ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

وزارت فواید عامه ترازوهای بلند توناژ را در هرات جمع کرد

۱۳۹۶-۱۰-۲۸

اداره‌ای فواید عامه‌ای هرات می‌گوید، قرار است که حکومت ترازوهای سیار را جاگزین این ترازوها کند.

 

اخیراً، وزارت فوایدعامه تمامی ترازوهایی را که سنگینی موترهای باربری را در دروازه‌های شهر کنترول می‌کند، جمع‌آوری کرده و دلیل آن را نصب ترازوهای سیار می‌داند. اما تأخیر در روند نصب ترازوهای جدید، نگرانیِ مقام‌های محلیِ هرات را بر انگیخته است.

ریاست فوایدعامه‌ای هرات می‌گوید، نزدیک به یک‌ماه از جمع‌آوری این ترازوها می‌گذرد، اما تاکنون هیچ ترازوی دیگری در مسیرهای منتهی به شهر هرات نصب نشده است.

حبیب الله تیموری رییس فواید عامه هرات تأکید می‌کند که تا نصب مجدد ترازوهای جدید، آنان نگران تخریب جاده‌های شهر ناشی از اضافه باری وسایط بلند توناژ هستند.

آقای تیمور می‎گوید:" فعلاً همه ترازوهای بلند تناژ بسته هست. ما در نزدیکی ترازوهای سیار را نصب خواهیم کرد."

شورای ولایتی هرات جمع‌آوری این ترازوها را جفایی به حق باشنده‌های هرات دانسته و از حکومت می خواهد که ترازوهای جدید را هرچه زوتر نصب کند.

کامران علی‌زایی، رییس شورای ولایتی هرات در این مورد گفت:" توقف ترازو ظلم بسیار بزرگی در حق مردم است به خاطر اینکه سرک مال مردم است با تناژی موترها خواسته باشند می‎توانند بار کنند. دست کسانی‎را که می‎خواستند خلاف کار کنند این تصمیم باز کرده است."

درهمین حال، جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات از این اقدام را ایجاد برنامه‌ای به منظور جلوگیری از فساد و تخطی موترهای باربری در آینده‌ می‌داند.

راننده‌ها و بازرگانان پیوسته از فساد گسترده در اداره‎های ترازوهای بلند توناژ در بزرگ‌راه‌های هرات انتقاد کرده و از حکومت خواستار رسیده‌گی به این مشکل شده‌اند.

________
حبیب بهاور
عکاس: الهام حسین قاطع

معرفی نشدن ناظران انتخابات از سوی کمیسیون انتخابات 2018-10-09

ناظران داخلی و خارجی این روند از سوی کمیسیون انتخابات همگانی نشده است

نتایج آزمون کانکور سال 1397 خورشیدی امروز اعلام شد 2018-08-01

از میان 170 هزار تن که در آزمون کانکور شرکت کرده بودند، 138 هزار تن آن موفق شدند به موسسات تحصیلات علای و نیمه عالی دولتی راه یابند.

دور چهارم مذاکرات صلح میان طالبان و امریکا برگزار می شود 2018-07-31

دور چهارم گفتگوهای میان طالبان و دیپلومات های امریکایی پیش از فرا رسیدن عید قربان برگزار خواهد شد.