ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

ارگ از راهبرد امریکا برای حمایت افغانستان استقبال کرد

۱۳۹۶-۰۵-۳۱
29 روز

ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ی گفته است که رییس جمهور غنی از تصمیم امریکا به عنوان یک متعهد دوارمدار و شریک جنگ در برابر تروریسم استقبال می‌کند.

 

در ادامه‌ی خبرنامه آقای رییس جمهور غنی می‌گوید:" از آقای ترامپ و مردم امریکا برای اعلان حمایت‎‎ شان از افغانستان برای دست‌یابی به‌خودکفایی و مبارزه‌ی مشترک‌ در برابر تروریزم و رهایی منطقه از تهدید و خطرات این پدیده‌ی شوم، سپاسگزاری می‌کنم."

رییس جمهور در مورد راهبرد تازه اعلان شده‌ی امریکا در برابر افغانستان می‌گوید:" استراتیژی جدید، ظرفیت نیروهای خارجی را در امر آموزش، مشورهدهی و کمک به قوای امنیتی و دفاعی افغانستان افزایش خواد داد."

خبرنامه در مورد تأثیرات اقتصادی و امنیتی راهبرد تازه‌ی امریکا می‌افزاید:" راهکار امریکا در برابر افانستان برای توانمند ساختن افغان‌ها جهت تمرکز بر زدودن فقر، سرمایه‌گذاری اقتصادی، تجهیز نیروهای امنیتی این کشور منتج به خودکفایی افغانستان خواهد شد."

در اخیر خبرنامه آمده است:" مشارکت افغانستان قوی‌تر از هر زمان دیگر است تا بر تهدید تروریزم فایق آییم."

راهبرد جدید امریکا در مورد افغانستان پس از ماه‌ها رایزنی امروز صبح توسط دونالد ترامپ اعلان شد. پیش از این رییس جمهور ترامپ از سوی بسیار نماینده‌گان مجلس امریکا به بی برنامه‌گی این کشور در مورد جنگ افغانستان متهم شده بود.
عکاس: الهام حسین قاطع

عقد پنج قرارداد توسعه‌یی به هزینه‌ی 1.4 میلیارد افغانی 2017-09-20

قرارداد پنج پروژه بزرگ به هزینه‌ی چهارده میلیارد افغانی در شش ولایت کشور از سوی وزارت فوایدعامه با شرکت‌های خصوصی به امضا رسید.

کم‌کاری بانک مرکزی سبب کاهش ارزش پول افغانی شده است 2017-09-19

شماری از سناتوران می‌گویند به دلیل کم کاری بانک مرکزی برای رشد ارزش پول افغانی، هنوز هم از اسعار خارجی به ویژه کلدار در بخش‌های جنوب استفاده می‌شود.

حکمتیار:هیچ قدرتی فاتح جنگ کنونی افغانستان نخواهد شد. 2017-09-19

گلبدین حکمتیار که به هرات سفر کرده است با تأکید بر برگزاری انتخابات شفاف همچنان اشاره می‌کند که هیچ قدرتی فاتح جنگ کنونی افغانستان نخواهد شد.

not selected