ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

ایجاد نمایشگاه دایمی بازاریابی محصولات کشور در جرمنی

۱۳۹۶-۰۵-۲۵

مسوولان دفتر افغان - جرمن حین افتتاح شورای همبستگی افغان – جرمن  در شهر مزارشریف می‌گویند قرار است یک نمایشگاه دایمی برای فرآورده های افغانستان در برلین برگزار خواهد شد.

شورای همبستگی افغان- جرمن به منظور بهبود روابط اقتصادی میان افغانستان و آلمان   در شهر مزارشریف گشایش یافت.

آرش یونسی رییس اتاق تجارت بلخ می‌گوید هدف از ایجاد  این دفتر به خاطر هماهنگی هر چه بیشتر در بخش‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بین کشور جرمنی و افغانستان می‌باشد.

آقای یونسی می‌افزاید که بیشتر تمرکز این دفتر روی همکاری‌های اقتصادی در زمینه‌ی بازسازی خواهد بود.

در همین حال مسوولان دفتر افغان- جرمن یکی از عوامل رکود اقتصادی در افغانستان را معیاری نبودن تولیدات می‌دانند و تأکید می‌کنند که به منظور بارزیابی محصولات افغانستان یک نمایشگاه دایمی در شهر برلین آلمان برگزار شود.

شماری از بازرگانان بلخ این اقدام را در افزایش صادرات فرآورده‌های افغانی مهم خوانده می‌گویند که دفتر افغان- جرمن می‌تواند پُل ارتباط میان بارزگانان افغانستان و آلمان باشد.

بازرگانان می‌گویند ایجاد این شوراها می‌توانند زمینه‌ی خوبی را برای ارتباط تجاری سرمایه‌گذاران داخلی و شرکت‌های خارجی مساعد بسازد.

دفتر افغان-جرمن در گذشته دو کنفرانس را در آلمان راه اندازی کرده است که در آن ۲۰ بازرگان افغان اشتراک داشته اند. دوماه پیش نیز شعبه‌ی نخست این دفتر در شهر کابل گشایش یافت. 
عکاس: الهام حسین قاطع

حمله مهاجمان بر دفتر سازمان حمایت ازکودکان در جلال آباد 2018-01-24

مسوولان محلی ننگرهار تایید می‌کنند که صبح امروز گروهی از مهاجمان مسلح بالای دفتر صندوق حمایت از کودکان در شهر جلال آباد حمله نمودند.

وقوع دو انفجار پی‌هم در شهر جلال آباد 2018-01-23

حمله گروهی مهاجمان مسلح در شهر جلال آباد تاکنون 12 زخمی برجا مانده است. این حمله در نزدیک دفتر سازمان حمایت از کودکان صورت گرفته است.

ارسال تجهیزات نظامی بیشتر آمریکا به افغانستان 2018-01-23

آمریکا تصمیم دارد تا از مسیرهای جدید تجهیزات نظامی بیشتر را به افغانستان بفرستد.