ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

نمایشگاه دو روزه برای بازایابی کالاهای افغانی برگزار شد

۱۳۹۶-۱۱-۱۹

اتاقهای تجارت و صنایع افغانتسان به همکاری اداره‎ای انکشاف بین‌المللی امریکا نمایشگاه دو روزه‎ای را برای بازاریابی تولیدا داخلی برگزار کرد.

 

در کنار زنانی که صنایع دستی و تولیدات داخلی را در این نمایشگاه به نمایش گذاشته اند  برخی زنان هم هستند که  شرکت‌های کوچک خدمات تکنالوژی معلوماتی را ساخته اند تا بانوان بتوانند از این سهولت‌ها برای کاریابی و دیگر خدمات استفاده کنند.

این نمایشگاهِ دو روزه به منظور ایجاد بازار و معرفی تولیدات داخلی افغانستان ایجاد شده و برگزار کننده‌گان  آن نقش زنان صنعت کار را در رشد اقتصاد و تولیدات داخلی مؤثر می‌دانند.

منیژه وافق رییس اتاق تجارت وصنایع زنان می‎گوید:« این نمایشگاه‎ها تأثیرات بسیار خوب خود را در قسمت آگاهی‎دهی به مردم عام دارد. مردم می‎توانند ببینند که خانم‎های ما در کدام عرصه‎ها فعالیت دارند.»

گفته می‌شود که در حال حاضر بیش از 850 تن از زنان صنعت‌کار جواز فعالیت دارند و در نقاط مختلف کار می‌کنند. اما آنچه  که برای بانوان متشبث در کابل نگران کننده است رویدادهای خونین اخیر  در پایتخت است.

نسیمه پیمان زن صنعت‎کار افغان می‎گوید:« از دولت می‎خواهیم که تأمین امنیت کند. تجارت‎ها خود شان راه خود شان می‏توانند پیدا کنند و تولیدات شان را به سطح ملی و بین‎المللی عرضه کنند.

بانوانی متشبتی‎که در این نمایشگاه شرکت کرده اند می‎گویند که برگزاری این نمایشگاه‎ها فرصت خوبی برای فروش و معرفی محصولات شان می‎باشد.
عکاس: الهام حسین قاطع

معرفی نشدن ناظران انتخابات از سوی کمیسیون انتخابات 2018-10-09

ناظران داخلی و خارجی این روند از سوی کمیسیون انتخابات همگانی نشده است

نتایج آزمون کانکور سال 1397 خورشیدی امروز اعلام شد 2018-08-01

از میان 170 هزار تن که در آزمون کانکور شرکت کرده بودند، 138 هزار تن آن موفق شدند به موسسات تحصیلات علای و نیمه عالی دولتی راه یابند.

دور چهارم مذاکرات صلح میان طالبان و امریکا برگزار می شود 2018-07-31

دور چهارم گفتگوهای میان طالبان و دیپلومات های امریکایی پیش از فرا رسیدن عید قربان برگزار خواهد شد.