ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

کمیسیون مستقل انتخابات به مداخلات احزاب تن نمی‌دهد

۱۳۹۶-۰۷-۱۹

رییس کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید شماری از احزاب و جریان‌های سیاسی تلاش دارند با مخدوش ساختن اذهان مردم روند انتخابات پارلمانی را با چالش مواجه سازند.

 

کمیسیون مستقل انتخابات به اظهارات شماری از جریان‌های سیاسی مبنی بر نامشروع و فاقد اعتبار خواندن این کمیسیون واکنش نشان می‌دهد.

کمیسیون مستقل انتخابات طی نشست خبری هرگونه اتهامات نسبت به کار این کمیسیون را به شدت رد می‌کند.

نجیب الله احمدزی رییس کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید شماری از احزاب و جریان‌های سیاسی تلاش دارند که اعتماد شهروندان را نسبت به روند انتخابات تضعیف و انتخابات پیش‌رو را با چالش مواجه سازند.

آقای احمدزی می‌افزاید:" به این‌که با اظهارات غیر مسوولانه و غیر واقعبینانه دهنیت مردم عامه ما را مخدوش کنید، مناسب است که با شریک ساختن طرح‌های معقول و سازنده به کمیسیون مستقل انتخابات نقش خود را در این روند ملی ایفا کنید."

مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات اتهام‌ها بر این کمیسیون را  ناشی از اختلاف شماری از جریان‌های سیاسی  با حکومت می‌دانند.

با وجود این چالش‌ها زمان تعیین شده برای برگزای انتخابات پارلمانی در حال نزدیک شدن است اما تا هنوز گام‌های اولیه برای خریداری تجهیزات برقی برداشته نشده است.
عکاس: الهام حسین قاطع

نتایج آزمون کانکور سال 1397 خورشیدی امروز اعلام شد 2018-08-01

از میان 170 هزار تن که در آزمون کانکور شرکت کرده بودند، 138 هزار تن آن موفق شدند به موسسات تحصیلات علای و نیمه عالی دولتی راه یابند.

دور چهارم مذاکرات صلح میان طالبان و امریکا برگزار می شود 2018-07-31

دور چهارم گفتگوهای میان طالبان و دیپلومات های امریکایی پیش از فرا رسیدن عید قربان برگزار خواهد شد.

اعضای گروه داعش در جوزجان بر زنان و دختران تجاوز می کنند 2018-07-31

شماری از زنان در ولسوالی درزاب جوزجان مدعی اند که جنگجویان داعش زنان و دختران را با خود برده و بر آنان تجاوز جنسی می‌کنند.