ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

هشدار اردوغان از قطع صدور نفت کردستان

۱۳۹۶-۰۷-۱۴
18 روز

رجب طیب اردوغان از اقدام انقره، عراق و ایران برای مسدود کردن صدور نفت کردستان عراق به خارج هشدار داده است.

 

رییس جمهور ترکیه می‌گوید، عراق، ترکیه و ایران اقدامات لازم را در واکنش به استقلال کردستان عراق در دست بررسی دارند.

وی افزوده که این سه کشور "یک مکانیسم سه‌جانبه را ایجاد خواهند کرد و در مورد قطع صدور نفت دولت محلی کردستان عراق تصمیم خواهند گرفت."

براساس گزارش‌ها، نفت اقلیم کردستان عراق از طریق خط لوله احداث شده در خاک ترکیه به بندر جیهان منتقل و در این بندر بارگیری می‌شود.

با وجود مخالفت دولت مرکزی عراق و دولت‌های ایران و ترکیه و نارضایی آمریکا، دولت محلی اقلیم کردستان عراق ۲۵ سپتامبر همه‌پرسی جدایی از عراق را برگزار و اعلام کرد که اکثریت قابل توجه شرکت‌کنندگان در همه‌پرسی به استقلال کردستان و تشکیل یک کشور مستقل کرد رای داده‌اند.

آقای اردوغان از برگزاری همه‌پرسی در منطقه نفت خیز کرکوک انتقاد کرده و گفته است این اقدام به معنی انضمام کرکوک به خاک کردستان است. رییس جمهوری ترکیه گفته است که همه‌پرسی صورت گرفته مورد قبول نیست و کشوری که براساس نتیجه این همه‌پرسی تشکیل شود هیچ مشروعیتی ندارد.

سایت خبری آرزو

 
عکاس: الهام حسین قاطع

برخورد سلیقه‌یی در حکومت‌داری عامل بی ثباتی کشور است 2017-10-23

رییس اداره عالی مبارزه با فساد می‌گوید تقرری‌های سلیقه‌یی در ساختار نهادهای امنیتی باعث شده تا نا امنی افزایش یافته و روند صلح با چالش روبرو گردد.

امریکا عملیات مخفیانه بر رهبران طالبان را افزایش می‌دهد 2017-10-23

روزنامه‌ی نیویارک تایمز به نقل از دو مقام سازمان اطلاعاتی امریکا نوشته است که سیا تیم‌های کوچک مجرب را برای نابودی رهبران طالبان به افغانستان می‌فرستد

5 کارمند کمیسیون شکایات انتخاباتی به دادگاه معرفی شدند 2017-10-22

مسوولان این کمیسیون در خبرنامه‌ی،ایجاد موانع برای اصلاحات، ایجاد دوگانه‌گی و پاگریزی از وظیفه‌، عمده‌ترین دلایل برکناری این پنج نفر عنوان کرده اند.

not selected