ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

حکومت در تأمین امنیت جان بازرگانان کوتاهی می‌کند

۱۳۹۶-۰۶-۱۷
یک ماه پیش

شماری آگاهان حکومت را به کوتاهی در تأمین امنیت جان سرمایه‌گذاران متهم نموده و این مورد را عامل فرار سرمایه‌ها از کشور می‌دانند.

 

حکومت اراده‌ای برای جلوگیری از فرار سرمایه‌ها از کشور ندارد.

سید مسعود، آگاه امور اقتصادی می‌گوید، حکومت وحدت ملی در قسمت تأمین امنیت سرمایه‌گذاران توجه چندانی نداشته و این مورد باعث کاهش سرمایه‌گذاری‌ها در کشور شده است.

وی تأکید کرد که در اکثریت موارد اختطاف بازرگانان سبب می‌شود تا ده‌ها پروژه‌ی سرمایه‌گذاری در کشور لغو گردد.

مولا محمد پیمان یکی از بازرگانان در این خصوص گفت: در صورتی‌که برای سرمایه‌گذاران زمین داده نمی‌شود و امنیت جان شان تأمین نمی‌شود، چه‌گونه سرمایه‌ی خود را در کشور به مصرف برسانند؟ حکومت هیچ طرحی برای تأمین بازرگانان ندارد.

اما وزارت تجارت، دید وارونه‌ای به وضعیت سرمایه‌گذاری‌ها در کشور دارد.

مسافر قوقندی، سخنگوی وزارت تجارت و صنایع می‌گوید، وضعیت سرمایه‌گذاری در کشور بهبود یافته و تلاش‌ها برای آوردن سهولت‌ها برای بازرگانان داخلی همچنان جریان دارد.

آقای قوقندی تأکید می‌کند، این وزارت در سال پیشرو نیز تصمیم دارد تا در قانون سرمایه‌گذاری تعدیلات بیاورد.

از سویی هم، وزارت داخله از اتخاذ تدابیر جدی جهت تأمین امنیت جان سرمایه‌گذاران در کشور خبر می‌دهد.

نجیب دانش، سرپرست دفتر سخنگوی وزارت امور داخله خاطر نشان کرد، این وزارت حاضر است افرادی را که سرمایه‌گذاران برای تأمین امنیت شان استخدام می‌کنند، آموزش دهد.

پیشتر گزارش‌های از اختطاف و حتی کشته شدن شماری از بازرگانان در پایتخت و ولایت‌ها منتشر شد، اما به گفته مسوولان اتاق تجارت و صنایع، هیچ یک از عاملان این جرایم تاهنوز کیفری نشده اند.

سید محفوظ هاشمی – سایت خبری آرزو

 
عکاس: الهام حسین قاطع

برخورد سلیقه‌یی در حکومت‌داری عامل بی ثباتی کشور است 2017-10-23

رییس اداره عالی مبارزه با فساد می‌گوید تقرری‌های سلیقه‌یی در ساختار نهادهای امنیتی باعث شده تا نا امنی افزایش یافته و روند صلح با چالش روبرو گردد.

امریکا عملیات مخفیانه بر رهبران طالبان را افزایش می‌دهد 2017-10-23

روزنامه‌ی نیویارک تایمز به نقل از دو مقام سازمان اطلاعاتی امریکا نوشته است که سیا تیم‌های کوچک مجرب را برای نابودی رهبران طالبان به افغانستان می‌فرستد

5 کارمند کمیسیون شکایات انتخاباتی به دادگاه معرفی شدند 2017-10-22

مسوولان این کمیسیون در خبرنامه‌ی،ایجاد موانع برای اصلاحات، ایجاد دوگانه‌گی و پاگریزی از وظیفه‌، عمده‌ترین دلایل برکناری این پنج نفر عنوان کرده اند.

not selected