ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

پنج کشته و دوصد و پنجاه زخمی در زلزله 6.4 ریشتری در تایوان

۱۳۹۶-۱۱-۱۸

گروههای امداد رسان بیش از 300 نفر را از مسافرخانه‌ها و ساختمانهای مسکونی نجات داده اند.

 

زمین لرزه نیرومند شهر ساحلی و توریستی هوآلین تایوان را به شدت تکان داد. این زمین لرزه که ساعت 11:50 دقیقه ناوقت شب گذشته اتفاق افتاده در کنار تلفات جانی خسارت هنگفتی را نیز بر جا گذاشته است.

  گزارش ها حاکیست که تاکنون در این رویداد طبیعی دستکم 5 تن جان باخته و 250 تن دیگر زخمی شدند. علاوه بر این ساختمان ها و بلند منزل ها دراین شهر سیاحتی نیز فرو ریخته و یا تخریب شدند.

گفته می شود که یک بیمارستان و یک  هوتل  10 طبقه ای هم از اثر این رویداد تخریب شده و شدت این زمین لرزه در فاصله 160 کیلومتری تایپه پایتخت تایوان احساس شده است.

آب و برق 40 هزار منازل مسکونی قطع شده و جاده ها پل ها نیز بروی مسافرین این شهر بسته شده است. با آنکه گروه های امداد رسان 300 تن را از زیر آوار ها نجات داده اند اما تاکنون هم 130 تن ناپدید می باشند.

بر اساس گزارش مرکز زمین لرزه شناسی آمریکا این زمین لرزه در عمق 10 کیلومتری زمین اتفاق افتاده و مرکز آن در بیست کیلومتری شهر ساحلی هوالین بوده است.

 
عکاس: الهام حسین قاطع

اکثریت مردم خواستار نظام غیر متمرکز در کشور هستند 2018-02-22

پژوهش تازه مرکز مطالعات استراتیژیک افغانستان در مورد چگونگی نظام سیاسی در کشور نشان می‌دهد که بیشتر اشتراک کننده گان، خواهان تغییر نظام متمرکز شده اند

دوستم: بدون حضور من با طالبان گفتگو صورت نخواهد گرفت. 2018-02-22

معوان اول ریاست جمهوری که در مراسم گرامی‎داشت از سالگرد امیر علی شیرنوایی سخن می‎زد تأکید کرد که بدون حضور او مذاکره با طالبان ناممکن است.

افغانستان یکی از چهار کشور فاسد جهان است 2018-02-22

بر بنیاد گزارش نهاد جهانی شفافیت، افغانستان در سال 2017 میلادی پس از سومالیا، سودان‎جنوبی و سوریه مقام چهارم فاسدترین کشور جهان را گرفت.