ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

دومین محموله‎ی کمک‎های قزاقستان به افغانستان رسید

۱۳۹۶-۱۰-۱۳

مقام‌های کشور قزاقستان می‌گویند ارزش این کمکها بیش از دو ملیون دالر می‌رسد و آستانه متعهد به ادامه کمک‌های اش به افغانستان است.

 

کمکهای مواد غذایی کشور قزاقستان در 55 واگن امروز از طریق شهرک بندی حیرتان به وارد کشور شد.

ژکانوف علی موسی نماینده قزاقستان در بخش کمک‌ها می‌گوید کشورش متعهد به ادامه کمک‌ها به افغانستان و توسعه روابط بازرگانی با این کشور است.

آقای علی موسی گفت:" قزاقستان متعهد به ادامه‌ی کمکهای خود به مردم افغانستان است. این کمک‌ها به ارزش دومیلیون و 438 هزار دالر در 55 واگن مواد غذاییِ که شامل آرد ، کنسرو و ترکاری می‌باشد را در بر می‌گیرد."

از سوی هم مسوولان کنسلگری قزاقستان در شهرمزارشریف می‌گویند که این کمک‌ها به گونه‌ی نوبتی به مردم افغانستان ادامه خواهد داشت.

کانونتابایوف باخیت مستشار قزاقستان در بلخ می‌گوید:" مساعدت امروز قزاقستان به افغانستان نشان دهنده روابط نیک دو کشور است و این کمک‌ها به شکل نوبتی به مردم افغانستان ادامه خواهد داشت."

با این حال رییس حوادث طبیعی بلخ می‌گوید این کمک‌ها برای خانواده های متضرر از رویدادهای طبیعی در نقاط مختلف کشور توزیع خواهد شد.

ادامه‌ی جنگ و درگیریها و حوادث طبیعی بسیاری از شهروندان را در وضعیت بدی اقتصادی قرار داده است. از این رو به گفته مقام‌های حکومتی، چنین کمک‌ها می‌تواند بر بهبود وضعیت زنده‌گی آنان تأثیرگذار باشد.

________

حبیب بهاور
عکاس: الهام حسین قاطع

معرفی نشدن ناظران انتخابات از سوی کمیسیون انتخابات 2018-10-09

ناظران داخلی و خارجی این روند از سوی کمیسیون انتخابات همگانی نشده است

نتایج آزمون کانکور سال 1397 خورشیدی امروز اعلام شد 2018-08-01

از میان 170 هزار تن که در آزمون کانکور شرکت کرده بودند، 138 هزار تن آن موفق شدند به موسسات تحصیلات علای و نیمه عالی دولتی راه یابند.

دور چهارم مذاکرات صلح میان طالبان و امریکا برگزار می شود 2018-07-31

دور چهارم گفتگوهای میان طالبان و دیپلومات های امریکایی پیش از فرا رسیدن عید قربان برگزار خواهد شد.