ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

کمیسیون مستقل انتخابات به مداخلات احزاب تن نمی‌دهد

۱۳۹۶-۰۷-۱۹
13 روز

رییس کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید شماری از احزاب و جریان‌های سیاسی تلاش دارند با مخدوش ساختن اذهان مردم روند انتخابات پارلمانی را با چالش مواجه سازند.

 

کمیسیون مستقل انتخابات به اظهارات شماری از جریان‌های سیاسی مبنی بر نامشروع و فاقد اعتبار خواندن این کمیسیون واکنش نشان می‌دهد.

کمیسیون مستقل انتخابات طی نشست خبری هرگونه اتهامات نسبت به کار این کمیسیون را به شدت رد می‌کند.

نجیب الله احمدزی رییس کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید شماری از احزاب و جریان‌های سیاسی تلاش دارند که اعتماد شهروندان را نسبت به روند انتخابات تضعیف و انتخابات پیش‌رو را با چالش مواجه سازند.

آقای احمدزی می‌افزاید:" به این‌که با اظهارات غیر مسوولانه و غیر واقعبینانه دهنیت مردم عامه ما را مخدوش کنید، مناسب است که با شریک ساختن طرح‌های معقول و سازنده به کمیسیون مستقل انتخابات نقش خود را در این روند ملی ایفا کنید."

مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات اتهام‌ها بر این کمیسیون را  ناشی از اختلاف شماری از جریان‌های سیاسی  با حکومت می‌دانند.

با وجود این چالش‌ها زمان تعیین شده برای برگزای انتخابات پارلمانی در حال نزدیک شدن است اما تا هنوز گام‌های اولیه برای خریداری تجهیزات برقی برداشته نشده است.
عکاس: الهام حسین قاطع

برخورد سلیقه‌یی در حکومت‌داری عامل بی ثباتی کشور است 2017-10-23

رییس اداره عالی مبارزه با فساد می‌گوید تقرری‌های سلیقه‌یی در ساختار نهادهای امنیتی باعث شده تا نا امنی افزایش یافته و روند صلح با چالش روبرو گردد.

امریکا عملیات مخفیانه بر رهبران طالبان را افزایش می‌دهد 2017-10-23

روزنامه‌ی نیویارک تایمز به نقل از دو مقام سازمان اطلاعاتی امریکا نوشته است که سیا تیم‌های کوچک مجرب را برای نابودی رهبران طالبان به افغانستان می‌فرستد

5 کارمند کمیسیون شکایات انتخاباتی به دادگاه معرفی شدند 2017-10-22

مسوولان این کمیسیون در خبرنامه‌ی،ایجاد موانع برای اصلاحات، ایجاد دوگانه‌گی و پاگریزی از وظیفه‌، عمده‌ترین دلایل برکناری این پنج نفر عنوان کرده اند.

not selected