ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

ارگ از راهبرد امریکا برای حمایت افغانستان استقبال کرد

۱۳۹۶-۰۵-۳۱

ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ی گفته است که رییس جمهور غنی از تصمیم امریکا به عنوان یک متعهد دوارمدار و شریک جنگ در برابر تروریسم استقبال می‌کند.

 

در ادامه‌ی خبرنامه آقای رییس جمهور غنی می‌گوید:" از آقای ترامپ و مردم امریکا برای اعلان حمایت‎‎ شان از افغانستان برای دست‌یابی به‌خودکفایی و مبارزه‌ی مشترک‌ در برابر تروریزم و رهایی منطقه از تهدید و خطرات این پدیده‌ی شوم، سپاسگزاری می‌کنم."

رییس جمهور در مورد راهبرد تازه اعلان شده‌ی امریکا در برابر افغانستان می‌گوید:" استراتیژی جدید، ظرفیت نیروهای خارجی را در امر آموزش، مشورهدهی و کمک به قوای امنیتی و دفاعی افغانستان افزایش خواد داد."

خبرنامه در مورد تأثیرات اقتصادی و امنیتی راهبرد تازه‌ی امریکا می‌افزاید:" راهکار امریکا در برابر افانستان برای توانمند ساختن افغان‌ها جهت تمرکز بر زدودن فقر، سرمایه‌گذاری اقتصادی، تجهیز نیروهای امنیتی این کشور منتج به خودکفایی افغانستان خواهد شد."

در اخیر خبرنامه آمده است:" مشارکت افغانستان قوی‌تر از هر زمان دیگر است تا بر تهدید تروریزم فایق آییم."

راهبرد جدید امریکا در مورد افغانستان پس از ماه‌ها رایزنی امروز صبح توسط دونالد ترامپ اعلان شد. پیش از این رییس جمهور ترامپ از سوی بسیار نماینده‌گان مجلس امریکا به بی برنامه‌گی این کشور در مورد جنگ افغانستان متهم شده بود.
عکاس: الهام حسین قاطع

حمله مهاجمان بر دفتر سازمان حمایت ازکودکان در جلال آباد 2018-01-24

مسوولان محلی ننگرهار تایید می‌کنند که صبح امروز گروهی از مهاجمان مسلح بالای دفتر صندوق حمایت از کودکان در شهر جلال آباد حمله نمودند.

وقوع دو انفجار پی‌هم در شهر جلال آباد 2018-01-23

حمله گروهی مهاجمان مسلح در شهر جلال آباد تاکنون 12 زخمی برجا مانده است. این حمله در نزدیک دفتر سازمان حمایت از کودکان صورت گرفته است.

ارسال تجهیزات نظامی بیشتر آمریکا به افغانستان 2018-01-23

آمریکا تصمیم دارد تا از مسیرهای جدید تجهیزات نظامی بیشتر را به افغانستان بفرستد.