ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

کمیسیون مستقل انتخابات به مداخلات احزاب تن نمی‌دهد

۱۳۹۶-۰۷-۱۹
2 ماه

رییس کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید شماری از احزاب و جریان‌های سیاسی تلاش دارند با مخدوش ساختن اذهان مردم روند انتخابات پارلمانی را با چالش مواجه سازند.

 

کمیسیون مستقل انتخابات به اظهارات شماری از جریان‌های سیاسی مبنی بر نامشروع و فاقد اعتبار خواندن این کمیسیون واکنش نشان می‌دهد.

کمیسیون مستقل انتخابات طی نشست خبری هرگونه اتهامات نسبت به کار این کمیسیون را به شدت رد می‌کند.

نجیب الله احمدزی رییس کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید شماری از احزاب و جریان‌های سیاسی تلاش دارند که اعتماد شهروندان را نسبت به روند انتخابات تضعیف و انتخابات پیش‌رو را با چالش مواجه سازند.

آقای احمدزی می‌افزاید:" به این‌که با اظهارات غیر مسوولانه و غیر واقعبینانه دهنیت مردم عامه ما را مخدوش کنید، مناسب است که با شریک ساختن طرح‌های معقول و سازنده به کمیسیون مستقل انتخابات نقش خود را در این روند ملی ایفا کنید."

مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات اتهام‌ها بر این کمیسیون را  ناشی از اختلاف شماری از جریان‌های سیاسی  با حکومت می‌دانند.

با وجود این چالش‌ها زمان تعیین شده برای برگزای انتخابات پارلمانی در حال نزدیک شدن است اما تا هنوز گام‌های اولیه برای خریداری تجهیزات برقی برداشته نشده است.
عکاس: الهام حسین قاطع

واکنش عبدالله به اظهارات حکمت‌یار 2017-12-11

رییس اجراییه می‌گوید، اظهارات تفرقه بر انگیز و ایجاد اختلافات مذهبی و قومی میان شهروندان تنها دشمنان افغانستان را قوی می‌سازد.

کار خط آهن تورغندی – هرات تا یک ماه دیگر تکمیل می‎شود 2017-12-11

مسوولان بندر تورغندی می‌گویند، هزینه‎ی بازسازی این خط آهن از سوی ترکمنستان پرداخت شده و با تکمیل شدن آن سهولت‎های اقتصادی برای دو کشور فراهم خواهد شد.

فردا عملیات مشترک نیروهای امنیتی در ولایت جوزجان آغاز می‎شود 2017-12-11

مقام‎ها در وزارت امور داخله می‌گویند این عملیات تا پاک‌سازی کامل بخش های نا امن جوزجان و فاریاب از وجود گروه‎های جنگجو ادامه خواهد داشت.

not selected