ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

وزارت فواید عامه ترازوهای بلند توناژ را در هرات جمع کرد

۱۳۹۶-۱۰-۲۸

اداره‌ای فواید عامه‌ای هرات می‌گوید، قرار است که حکومت ترازوهای سیار را جاگزین این ترازوها کند.

 

اخیراً، وزارت فوایدعامه تمامی ترازوهایی را که سنگینی موترهای باربری را در دروازه‌های شهر کنترول می‌کند، جمع‌آوری کرده و دلیل آن را نصب ترازوهای سیار می‌داند. اما تأخیر در روند نصب ترازوهای جدید، نگرانیِ مقام‌های محلیِ هرات را بر انگیخته است.

ریاست فوایدعامه‌ای هرات می‌گوید، نزدیک به یک‌ماه از جمع‌آوری این ترازوها می‌گذرد، اما تاکنون هیچ ترازوی دیگری در مسیرهای منتهی به شهر هرات نصب نشده است.

حبیب الله تیموری رییس فواید عامه هرات تأکید می‌کند که تا نصب مجدد ترازوهای جدید، آنان نگران تخریب جاده‌های شهر ناشی از اضافه باری وسایط بلند توناژ هستند.

آقای تیمور می‎گوید:" فعلاً همه ترازوهای بلند تناژ بسته هست. ما در نزدیکی ترازوهای سیار را نصب خواهیم کرد."

شورای ولایتی هرات جمع‌آوری این ترازوها را جفایی به حق باشنده‌های هرات دانسته و از حکومت می خواهد که ترازوهای جدید را هرچه زوتر نصب کند.

کامران علی‌زایی، رییس شورای ولایتی هرات در این مورد گفت:" توقف ترازو ظلم بسیار بزرگی در حق مردم است به خاطر اینکه سرک مال مردم است با تناژی موترها خواسته باشند می‎توانند بار کنند. دست کسانی‎را که می‎خواستند خلاف کار کنند این تصمیم باز کرده است."

درهمین حال، جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات از این اقدام را ایجاد برنامه‌ای به منظور جلوگیری از فساد و تخطی موترهای باربری در آینده‌ می‌داند.

راننده‌ها و بازرگانان پیوسته از فساد گسترده در اداره‎های ترازوهای بلند توناژ در بزرگ‌راه‌های هرات انتقاد کرده و از حکومت خواستار رسیده‌گی به این مشکل شده‌اند.

________
حبیب بهاور
عکاس: الهام حسین قاطع

طالبان پنج کارمند ماین روبی را در کندهار به گلوله بستند 2018-05-21

مسوولان امنیتی کندهار می‌گویند، این کارمندان که مصروف ماین روبی مسیر پروژه تاپی در ولسوالی میوند کندهار بودند، هدف حمله مسلحانه قرار گرفتند.

طالبان با حملات می خواهند میان مردم فاصله ایجاد کنند 2018-05-21

سرور دانش معاون دوم رییس جمهورمی‌گوید، گروه طالبان همچنان با رویکردهای جدید می خواهد، حکومت افغانستان را وادار به معامله با حامیان خارجی اش کند.

یکصد خانواده از کمک های بنیاد خیریه نبی زاده مستفید شدند 2018-05-21

مسوولان بنیاد خیریه نبی زاده می گویند این کمک ها شامل آرد و روغن می باشد که به مستحق ترین افراد در ماه مبارک رمضان مساعدت کرده است.