ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

مجلس نمایندگان قانون محصول خدمات مخابراتی را لغو کرد

۱۳۹۶-۰۷-۱۹

قانون‌گذاران با شکایت از عدم شفافیت در روند جمع‌آوری محصول خدمات مخابراتی مدعی اند که نزدیک به هفت میلیارد افغانی درین مدت اختلاس شده است.

 

عدم شفافیت و اختلاس در روند جمع‌آوری پول مالیه دهنده‌گان از خدمات مخابراتی سبب شد تا اعضای مجلس نماینده‌گان با اکثریت آرا، قانون محصول مخابراتی را لغو اعلام کنند.

به باور قانون‌گذاران شفافیت در جمع‌آوری محصول خدمات مخابراتی وجود ندارد و بر اساس یافته‌های آنان، هفت میلیارد افغانی پول‌های محصول مخابراتی اختلاس شده است.

قیس حسن رییس کمیسیون مواصلات و مخابرات مجلس نماینده‌گان در این مورد می‌گوید:" سالانه 7.3 میلیارد افغانی، طی دو سال 14.6 میلیارد دالر به حساب عواید دولت واریز شده است. اما متأسفانه در دو سال گذشته تنها 7.9 میلیارد افغانی به خزانه‌ی دولت اضافه شده است. تقریباً 7 میلیارد افغانی در میان شرکت‌های مخابراتی و ادارات دولتی مفقود گریده است."

در همین حال مسوولان در وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی درین زمینه از ارایه‌ی معلومات خودداری می‌کنند.

هرچند پیش از این وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی از تلاش‌ها به هدف ایجاد سیستم منظیم و شفاف بابت جمع‌آوری محصول خدمات مخابراتی اطمینان داده بود، اما دیده می‌شود که در عملی شدن این تعهد اش، کوتاه آمده است.
عکاس: الهام حسین قاطع

نتایج آزمون کانکور سال 1397 خورشیدی امروز اعلام شد 2018-08-01

از میان 170 هزار تن که در آزمون کانکور شرکت کرده بودند، 138 هزار تن آن موفق شدند به موسسات تحصیلات علای و نیمه عالی دولتی راه یابند.

دور چهارم مذاکرات صلح میان طالبان و امریکا برگزار می شود 2018-07-31

دور چهارم گفتگوهای میان طالبان و دیپلومات های امریکایی پیش از فرا رسیدن عید قربان برگزار خواهد شد.

اعضای گروه داعش در جوزجان بر زنان و دختران تجاوز می کنند 2018-07-31

شماری از زنان در ولسوالی درزاب جوزجان مدعی اند که جنگجویان داعش زنان و دختران را با خود برده و بر آنان تجاوز جنسی می‌کنند.