ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

اگرتا یکماه چالش‌ها در روند انتخابات حل نشود استعفا می‌کنم

۱۳۹۶-۰۷-۲۰
12 روز

عبدالعزیز آریایی رییس کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی می‌گوید هرگاه تا یک‌ماه آینده، چالش‌های موجود در این کمیسیون حل نگردد، از سمت اش کنار می‌رود.

 

پس از نشر گزارش‌ها مبنی بر موجودیت چالش‌ها در کار کمیسیون‌های انتخاباتی، اکنون رییس کمیسیون سمع شکایت انتخاباتی، این همه نابسامانی را می‌پذیرد.

او هشدار می‌دهد که هرگاه تا یک ماه آینده به این مشکلات رسیده‌گی نشود، از سمت‌اش کنار خواهد رفت.

عبدالعزیز آریایی رییس کمیسیون مستقل شکایت‌های انتخاباتی در این مورد می‌گوید:" در یک ماه آینده اگر موضوع سوظن‌ها در مورد کمیسیون انتخابات را با طرف‌های درگیر و حکومت افغانستان حل نکنم؛ از حضورم به عنوان رییس کمیسیون مستقل انتخابات استعفغا می‌کنم."

آقای آریایی صلاحیت نداشتن در اسختدام کارمندان و عدم همکاری کسانی‌که قبلاً در این کمیسیون کار می‌کردند را از مشکلات اساسی می‌داند.

از سوی هم یافته‌های بنیاد انتخابات شفاف افغانستان از  کارکردهای ده ماهه‌ی کمیسیون‌های انتخاباتی نشان دهنده‌ی اختلافات میان کارمندان این کمیسیون‌ها،  ضعف مدیریت  و مداخله در امور کاری کمیسیون مستقل انتخابات است.

اما در همین حال نجیب الله احمدزی رییس کمیسیون مستقل انتخابات مداخله در امور کاری کمیسیون را رد می‌کند و می‌گوید که به هیچ نهادی اجازه‌ی مداخله در کارهای کمیسیون را نخواهد داد.

آقای احمدزی می‌گوید:" من گفته می‌توانم که تا حال کسی در کارهای کمیسیون مستقل انتخابات مداخله نکرده است."

با این همه بنیاد انتخابات شفاف افغانستان از کندی در روند تعیین فهرست رأی دهنده‌گان نیز انتقاد می‌کند و از کمیسیون‌های انتخاباتی می‌خواهد تا به این پروسه سرعت دهند.
عکاس: الهام حسین قاطع

برخورد سلیقه‌یی در حکومت‌داری عامل بی ثباتی کشور است 2017-10-23

رییس اداره عالی مبارزه با فساد می‌گوید تقرری‌های سلیقه‌یی در ساختار نهادهای امنیتی باعث شده تا نا امنی افزایش یافته و روند صلح با چالش روبرو گردد.

امریکا عملیات مخفیانه بر رهبران طالبان را افزایش می‌دهد 2017-10-23

روزنامه‌ی نیویارک تایمز به نقل از دو مقام سازمان اطلاعاتی امریکا نوشته است که سیا تیم‌های کوچک مجرب را برای نابودی رهبران طالبان به افغانستان می‌فرستد

5 کارمند کمیسیون شکایات انتخاباتی به دادگاه معرفی شدند 2017-10-22

مسوولان این کمیسیون در خبرنامه‌ی،ایجاد موانع برای اصلاحات، ایجاد دوگانه‌گی و پاگریزی از وظیفه‌، عمده‌ترین دلایل برکناری این پنج نفر عنوان کرده اند.

not selected