ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

ارگ از راهبرد امریکا برای حمایت افغانستان استقبال کرد

۱۳۹۶-۰۵-۳۱
3 ماه

ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ی گفته است که رییس جمهور غنی از تصمیم امریکا به عنوان یک متعهد دوارمدار و شریک جنگ در برابر تروریسم استقبال می‌کند.

 

در ادامه‌ی خبرنامه آقای رییس جمهور غنی می‌گوید:" از آقای ترامپ و مردم امریکا برای اعلان حمایت‎‎ شان از افغانستان برای دست‌یابی به‌خودکفایی و مبارزه‌ی مشترک‌ در برابر تروریزم و رهایی منطقه از تهدید و خطرات این پدیده‌ی شوم، سپاسگزاری می‌کنم."

رییس جمهور در مورد راهبرد تازه اعلان شده‌ی امریکا در برابر افغانستان می‌گوید:" استراتیژی جدید، ظرفیت نیروهای خارجی را در امر آموزش، مشورهدهی و کمک به قوای امنیتی و دفاعی افغانستان افزایش خواد داد."

خبرنامه در مورد تأثیرات اقتصادی و امنیتی راهبرد تازه‌ی امریکا می‌افزاید:" راهکار امریکا در برابر افانستان برای توانمند ساختن افغان‌ها جهت تمرکز بر زدودن فقر، سرمایه‌گذاری اقتصادی، تجهیز نیروهای امنیتی این کشور منتج به خودکفایی افغانستان خواهد شد."

در اخیر خبرنامه آمده است:" مشارکت افغانستان قوی‌تر از هر زمان دیگر است تا بر تهدید تروریزم فایق آییم."

راهبرد جدید امریکا در مورد افغانستان پس از ماه‌ها رایزنی امروز صبح توسط دونالد ترامپ اعلان شد. پیش از این رییس جمهور ترامپ از سوی بسیار نماینده‌گان مجلس امریکا به بی برنامه‌گی این کشور در مورد جنگ افغانستان متهم شده بود.
عکاس: الهام حسین قاطع

ولسوالی دشت ارچی، هنوزهم در تهدید بلند ناامنی 2017-11-17

ولسوال دشت ارچی کندز می‌گوید، طالبان اکنون در 75 درصد خاک این ولسوالی حاکمیت دارند و نهادهای عدلی و قضایی در این ولسوالی فعالیت ندارد.

روسیه از گسترش فعالیت داعش در شمال افغانستان نگرانی می‎کند 2017-11-16

ایگور فرولوف سفیر روسیه در تاجیکستان از افزایش فعالیت گروه داعش در ولایت‌های شمالی افغانستان و احتمال حمله‌ی این گروه به تاجیکستان نگرانی کرد.

از هر چهار نفر، یک نفر آن در کشور بخاطر جنگ‌ها بیجا شده است 2017-11-15

تاداماچی یاماماتو نماینده‌ی ویژه‌ی سازمان ملل برای افغانستان می‌گوید دلیل عمده‌ی پناهنده شدن افغان‌ها را جنگ و نا امنی است.

not selected