ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

مجلس نمایندگان قانون محصول خدمات مخابراتی را لغو کرد

۱۳۹۶-۰۷-۱۹
13 روز

قانون‌گذاران با شکایت از عدم شفافیت در روند جمع‌آوری محصول خدمات مخابراتی مدعی اند که نزدیک به هفت میلیارد افغانی درین مدت اختلاس شده است.

 

عدم شفافیت و اختلاس در روند جمع‌آوری پول مالیه دهنده‌گان از خدمات مخابراتی سبب شد تا اعضای مجلس نماینده‌گان با اکثریت آرا، قانون محصول مخابراتی را لغو اعلام کنند.

به باور قانون‌گذاران شفافیت در جمع‌آوری محصول خدمات مخابراتی وجود ندارد و بر اساس یافته‌های آنان، هفت میلیارد افغانی پول‌های محصول مخابراتی اختلاس شده است.

قیس حسن رییس کمیسیون مواصلات و مخابرات مجلس نماینده‌گان در این مورد می‌گوید:" سالانه 7.3 میلیارد افغانی، طی دو سال 14.6 میلیارد دالر به حساب عواید دولت واریز شده است. اما متأسفانه در دو سال گذشته تنها 7.9 میلیارد افغانی به خزانه‌ی دولت اضافه شده است. تقریباً 7 میلیارد افغانی در میان شرکت‌های مخابراتی و ادارات دولتی مفقود گریده است."

در همین حال مسوولان در وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی درین زمینه از ارایه‌ی معلومات خودداری می‌کنند.

هرچند پیش از این وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی از تلاش‌ها به هدف ایجاد سیستم منظیم و شفاف بابت جمع‌آوری محصول خدمات مخابراتی اطمینان داده بود، اما دیده می‌شود که در عملی شدن این تعهد اش، کوتاه آمده است.
عکاس: الهام حسین قاطع

برخورد سلیقه‌یی در حکومت‌داری عامل بی ثباتی کشور است 2017-10-23

رییس اداره عالی مبارزه با فساد می‌گوید تقرری‌های سلیقه‌یی در ساختار نهادهای امنیتی باعث شده تا نا امنی افزایش یافته و روند صلح با چالش روبرو گردد.

امریکا عملیات مخفیانه بر رهبران طالبان را افزایش می‌دهد 2017-10-23

روزنامه‌ی نیویارک تایمز به نقل از دو مقام سازمان اطلاعاتی امریکا نوشته است که سیا تیم‌های کوچک مجرب را برای نابودی رهبران طالبان به افغانستان می‌فرستد

5 کارمند کمیسیون شکایات انتخاباتی به دادگاه معرفی شدند 2017-10-22

مسوولان این کمیسیون در خبرنامه‌ی،ایجاد موانع برای اصلاحات، ایجاد دوگانه‌گی و پاگریزی از وظیفه‌، عمده‌ترین دلایل برکناری این پنج نفر عنوان کرده اند.

not selected