ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

مجلس نمایندگان قانون محصول خدمات مخابراتی را لغو کرد

۱۳۹۶-۰۷-۱۹
2 ماه

قانون‌گذاران با شکایت از عدم شفافیت در روند جمع‌آوری محصول خدمات مخابراتی مدعی اند که نزدیک به هفت میلیارد افغانی درین مدت اختلاس شده است.

 

عدم شفافیت و اختلاس در روند جمع‌آوری پول مالیه دهنده‌گان از خدمات مخابراتی سبب شد تا اعضای مجلس نماینده‌گان با اکثریت آرا، قانون محصول مخابراتی را لغو اعلام کنند.

به باور قانون‌گذاران شفافیت در جمع‌آوری محصول خدمات مخابراتی وجود ندارد و بر اساس یافته‌های آنان، هفت میلیارد افغانی پول‌های محصول مخابراتی اختلاس شده است.

قیس حسن رییس کمیسیون مواصلات و مخابرات مجلس نماینده‌گان در این مورد می‌گوید:" سالانه 7.3 میلیارد افغانی، طی دو سال 14.6 میلیارد دالر به حساب عواید دولت واریز شده است. اما متأسفانه در دو سال گذشته تنها 7.9 میلیارد افغانی به خزانه‌ی دولت اضافه شده است. تقریباً 7 میلیارد افغانی در میان شرکت‌های مخابراتی و ادارات دولتی مفقود گریده است."

در همین حال مسوولان در وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی درین زمینه از ارایه‌ی معلومات خودداری می‌کنند.

هرچند پیش از این وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی از تلاش‌ها به هدف ایجاد سیستم منظیم و شفاف بابت جمع‌آوری محصول خدمات مخابراتی اطمینان داده بود، اما دیده می‌شود که در عملی شدن این تعهد اش، کوتاه آمده است.
عکاس: الهام حسین قاطع

واکنش عبدالله به اظهارات حکمت‌یار 2017-12-11

رییس اجراییه می‌گوید، اظهارات تفرقه بر انگیز و ایجاد اختلافات مذهبی و قومی میان شهروندان تنها دشمنان افغانستان را قوی می‌سازد.

کار خط آهن تورغندی – هرات تا یک ماه دیگر تکمیل می‎شود 2017-12-11

مسوولان بندر تورغندی می‌گویند، هزینه‎ی بازسازی این خط آهن از سوی ترکمنستان پرداخت شده و با تکمیل شدن آن سهولت‎های اقتصادی برای دو کشور فراهم خواهد شد.

فردا عملیات مشترک نیروهای امنیتی در ولایت جوزجان آغاز می‎شود 2017-12-11

مقام‎ها در وزارت امور داخله می‌گویند این عملیات تا پاک‌سازی کامل بخش های نا امن جوزجان و فاریاب از وجود گروه‎های جنگجو ادامه خواهد داشت.

not selected