ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

غنی: شماری از انتصاب هایم منجر به فساد شده است.

۱۳۹۶-۰۵-۲۱
2 ماه

رییس جمهور غنی در برنامه‌ی تجلیل از روز  جهانی جوانان می‌گوید که شماری از استخدام‌های او در ادارات دولتی منجر به فساد شده است.

رییس جمهور  گفت تمرکز بیشتر دولت روی جوان‌سازی حکومت فعلی است. او برای نشان دادن جوان‌گرایی در حکومت اش عبدالطیف روشان وزیر تحصیلات عالی و متین بیک رییس عمومی ارگان‌های محل به عنوان نمونه اشاره می‌کند.

آقای رییس جمهور همچنان از اعلان شدن 8000 هزار پُست برای معلمین، 500 پُست ملکی و 800 پُست تدارکات در هفته‌ی آینده خبر می‌دهند.

آقای غنی اعتراف می‌کند که در بخش تحصیل و آموزش توجه بیشتر صورت نگرفته است. وی می‌گوید که باید در بخش تحصیلات عالی و آموزش تغییرات مثبت بینادی آورده شود.

رییس غنی در حاشیه‌ی از سخنان اش در مورد مبارزه با فساد اشاره کرده می‌گوید که حلقات خاصی و معدودی می‌خواهند با طریق فساد تباهی بیاورند.

رییس جمهور همچنان در مورد حل بحران کاریابی در کشور گفت تا ما اقتصاد را رشد ندهیم نمی‌توانیم مشکل کاریابی را حل کنیم.

آقای غنی در اخیر حرف‌هایش، پیامی به تفرقه افنکنان دارد. او از شخص و یا گروه خاصی نام نبرده می‌گوید:" کسانی‌که تفرقه افکنی می‌کنند به انزوا خواهند رفت. هرکسی که در مقابل وحدت ملی می ایستد از افغانستان بیرون می‌شود."
عکاس: الهام حسین قاطع

برخورد سلیقه‌یی در حکومت‌داری عامل بی ثباتی کشور است 2017-10-23

رییس اداره عالی مبارزه با فساد می‌گوید تقرری‌های سلیقه‌یی در ساختار نهادهای امنیتی باعث شده تا نا امنی افزایش یافته و روند صلح با چالش روبرو گردد.

امریکا عملیات مخفیانه بر رهبران طالبان را افزایش می‌دهد 2017-10-23

روزنامه‌ی نیویارک تایمز به نقل از دو مقام سازمان اطلاعاتی امریکا نوشته است که سیا تیم‌های کوچک مجرب را برای نابودی رهبران طالبان به افغانستان می‌فرستد

5 کارمند کمیسیون شکایات انتخاباتی به دادگاه معرفی شدند 2017-10-22

مسوولان این کمیسیون در خبرنامه‌ی،ایجاد موانع برای اصلاحات، ایجاد دوگانه‌گی و پاگریزی از وظیفه‌، عمده‌ترین دلایل برکناری این پنج نفر عنوان کرده اند.

not selected