ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

والی بلخ: حکمتیار در پی دامن‌زدن مسایل قومی و زبانی است.

۱۳۹۶-۰۵-۳۰

عطا محمد نور والی بلخ در صفحه‌ی رسمی فیسبوک اش نگاشته است که گلبدالدین حکمتیار در پی دامن زدن مسایل منطقوی، قومی و زبانی است.

آقای نور نگاشته است که او بسیار امیدوار بوده که آقای حکمتیار "به پروسه‌ی صلح پیوسته است و به قانون اساسی احترام می‌گذارد و به تخریب، ویرانگری و انتحار پایان می‌بخشد. اما خلاف انتظار او در پی دامن زدن مسایل منطقوی، قومی، زبانی و اختلافات سلیقوی برآمده است."

آقای نور در مورد اظهارات اخیر گلبدین حکمتیار در بدخشان که گفته بود احمد شاه مسعود قهرمان ملی کشور با آی اس آی پاکستان ارتباط داشته است را رد می کند.

آقای نور می‌گوید سخنان گلبدین حکمتیار در مورد ولسوالی پنجشیر و قهرمان ملی افغانستان احمد شاه مسعود تهمت و بهتان است و این نشان دهنده‌ی آن است که آقای حکمتیار  منافع و مخالفت هایش را بر اساس جغرافیا و رنگ تعیین می‌کند.

عطا محمد نور می‌افزاید که گلبدین حکمتیار با اظهارات این چنینی در پی اجرای مأموریت برای بیگانه ها است.

این در حالی است که آقای حکمتیار چندی پیش در دیدار با اعضای حزب اسلامی در ولایت بدخشان اعضای ایتلاف نجات افغانستان را به پول اندوزی متهم کرده بود. همچنان اظهاراتی در مورد تعداد جنرال‌ها در ولوالی پنجشیر داشت که منجر به واکنش‌های جدی در صفحات اجتماعی شد.
عکاس: الهام حسین قاطع

آسیای میانه در تهدید فعالیت هرا‌س‌افکنی 2018-05-23

وزیر دفاع روسیه می‌گوید، وضعیت در افغانستان به‌سوی ثبات پیش نمی‌رود و گروه‌های تروریستی درپی نفوذ به آسیای میانه از خاک افغانستان اند.

تجاوز گروهی بر یک دختر خورد سال در هرات 2018-05-23

مسوولان بیمارستان هرات می‌گویند، وضعیت روحی این دختر خوب نیست و اکنون زیر درمان قرار دارد.

حکومت در کار کمیسون انتخابات مداخله می‌کند 2018-05-23

قانون‌گذاران می‌گویند، حکومت با تعیینات اخیر در سکتورهای امنیتی در تلاش منهدسی انتخابات است و بار دیگر با رای شهروندان خیانت صورت خواهد گرفت.