ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

موج تازه انتقادها بر کمیسیون تازه تشکیل انتخابات

۱۳۹۶-۰۷-۱۵

شورای تفاهم جریان های سیاسی می‌گوید، فرآیند انتخابات از همین اکنون مهندسی شده است و کمیسیون انتخابات توان برگزاری انتخابات شفاف را ندارد.

 

 شماری از جریان سیاسی امروز( شنبه 15 میزان) طی نشستی در کابل حکومت را به مداخله در کمیسیون انتخابات و منهدسی روند انتخابات آتی متهم ساختند.

مسعود ترشتوال سخنگوی شورای حراس و ثبات افغانستان در این نشست گفت: " عمل‌کرد حکومت نشان می‌دهد که فرآیند انتخابات از همین اکنون مهندسی شده است، حکومت با اقدام های که انجام داده است مردم و همه جناح های سیاسی را نسبت به انتخابات و پی‌آمد های ناگوار آن به شدت نگران ساخته است".

این جریان سیاسی همچنان از حکومت می‌خواهد که تمامی کمشنران فعلی انتخاب را بی درنگ برطرف نموده و در تبانی با احزاب و جریان های سیاسی چهره ها تازه را گزینش نماید.

مسوولان کمیسیون انتخابات اما در این مورد چیزی نمی‌گویند.

در همین حال ارگ می‌گوید کسانی‌که نسبت به کار کمیسیون انتخابات انتقاد دارند باید دیدگاه های شان را تشریک سازند تا ما بتوانیم در جاهای که نیاز باشد اصلاحات را به وجود آوریم.

در حال از کار کمیسیون انتخابات و مداخله حکومت در این کمیسیون شکایت می‌شود که  تازه حکومت وحدت ملی بر اساس تعهدش توانسته اصلاحات را در کمیسیون مستقل انتخابات به وجود آورد و نیز زمان برگزرای انتخابات پارلمانی و شورای ولسوالی ها تعین نماید. 

 
عکاس: الهام حسین قاطع

پروژه‌ای تاپی به روز جمعه افتتاح خواهد شد 2018-02-20

در آستانه افتتاح این پروژه‌ای بزرگ اقتصادی شماری از جوانان در شهر هرات با برگزاری مراسم ویژه از این روند استقبال کردند.

حلقات بیرونی در تلاش سبوتاژ روند صلح افغانستان است 2018-02-20

رییس شورای عالی صلح در نشست ملی مشوره‎ای صلح با بزرگان قومی می‌گوید که هر تلاشی مانع کار آنان نخواهد شد.

ایران از گسترش دامنه‎ای داعش در افغانستان ابراز نگرانی کرد 2018-02-20

جواد ظریف وزیر خارجه‎ای ایران گفته است که گروه تروریستی داعش مخصوصاً در شمال و نزدیک مرزهای روسیه و ایران در افغانستان فعالیت دارند.