ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

ایجاد نمایشگاه دایمی بازاریابی محصولات کشور در جرمنی

۱۳۹۶-۰۵-۲۵
یک ماه پیش

مسوولان دفتر افغان - جرمن حین افتتاح شورای همبستگی افغان – جرمن  در شهر مزارشریف می‌گویند قرار است یک نمایشگاه دایمی برای فرآورده های افغانستان در برلین برگزار خواهد شد.

شورای همبستگی افغان- جرمن به منظور بهبود روابط اقتصادی میان افغانستان و آلمان   در شهر مزارشریف گشایش یافت.

آرش یونسی رییس اتاق تجارت بلخ می‌گوید هدف از ایجاد  این دفتر به خاطر هماهنگی هر چه بیشتر در بخش‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بین کشور جرمنی و افغانستان می‌باشد.

آقای یونسی می‌افزاید که بیشتر تمرکز این دفتر روی همکاری‌های اقتصادی در زمینه‌ی بازسازی خواهد بود.

در همین حال مسوولان دفتر افغان- جرمن یکی از عوامل رکود اقتصادی در افغانستان را معیاری نبودن تولیدات می‌دانند و تأکید می‌کنند که به منظور بارزیابی محصولات افغانستان یک نمایشگاه دایمی در شهر برلین آلمان برگزار شود.

شماری از بازرگانان بلخ این اقدام را در افزایش صادرات فرآورده‌های افغانی مهم خوانده می‌گویند که دفتر افغان- جرمن می‌تواند پُل ارتباط میان بارزگانان افغانستان و آلمان باشد.

بازرگانان می‌گویند ایجاد این شوراها می‌توانند زمینه‌ی خوبی را برای ارتباط تجاری سرمایه‌گذاران داخلی و شرکت‌های خارجی مساعد بسازد.

دفتر افغان-جرمن در گذشته دو کنفرانس را در آلمان راه اندازی کرده است که در آن ۲۰ بازرگان افغان اشتراک داشته اند. دوماه پیش نیز شعبه‌ی نخست این دفتر در شهر کابل گشایش یافت. 
عکاس: الهام حسین قاطع

عقد پنج قرارداد توسعه‌یی به هزینه‌ی 1.4 میلیارد افغانی 2017-09-20

قرارداد پنج پروژه بزرگ به هزینه‌ی چهارده میلیارد افغانی در شش ولایت کشور از سوی وزارت فوایدعامه با شرکت‌های خصوصی به امضا رسید.

کم‌کاری بانک مرکزی سبب کاهش ارزش پول افغانی شده است 2017-09-19

شماری از سناتوران می‌گویند به دلیل کم کاری بانک مرکزی برای رشد ارزش پول افغانی، هنوز هم از اسعار خارجی به ویژه کلدار در بخش‌های جنوب استفاده می‌شود.

حکمتیار:هیچ قدرتی فاتح جنگ کنونی افغانستان نخواهد شد. 2017-09-19

گلبدین حکمتیار که به هرات سفر کرده است با تأکید بر برگزاری انتخابات شفاف همچنان اشاره می‌کند که هیچ قدرتی فاتح جنگ کنونی افغانستان نخواهد شد.

not selected