ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

ایجاد نمایشگاه دایمی بازاریابی محصولات کشور در جرمنی

۱۳۹۶-۰۵-۲۵
3 ماه

مسوولان دفتر افغان - جرمن حین افتتاح شورای همبستگی افغان – جرمن  در شهر مزارشریف می‌گویند قرار است یک نمایشگاه دایمی برای فرآورده های افغانستان در برلین برگزار خواهد شد.

شورای همبستگی افغان- جرمن به منظور بهبود روابط اقتصادی میان افغانستان و آلمان   در شهر مزارشریف گشایش یافت.

آرش یونسی رییس اتاق تجارت بلخ می‌گوید هدف از ایجاد  این دفتر به خاطر هماهنگی هر چه بیشتر در بخش‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بین کشور جرمنی و افغانستان می‌باشد.

آقای یونسی می‌افزاید که بیشتر تمرکز این دفتر روی همکاری‌های اقتصادی در زمینه‌ی بازسازی خواهد بود.

در همین حال مسوولان دفتر افغان- جرمن یکی از عوامل رکود اقتصادی در افغانستان را معیاری نبودن تولیدات می‌دانند و تأکید می‌کنند که به منظور بارزیابی محصولات افغانستان یک نمایشگاه دایمی در شهر برلین آلمان برگزار شود.

شماری از بازرگانان بلخ این اقدام را در افزایش صادرات فرآورده‌های افغانی مهم خوانده می‌گویند که دفتر افغان- جرمن می‌تواند پُل ارتباط میان بارزگانان افغانستان و آلمان باشد.

بازرگانان می‌گویند ایجاد این شوراها می‌توانند زمینه‌ی خوبی را برای ارتباط تجاری سرمایه‌گذاران داخلی و شرکت‌های خارجی مساعد بسازد.

دفتر افغان-جرمن در گذشته دو کنفرانس را در آلمان راه اندازی کرده است که در آن ۲۰ بازرگان افغان اشتراک داشته اند. دوماه پیش نیز شعبه‌ی نخست این دفتر در شهر کابل گشایش یافت. 
عکاس: الهام حسین قاطع

ولسوالی دشت ارچی، هنوزهم در تهدید بلند ناامنی 2017-11-17

ولسوال دشت ارچی کندز می‌گوید، طالبان اکنون در 75 درصد خاک این ولسوالی حاکمیت دارند و نهادهای عدلی و قضایی در این ولسوالی فعالیت ندارد.

روسیه از گسترش فعالیت داعش در شمال افغانستان نگرانی می‎کند 2017-11-16

ایگور فرولوف سفیر روسیه در تاجیکستان از افزایش فعالیت گروه داعش در ولایت‌های شمالی افغانستان و احتمال حمله‌ی این گروه به تاجیکستان نگرانی کرد.

از هر چهار نفر، یک نفر آن در کشور بخاطر جنگ‌ها بیجا شده است 2017-11-15

تاداماچی یاماماتو نماینده‌ی ویژه‌ی سازمان ملل برای افغانستان می‌گوید دلیل عمده‌ی پناهنده شدن افغان‌ها را جنگ و نا امنی است.

not selected