ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

والی بلخ: حکمتیار در پی دامن‌زدن مسایل قومی و زبانی است.

۱۳۹۶-۰۵-۳۰
یک ماه پیش

عطا محمد نور والی بلخ در صفحه‌ی رسمی فیسبوک اش نگاشته است که گلبدالدین حکمتیار در پی دامن زدن مسایل منطقوی، قومی و زبانی است.

آقای نور نگاشته است که او بسیار امیدوار بوده که آقای حکمتیار "به پروسه‌ی صلح پیوسته است و به قانون اساسی احترام می‌گذارد و به تخریب، ویرانگری و انتحار پایان می‌بخشد. اما خلاف انتظار او در پی دامن زدن مسایل منطقوی، قومی، زبانی و اختلافات سلیقوی برآمده است."

آقای نور در مورد اظهارات اخیر گلبدین حکمتیار در بدخشان که گفته بود احمد شاه مسعود قهرمان ملی کشور با آی اس آی پاکستان ارتباط داشته است را رد می کند.

آقای نور می‌گوید سخنان گلبدین حکمتیار در مورد ولسوالی پنجشیر و قهرمان ملی افغانستان احمد شاه مسعود تهمت و بهتان است و این نشان دهنده‌ی آن است که آقای حکمتیار  منافع و مخالفت هایش را بر اساس جغرافیا و رنگ تعیین می‌کند.

عطا محمد نور می‌افزاید که گلبدین حکمتیار با اظهارات این چنینی در پی اجرای مأموریت برای بیگانه ها است.

این در حالی است که آقای حکمتیار چندی پیش در دیدار با اعضای حزب اسلامی در ولایت بدخشان اعضای ایتلاف نجات افغانستان را به پول اندوزی متهم کرده بود. همچنان اظهاراتی در مورد تعداد جنرال‌ها در ولوالی پنجشیر داشت که منجر به واکنش‌های جدی در صفحات اجتماعی شد.
عکاس: الهام حسین قاطع

عقد پنج قرارداد توسعه‌یی به هزینه‌ی 1.4 میلیارد افغانی 2017-09-20

قرارداد پنج پروژه بزرگ به هزینه‌ی چهارده میلیارد افغانی در شش ولایت کشور از سوی وزارت فوایدعامه با شرکت‌های خصوصی به امضا رسید.

کم‌کاری بانک مرکزی سبب کاهش ارزش پول افغانی شده است 2017-09-19

شماری از سناتوران می‌گویند به دلیل کم کاری بانک مرکزی برای رشد ارزش پول افغانی، هنوز هم از اسعار خارجی به ویژه کلدار در بخش‌های جنوب استفاده می‌شود.

حکمتیار:هیچ قدرتی فاتح جنگ کنونی افغانستان نخواهد شد. 2017-09-19

گلبدین حکمتیار که به هرات سفر کرده است با تأکید بر برگزاری انتخابات شفاف همچنان اشاره می‌کند که هیچ قدرتی فاتح جنگ کنونی افغانستان نخواهد شد.

not selected