجمی و انفجاری در شهرکابل، صدها تن کشته و زخمی شده‌اند، اما دیده شود که عملیات زمستانی نیروهای امنیتی، چقدر بر بهبود وضعیت امنیتی بهار سال آینده کمک خواهد کرد.

فردوس پیرزاده – سایت خبری آرزو

 
عکاس: الهام حسین قاطع

طالبان پنج کارمند ماین روبی را در کندهار به گلوله بستند 2018-05-21

مسوولان امنیتی کندهار می‌گویند، این کارمندان که مصروف ماین روبی مسیر پروژه تاپی در ولسوالی میوند کندهار بودند، هدف حمله مسلحانه قرار گرفتند.

طالبان با حملات می خواهند میان مردم فاصله ایجاد کنند 2018-05-21

سرور دانش معاون دوم رییس جمهورمی‌گوید، گروه طالبان همچنان با رویکردهای جدید می خواهد، حکومت افغانستان را وادار به معامله با حامیان خارجی اش کند.

یکصد خانواده از کمک های بنیاد خیریه نبی زاده مستفید شدند 2018-05-21

مسوولان بنیاد خیریه نبی زاده می گویند این کمک ها شامل آرد و روغن می باشد که به مستحق ترین افراد در ماه مبارک رمضان مساعدت کرده است.