ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

نمایشگاه دو روزه برای بازایابی کالاهای افغانی برگزار شد

۱۳۹۶-۱۱-۱۹

اتاقهای تجارت و صنایع افغانتسان به همکاری اداره‎ای انکشاف بین‌المللی امریکا نمایشگاه دو روزه‎ای را برای بازاریابی تولیدا داخلی برگزار کرد.

 

در کنار زنانی که صنایع دستی و تولیدات داخلی را در این نمایشگاه به نمایش گذاشته اند  برخی زنان هم هستند که  شرکت‌های کوچک خدمات تکنالوژی معلوماتی را ساخته اند تا بانوان بتوانند از این سهولت‌ها برای کاریابی و دیگر خدمات استفاده کنند.

این نمایشگاهِ دو روزه به منظور ایجاد بازار و معرفی تولیدات داخلی افغانستان ایجاد شده و برگزار کننده‌گان  آن نقش زنان صنعت کار را در رشد اقتصاد و تولیدات داخلی مؤثر می‌دانند.

منیژه وافق رییس اتاق تجارت وصنایع زنان می‎گوید:« این نمایشگاه‎ها تأثیرات بسیار خوب خود را در قسمت آگاهی‎دهی به مردم عام دارد. مردم می‎توانند ببینند که خانم‎های ما در کدام عرصه‎ها فعالیت دارند.»

گفته می‌شود که در حال حاضر بیش از 850 تن از زنان صنعت‌کار جواز فعالیت دارند و در نقاط مختلف کار می‌کنند. اما آنچه  که برای بانوان متشبث در کابل نگران کننده است رویدادهای خونین اخیر  در پایتخت است.

نسیمه پیمان زن صنعت‎کار افغان می‎گوید:« از دولت می‎خواهیم که تأمین امنیت کند. تجارت‎ها خود شان راه خود شان می‏توانند پیدا کنند و تولیدات شان را به سطح ملی و بین‎المللی عرضه کنند.

بانوانی متشبتی‎که در این نمایشگاه شرکت کرده اند می‎گویند که برگزاری این نمایشگاه‎ها فرصت خوبی برای فروش و معرفی محصولات شان می‎باشد.
عکاس: الهام حسین قاطع

حضور امریکا به تقویت داعش در افغانستان انجامیده است 2018-04-23

حامد کرزی رییس جمهور پیشین کشور می‌گوید با حضور امریکا به نام مبارزه با تروریزم در افغانستان، گروه تروریستی داعش در این کشور ظهور کرد.

نُه سرباز در بادغیس توسط طالبان کشته شدند 2018-04-23

مسوولان محلی بادغیس می‌گویند طالبان شب هنگام حملات تهاجمی را بر شماری مرکزهای ثبت نام رای دهندگان در منطقه باغبان شهر قلعه نو راه انداخته اند.

تقویم برگزاری انتخابات پارلمانی اعلام شد 2018-04-22

بر بنیاد این تقویم، ثبت نام نامزدان برای انتخابات مجلس نماینده‌گان و شوراهای ولسوالی‌ها به تاریخ پنجم ماه جوزا آغاز تا 22 همین ماه ادامه می‌یابد.