ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

والی بلخ: حکمتیار در پی دامن‌زدن مسایل قومی و زبانی است.

۱۳۹۶-۰۵-۳۰

عطا محمد نور والی بلخ در صفحه‌ی رسمی فیسبوک اش نگاشته است که گلبدالدین حکمتیار در پی دامن زدن مسایل منطقوی، قومی و زبانی است.

آقای نور نگاشته است که او بسیار امیدوار بوده که آقای حکمتیار "به پروسه‌ی صلح پیوسته است و به قانون اساسی احترام می‌گذارد و به تخریب، ویرانگری و انتحار پایان می‌بخشد. اما خلاف انتظار او در پی دامن زدن مسایل منطقوی، قومی، زبانی و اختلافات سلیقوی برآمده است."

آقای نور در مورد اظهارات اخیر گلبدین حکمتیار در بدخشان که گفته بود احمد شاه مسعود قهرمان ملی کشور با آی اس آی پاکستان ارتباط داشته است را رد می کند.

آقای نور می‌گوید سخنان گلبدین حکمتیار در مورد ولسوالی پنجشیر و قهرمان ملی افغانستان احمد شاه مسعود تهمت و بهتان است و این نشان دهنده‌ی آن است که آقای حکمتیار  منافع و مخالفت هایش را بر اساس جغرافیا و رنگ تعیین می‌کند.

عطا محمد نور می‌افزاید که گلبدین حکمتیار با اظهارات این چنینی در پی اجرای مأموریت برای بیگانه ها است.

این در حالی است که آقای حکمتیار چندی پیش در دیدار با اعضای حزب اسلامی در ولایت بدخشان اعضای ایتلاف نجات افغانستان را به پول اندوزی متهم کرده بود. همچنان اظهاراتی در مورد تعداد جنرال‌ها در ولوالی پنجشیر داشت که منجر به واکنش‌های جدی در صفحات اجتماعی شد.
عکاس: الهام حسین قاطع

حمله مهاجمان بر دفتر سازمان حمایت ازکودکان در جلال آباد 2018-01-24

مسوولان محلی ننگرهار تایید می‌کنند که صبح امروز گروهی از مهاجمان مسلح بالای دفتر صندوق حمایت از کودکان در شهر جلال آباد حمله نمودند.

وقوع دو انفجار پی‌هم در شهر جلال آباد 2018-01-23

حمله گروهی مهاجمان مسلح در شهر جلال آباد تاکنون 12 زخمی برجا مانده است. این حمله در نزدیک دفتر سازمان حمایت از کودکان صورت گرفته است.

ارسال تجهیزات نظامی بیشتر آمریکا به افغانستان 2018-01-23

آمریکا تصمیم دارد تا از مسیرهای جدید تجهیزات نظامی بیشتر را به افغانستان بفرستد.