ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

هشدار اردوغان از قطع صدور نفت کردستان

۱۳۹۶-۰۷-۱۴

رجب طیب اردوغان از اقدام انقره، عراق و ایران برای مسدود کردن صدور نفت کردستان عراق به خارج هشدار داده است.

 

رییس جمهور ترکیه می‌گوید، عراق، ترکیه و ایران اقدامات لازم را در واکنش به استقلال کردستان عراق در دست بررسی دارند.

وی افزوده که این سه کشور "یک مکانیسم سه‌جانبه را ایجاد خواهند کرد و در مورد قطع صدور نفت دولت محلی کردستان عراق تصمیم خواهند گرفت."

براساس گزارش‌ها، نفت اقلیم کردستان عراق از طریق خط لوله احداث شده در خاک ترکیه به بندر جیهان منتقل و در این بندر بارگیری می‌شود.

با وجود مخالفت دولت مرکزی عراق و دولت‌های ایران و ترکیه و نارضایی آمریکا، دولت محلی اقلیم کردستان عراق ۲۵ سپتامبر همه‌پرسی جدایی از عراق را برگزار و اعلام کرد که اکثریت قابل توجه شرکت‌کنندگان در همه‌پرسی به استقلال کردستان و تشکیل یک کشور مستقل کرد رای داده‌اند.

آقای اردوغان از برگزاری همه‌پرسی در منطقه نفت خیز کرکوک انتقاد کرده و گفته است این اقدام به معنی انضمام کرکوک به خاک کردستان است. رییس جمهوری ترکیه گفته است که همه‌پرسی صورت گرفته مورد قبول نیست و کشوری که براساس نتیجه این همه‌پرسی تشکیل شود هیچ مشروعیتی ندارد.

سایت خبری آرزو

 
عکاس: الهام حسین قاطع

جرم های جنایی در بلخ افزایش یافته است 2018-06-24

قتل های مرموز، سرقت های مسلحانه و گشت و گذار تفنگداران غیر مسوول در شهر از مواردی اند که آرامش بلخیان را گرفته است.

کارخانه های نساجی کشور در حال رکود قرار دارند 2018-06-24

رییس عامل کارخانه های نساجی با انتقاد از بی توجهیِ حکومت در احیای این کارخانه ها می گوید حکومت با وعده های بسیار هیچ اقدامی برای کمک آنها نکرده است.

باشنده های هرات به خاطر نا امنی تجمع اعتراضی کردند 2018-06-23

این اعتراض کننده گان پس از ترور یک عالم دین از سوی افراد مسلح ناشناس، در برابر ساختمان مقام‌ ولایت تجمع کرده و خواستار تأمین امنیت شدند.