ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

حکومت اراده‌ی برای پاکسازی نقاط ناامن بدخشان ندارد

۱۳۹۶-۰۷-۱۴

شماری اعضای شورای ولایتی بدخشان، دوام حاکمیت طالبان در بخش‌های از این ولایت را هشدار جدی برای سقوط مناطق بیشتر در این ولایت می‌دانند.

 

بدخشان! از ولایت‌های راهبردی در شمال شرق کشور که با چین، تاجیکستان، و پاکستان کیلومترها مرز مشترک دارد.

تلاش طالبان برای حاکمیت بیشتر در این ولایت، پیوسته مردم و اعضای شورای ولایتی این ولایت را نگران ساخته و انتقادهای را متوجه‌ی حکومت ساخته است.

ضیاالدین واثق، معاون شورای ولایتی بدخشان در گفتگو با آرزو می‌گوید، درحال حاضر ولسوالی‌های وردوج و یُمگان در تصرف کامل طالبان است و این گروه درپی نفوذ بیشتر در دیگر ولسوالی‌ها و شهر فیض‌آباد هستد.

آقای واثق افزود، گروه طالبان همچنان در ولسوالی‌های راغستان، تگاب، جُرم، ارگو، شهدا و یفتل این ولایت حضور گسترده دارند.

از سوی دیگر، احمد جاوید مجددی، عضو شورای ولایتی بدخشان از بی‌توجهی حکومت در خصوص تأمین امنیت این ولایت به شدت انتقاد می‌کند.

آقای مجددی تأکید می‌کند که آنان بارها مشکلات امنیتی بدخشان را با حکومت مرکزی شریک ساخته اند، اما حکومت اراده‌ی برای پاک‌سازی نقاط ناامن این ولایت نداشته است.

والی نیز تحرک طالبان در این ولایت را تأیید می‌کند، اما آنرا قابل نگرانی نمی‌داند.

احمد فیصل بیک‌زاد می‌گوید که حکومت مرکزی با راه‌اندازی عملیات گسترده در آینده‌ی نزدیک ولسوالی های وردوج و یُمگان را از تصرف این گروه بیرون خواهد کرد.

براساس گزارش‌ها؛ درکنار حضور طالبان داخلی، جنگجویان خارجی نیز عملاً در برابر نیروهای دولتی در بدخشان می‌جنگند، موضوعی‌که نگرانی زیادی را به همراه دارد.

درکنار فعالیت گروه‌های هراس‌افکن در بدخشان، فعالیت افراد مسلح غیرمسوول و زومندان محلی سبب افزایش ناامنی‌ها در این ولایت می‌شود.

فردوس پیرازده – سایت خبری آرزو

 
عکاس: الهام حسین قاطع

جرم های جنایی در بلخ افزایش یافته است 2018-06-24

قتل های مرموز، سرقت های مسلحانه و گشت و گذار تفنگداران غیر مسوول در شهر از مواردی اند که آرامش بلخیان را گرفته است.

کارخانه های نساجی کشور در حال رکود قرار دارند 2018-06-24

رییس عامل کارخانه های نساجی با انتقاد از بی توجهیِ حکومت در احیای این کارخانه ها می گوید حکومت با وعده های بسیار هیچ اقدامی برای کمک آنها نکرده است.

باشنده های هرات به خاطر نا امنی تجمع اعتراضی کردند 2018-06-23

این اعتراض کننده گان پس از ترور یک عالم دین از سوی افراد مسلح ناشناس، در برابر ساختمان مقام‌ ولایت تجمع کرده و خواستار تأمین امنیت شدند.