ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

پنج کشته و دوصد و پنجاه زخمی در زلزله 6.4 ریشتری در تایوان

۱۳۹۶-۱۱-۱۸

گروههای امداد رسان بیش از 300 نفر را از مسافرخانه‌ها و ساختمانهای مسکونی نجات داده اند.

 

زمین لرزه نیرومند شهر ساحلی و توریستی هوآلین تایوان را به شدت تکان داد. این زمین لرزه که ساعت 11:50 دقیقه ناوقت شب گذشته اتفاق افتاده در کنار تلفات جانی خسارت هنگفتی را نیز بر جا گذاشته است.

  گزارش ها حاکیست که تاکنون در این رویداد طبیعی دستکم 5 تن جان باخته و 250 تن دیگر زخمی شدند. علاوه بر این ساختمان ها و بلند منزل ها دراین شهر سیاحتی نیز فرو ریخته و یا تخریب شدند.

گفته می شود که یک بیمارستان و یک  هوتل  10 طبقه ای هم از اثر این رویداد تخریب شده و شدت این زمین لرزه در فاصله 160 کیلومتری تایپه پایتخت تایوان احساس شده است.

آب و برق 40 هزار منازل مسکونی قطع شده و جاده ها پل ها نیز بروی مسافرین این شهر بسته شده است. با آنکه گروه های امداد رسان 300 تن را از زیر آوار ها نجات داده اند اما تاکنون هم 130 تن ناپدید می باشند.

بر اساس گزارش مرکز زمین لرزه شناسی آمریکا این زمین لرزه در عمق 10 کیلومتری زمین اتفاق افتاده و مرکز آن در بیست کیلومتری شهر ساحلی هوالین بوده است.

 
عکاس: الهام حسین قاطع

معرفی نشدن ناظران انتخابات از سوی کمیسیون انتخابات 2018-10-09

ناظران داخلی و خارجی این روند از سوی کمیسیون انتخابات همگانی نشده است

نتایج آزمون کانکور سال 1397 خورشیدی امروز اعلام شد 2018-08-01

از میان 170 هزار تن که در آزمون کانکور شرکت کرده بودند، 138 هزار تن آن موفق شدند به موسسات تحصیلات علای و نیمه عالی دولتی راه یابند.

دور چهارم مذاکرات صلح میان طالبان و امریکا برگزار می شود 2018-07-31

دور چهارم گفتگوهای میان طالبان و دیپلومات های امریکایی پیش از فرا رسیدن عید قربان برگزار خواهد شد.