ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

دومین محموله‎ی کمک‎های قزاقستان به افغانستان رسید

۱۳۹۶-۱۰-۱۳

مقام‌های کشور قزاقستان می‌گویند ارزش این کمکها بیش از دو ملیون دالر می‌رسد و آستانه متعهد به ادامه کمک‌های اش به افغانستان است.

 

کمکهای مواد غذایی کشور قزاقستان در 55 واگن امروز از طریق شهرک بندی حیرتان به وارد کشور شد.

ژکانوف علی موسی نماینده قزاقستان در بخش کمک‌ها می‌گوید کشورش متعهد به ادامه کمک‌ها به افغانستان و توسعه روابط بازرگانی با این کشور است.

آقای علی موسی گفت:" قزاقستان متعهد به ادامه‌ی کمکهای خود به مردم افغانستان است. این کمک‌ها به ارزش دومیلیون و 438 هزار دالر در 55 واگن مواد غذاییِ که شامل آرد ، کنسرو و ترکاری می‌باشد را در بر می‌گیرد."

از سوی هم مسوولان کنسلگری قزاقستان در شهرمزارشریف می‌گویند که این کمک‌ها به گونه‌ی نوبتی به مردم افغانستان ادامه خواهد داشت.

کانونتابایوف باخیت مستشار قزاقستان در بلخ می‌گوید:" مساعدت امروز قزاقستان به افغانستان نشان دهنده روابط نیک دو کشور است و این کمک‌ها به شکل نوبتی به مردم افغانستان ادامه خواهد داشت."

با این حال رییس حوادث طبیعی بلخ می‌گوید این کمک‌ها برای خانواده های متضرر از رویدادهای طبیعی در نقاط مختلف کشور توزیع خواهد شد.

ادامه‌ی جنگ و درگیریها و حوادث طبیعی بسیاری از شهروندان را در وضعیت بدی اقتصادی قرار داده است. از این رو به گفته مقام‌های حکومتی، چنین کمک‌ها می‌تواند بر بهبود وضعیت زنده‌گی آنان تأثیرگذار باشد.

________

حبیب بهاور
عکاس: الهام حسین قاطع

طالبان پنج کارمند ماین روبی را در کندهار به گلوله بستند 2018-05-21

مسوولان امنیتی کندهار می‌گویند، این کارمندان که مصروف ماین روبی مسیر پروژه تاپی در ولسوالی میوند کندهار بودند، هدف حمله مسلحانه قرار گرفتند.

طالبان با حملات می خواهند میان مردم فاصله ایجاد کنند 2018-05-21

سرور دانش معاون دوم رییس جمهورمی‌گوید، گروه طالبان همچنان با رویکردهای جدید می خواهد، حکومت افغانستان را وادار به معامله با حامیان خارجی اش کند.

یکصد خانواده از کمک های بنیاد خیریه نبی زاده مستفید شدند 2018-05-21

مسوولان بنیاد خیریه نبی زاده می گویند این کمک ها شامل آرد و روغن می باشد که به مستحق ترین افراد در ماه مبارک رمضان مساعدت کرده است.