ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

ایجاد نمایشگاه دایمی بازاریابی محصولات کشور در جرمنی

۱۳۹۶-۰۵-۲۵

مسوولان دفتر افغان - جرمن حین افتتاح شورای همبستگی افغان – جرمن  در شهر مزارشریف می‌گویند قرار است یک نمایشگاه دایمی برای فرآورده های افغانستان در برلین برگزار خواهد شد.

شورای همبستگی افغان- جرمن به منظور بهبود روابط اقتصادی میان افغانستان و آلمان   در شهر مزارشریف گشایش یافت.

آرش یونسی رییس اتاق تجارت بلخ می‌گوید هدف از ایجاد  این دفتر به خاطر هماهنگی هر چه بیشتر در بخش‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بین کشور جرمنی و افغانستان می‌باشد.

آقای یونسی می‌افزاید که بیشتر تمرکز این دفتر روی همکاری‌های اقتصادی در زمینه‌ی بازسازی خواهد بود.

در همین حال مسوولان دفتر افغان- جرمن یکی از عوامل رکود اقتصادی در افغانستان را معیاری نبودن تولیدات می‌دانند و تأکید می‌کنند که به منظور بارزیابی محصولات افغانستان یک نمایشگاه دایمی در شهر برلین آلمان برگزار شود.

شماری از بازرگانان بلخ این اقدام را در افزایش صادرات فرآورده‌های افغانی مهم خوانده می‌گویند که دفتر افغان- جرمن می‌تواند پُل ارتباط میان بارزگانان افغانستان و آلمان باشد.

بازرگانان می‌گویند ایجاد این شوراها می‌توانند زمینه‌ی خوبی را برای ارتباط تجاری سرمایه‌گذاران داخلی و شرکت‌های خارجی مساعد بسازد.

دفتر افغان-جرمن در گذشته دو کنفرانس را در آلمان راه اندازی کرده است که در آن ۲۰ بازرگان افغان اشتراک داشته اند. دوماه پیش نیز شعبه‌ی نخست این دفتر در شهر کابل گشایش یافت. 
عکاس: الهام حسین قاطع

طالبان پنج کارمند ماین روبی را در کندهار به گلوله بستند 2018-05-21

مسوولان امنیتی کندهار می‌گویند، این کارمندان که مصروف ماین روبی مسیر پروژه تاپی در ولسوالی میوند کندهار بودند، هدف حمله مسلحانه قرار گرفتند.

طالبان با حملات می خواهند میان مردم فاصله ایجاد کنند 2018-05-21

سرور دانش معاون دوم رییس جمهورمی‌گوید، گروه طالبان همچنان با رویکردهای جدید می خواهد، حکومت افغانستان را وادار به معامله با حامیان خارجی اش کند.

یکصد خانواده از کمک های بنیاد خیریه نبی زاده مستفید شدند 2018-05-21

مسوولان بنیاد خیریه نبی زاده می گویند این کمک ها شامل آرد و روغن می باشد که به مستحق ترین افراد در ماه مبارک رمضان مساعدت کرده است.