ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

روسیه در تلاش گسترش روابط اقتصادی اش با افغانستان است

۱۳۹۶-۰۷-۲۱
11 روز

اتاق تجارت و صنایع کشور می‌گوید، روسیه قصد دارد در زمینه‌ی تولید انرژی، معادن، صنعت و ایجاد کارخانه‌های تولیدی در افغانستان سرمایه‌گذاری کند.

 

قرار است بیش از 60 بازرگان روسی با وزیر انرژی  این کشور طی سفری به کابل با مقام های حکومتی دیدار و گفتگو کنند.

اتاق تجارت و صنایع می‌گوید، روسیه آماده است که در بخش‌های معادن، تولید انرژی و ایجاد کارخانه‌های تولیدی در افغانستان سرمایه‌گذاری کند.

صیام الدین پسرلی سخنگوی اتاق تجارت و صنایع می‌گوید:" یک هیأت 60 نفری از اعضای سکتور خصوصی روسیه به رهبری یکی از وزرای کشور روسیه به افغانستان می آیند. این بازرگانان تلاش می‌خواهند که با همکاری شرکت‌های داخلی کشورمشترکاً در بخش معادن، انرژی و صنعت سرمایه‌گذاری کنند."

مسوولان اتاق تجارت و صنایع نقش روسیه را در رشد اقتصاد کشور مهم  عنوان کرده و تأکید می‌کنند که این کشور می‌تواند بازار مناسب برای فروش تولیدات داخلی کشور باشد.

آقای پسرلی می‌افزاید:" نقش روسیه در افغانستان مخصوصاً در بخش اقتصاد زیاد مهم است. روسیه مارکیت بسیار مناسب برای تولیدات داخلی کشور می‌باشد. همچنان کشور روسیه تعرفه‌های گمرکی را بر محصولات افغانستان مخصوصاً کشمش کشور95 درصد کاهش داده است."

شماری از آگاهان توسعه بازرگانی میان کابل – مسکو را در رشد اقتصاد کشور مهم خوانده از حکومت می‌طلبند که از فرصت های بوجود آمده رای خودبسنده گی کشور استفاده نماید.

محمد ظاهر حلیمی اگاه اقتصادی می‌گوید روسیه به عنوان یکی از کشورهای تأثیرگذار و تصمیم‌ساز در اتحادیه‌ی اقتصادی شانگهای می‌تواند خیلی اثر جدی در رشد سرمایه‌گذاری و پیشرفت امور زیربنایی در اقتصاد افغانستان داشته باشد.

با این همه سال گذشته نیز معاون وزیر انرژی روسیه در دیدار با سفیر افغانستان گفته بود که بیش از 30 شرکت روسی آماده‌ی سرمایه‌‌گذاری در افغانستان است.

دولت افغانستان  پیش از این به گونه‌ی رسمی  از روسیه خواسته بود تا 124 پروژه‌ی اقتصادی ناتمام زمان اتحاد شوری سابق را از سرگیرد. 
عکاس: الهام حسین قاطع

برخورد سلیقه‌یی در حکومت‌داری عامل بی ثباتی کشور است 2017-10-23

رییس اداره عالی مبارزه با فساد می‌گوید تقرری‌های سلیقه‌یی در ساختار نهادهای امنیتی باعث شده تا نا امنی افزایش یافته و روند صلح با چالش روبرو گردد.

امریکا عملیات مخفیانه بر رهبران طالبان را افزایش می‌دهد 2017-10-23

روزنامه‌ی نیویارک تایمز به نقل از دو مقام سازمان اطلاعاتی امریکا نوشته است که سیا تیم‌های کوچک مجرب را برای نابودی رهبران طالبان به افغانستان می‌فرستد

5 کارمند کمیسیون شکایات انتخاباتی به دادگاه معرفی شدند 2017-10-22

مسوولان این کمیسیون در خبرنامه‌ی،ایجاد موانع برای اصلاحات، ایجاد دوگانه‌گی و پاگریزی از وظیفه‌، عمده‌ترین دلایل برکناری این پنج نفر عنوان کرده اند.

not selected