ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

حکومت در تأمین امنیت جان بازرگانان کوتاهی می‌کند

۱۳۹۶-۰۶-۱۷
3 ماه

شماری آگاهان حکومت را به کوتاهی در تأمین امنیت جان سرمایه‌گذاران متهم نموده و این مورد را عامل فرار سرمایه‌ها از کشور می‌دانند.

 

حکومت اراده‌ای برای جلوگیری از فرار سرمایه‌ها از کشور ندارد.

سید مسعود، آگاه امور اقتصادی می‌گوید، حکومت وحدت ملی در قسمت تأمین امنیت سرمایه‌گذاران توجه چندانی نداشته و این مورد باعث کاهش سرمایه‌گذاری‌ها در کشور شده است.

وی تأکید کرد که در اکثریت موارد اختطاف بازرگانان سبب می‌شود تا ده‌ها پروژه‌ی سرمایه‌گذاری در کشور لغو گردد.

مولا محمد پیمان یکی از بازرگانان در این خصوص گفت: در صورتی‌که برای سرمایه‌گذاران زمین داده نمی‌شود و امنیت جان شان تأمین نمی‌شود، چه‌گونه سرمایه‌ی خود را در کشور به مصرف برسانند؟ حکومت هیچ طرحی برای تأمین بازرگانان ندارد.

اما وزارت تجارت، دید وارونه‌ای به وضعیت سرمایه‌گذاری‌ها در کشور دارد.

مسافر قوقندی، سخنگوی وزارت تجارت و صنایع می‌گوید، وضعیت سرمایه‌گذاری در کشور بهبود یافته و تلاش‌ها برای آوردن سهولت‌ها برای بازرگانان داخلی همچنان جریان دارد.

آقای قوقندی تأکید می‌کند، این وزارت در سال پیشرو نیز تصمیم دارد تا در قانون سرمایه‌گذاری تعدیلات بیاورد.

از سویی هم، وزارت داخله از اتخاذ تدابیر جدی جهت تأمین امنیت جان سرمایه‌گذاران در کشور خبر می‌دهد.

نجیب دانش، سرپرست دفتر سخنگوی وزارت امور داخله خاطر نشان کرد، این وزارت حاضر است افرادی را که سرمایه‌گذاران برای تأمین امنیت شان استخدام می‌کنند، آموزش دهد.

پیشتر گزارش‌های از اختطاف و حتی کشته شدن شماری از بازرگانان در پایتخت و ولایت‌ها منتشر شد، اما به گفته مسوولان اتاق تجارت و صنایع، هیچ یک از عاملان این جرایم تاهنوز کیفری نشده اند.

سید محفوظ هاشمی – سایت خبری آرزو

 
عکاس: الهام حسین قاطع

واکنش عبدالله به اظهارات حکمت‌یار 2017-12-11

رییس اجراییه می‌گوید، اظهارات تفرقه بر انگیز و ایجاد اختلافات مذهبی و قومی میان شهروندان تنها دشمنان افغانستان را قوی می‌سازد.

کار خط آهن تورغندی – هرات تا یک ماه دیگر تکمیل می‎شود 2017-12-11

مسوولان بندر تورغندی می‌گویند، هزینه‎ی بازسازی این خط آهن از سوی ترکمنستان پرداخت شده و با تکمیل شدن آن سهولت‎های اقتصادی برای دو کشور فراهم خواهد شد.

فردا عملیات مشترک نیروهای امنیتی در ولایت جوزجان آغاز می‎شود 2017-12-11

مقام‎ها در وزارت امور داخله می‌گویند این عملیات تا پاک‌سازی کامل بخش های نا امن جوزجان و فاریاب از وجود گروه‎های جنگجو ادامه خواهد داشت.

not selected