ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

موج تازه انتقادها بر کمیسیون تازه تشکیل انتخابات

۱۳۹۶-۰۷-۱۵
2 ماه

شورای تفاهم جریان های سیاسی می‌گوید، فرآیند انتخابات از همین اکنون مهندسی شده است و کمیسیون انتخابات توان برگزاری انتخابات شفاف را ندارد.

 

 شماری از جریان سیاسی امروز( شنبه 15 میزان) طی نشستی در کابل حکومت را به مداخله در کمیسیون انتخابات و منهدسی روند انتخابات آتی متهم ساختند.

مسعود ترشتوال سخنگوی شورای حراس و ثبات افغانستان در این نشست گفت: " عمل‌کرد حکومت نشان می‌دهد که فرآیند انتخابات از همین اکنون مهندسی شده است، حکومت با اقدام های که انجام داده است مردم و همه جناح های سیاسی را نسبت به انتخابات و پی‌آمد های ناگوار آن به شدت نگران ساخته است".

این جریان سیاسی همچنان از حکومت می‌خواهد که تمامی کمشنران فعلی انتخاب را بی درنگ برطرف نموده و در تبانی با احزاب و جریان های سیاسی چهره ها تازه را گزینش نماید.

مسوولان کمیسیون انتخابات اما در این مورد چیزی نمی‌گویند.

در همین حال ارگ می‌گوید کسانی‌که نسبت به کار کمیسیون انتخابات انتقاد دارند باید دیدگاه های شان را تشریک سازند تا ما بتوانیم در جاهای که نیاز باشد اصلاحات را به وجود آوریم.

در حال از کار کمیسیون انتخابات و مداخله حکومت در این کمیسیون شکایت می‌شود که  تازه حکومت وحدت ملی بر اساس تعهدش توانسته اصلاحات را در کمیسیون مستقل انتخابات به وجود آورد و نیز زمان برگزرای انتخابات پارلمانی و شورای ولسوالی ها تعین نماید. 

 
عکاس: الهام حسین قاطع

واکنش عبدالله به اظهارات حکمت‌یار 2017-12-11

رییس اجراییه می‌گوید، اظهارات تفرقه بر انگیز و ایجاد اختلافات مذهبی و قومی میان شهروندان تنها دشمنان افغانستان را قوی می‌سازد.

کار خط آهن تورغندی – هرات تا یک ماه دیگر تکمیل می‎شود 2017-12-11

مسوولان بندر تورغندی می‌گویند، هزینه‎ی بازسازی این خط آهن از سوی ترکمنستان پرداخت شده و با تکمیل شدن آن سهولت‎های اقتصادی برای دو کشور فراهم خواهد شد.

فردا عملیات مشترک نیروهای امنیتی در ولایت جوزجان آغاز می‎شود 2017-12-11

مقام‎ها در وزارت امور داخله می‌گویند این عملیات تا پاک‌سازی کامل بخش های نا امن جوزجان و فاریاب از وجود گروه‎های جنگجو ادامه خواهد داشت.

not selected