ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

100خانواده از کمک‎های بنیاد خیریه نبی زاده مستفید شدند

۱۳۹۶-۱۱-۱۴

مسوولان بنیاد خیریه‌ای نبی‌زاده می‌گویند که این کمک‌ها تا ختم فصل سرما برای خانواده‌های فقیر و مستمند ادامه خواهد داشت.

 

شدت نبرد و درگیری ها این روز ها از گوشه گوشه کشور زبانه کشیده و مردمان این سرزمین را با فقر و بیچاره‌گی مواجه ساخته است. در کنار این همه نگرانی‌ها، فصل زمستان و سردی هوا نیز برای شماری زیادی از خانواده‌ها مشکل‌ساز شده است.

اما بنیاد خیریه‌ای نبی‌زاده که از نهادهای کمک رسان برای فقرا و مستمندان است بر ادامه‌ای کمک و دستگیری از این خانواده‌ها  تأکید می‌ورزد.

مسوولان این نهاد می گویند که آنان یکبار دیگر برای یکصد خانواده‌ای فقیر و بی‌بضاعت مواد غذایی شامل آرد و روغن مساعدت کرده اند.

امان الله عزیزی  معاون بنیاد خیریه نبی زاده در این مورد گفت:« به سلسله‎ای کمک‎های بنیاد نبی‎زاده امروز این بنیاد یکصد خانواده مورد حمایت این برنامه قرار می‎گیرد. آرد و روغن دو قلم موادی‌ است که برای این خانواده‌ها توزیع می‎شود.»

اکثریت کسانی‌که مورد پوشش این برنامه قرار گرفته اند آواره‌گان و بی‌جاشده‌گان اند. بیشتر به دلیل مشکلات اقتصادی و افزایش ناامنی‌ها به  ولایت بلخ پناه آورده اند و خواستار کمک و دستگیری هستند.

شماری از خانواده‌های که از کمک‌های بنیاد خیریه نبی زاده در چنین شرایط مستفید شده اند از همکاری‌های همیشه‌گی این بنیاد ابراز قدردانی می‌کنند.

یکی از بیجاشده‎ها که از این کمک‌ها مستفید شده است می‎گوید:« خانه‌های خود را از دست داده ایم. بی‎جا شده ایم. از بیناد خیریه‎ای نبی‎زاده تشکر می‎کنیم که با ما همکاری کرده است.»

مسوولان بنیاد خیریه‌ای نبی‌زاده می‌گویند، این کمک‌ها تا پایان فصل زمستان برای افراد فقیر و نادار کشور ادامه خواهد داشت. پیش از این باشنده‌های کوهدامن کابل و ولایت‌های لغمان و تخار از کمک‌های زمستانی بنیاد خیریه‌ای نبی‌زاده مستقید شده بودند.
عکاس: الهام حسین قاطع

حضور امریکا به تقویت داعش در افغانستان انجامیده است 2018-04-23

حامد کرزی رییس جمهور پیشین کشور می‌گوید با حضور امریکا به نام مبارزه با تروریزم در افغانستان، گروه تروریستی داعش در این کشور ظهور کرد.

نُه سرباز در بادغیس توسط طالبان کشته شدند 2018-04-23

مسوولان محلی بادغیس می‌گویند طالبان شب هنگام حملات تهاجمی را بر شماری مرکزهای ثبت نام رای دهندگان در منطقه باغبان شهر قلعه نو راه انداخته اند.

تقویم برگزاری انتخابات پارلمانی اعلام شد 2018-04-22

بر بنیاد این تقویم، ثبت نام نامزدان برای انتخابات مجلس نماینده‌گان و شوراهای ولسوالی‌ها به تاریخ پنجم ماه جوزا آغاز تا 22 همین ماه ادامه می‌یابد.