ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

غنی: شماری از انتصاب هایم منجر به فساد شده است.

۱۳۹۶-۰۵-۲۱
4 ماه

رییس جمهور غنی در برنامه‌ی تجلیل از روز  جهانی جوانان می‌گوید که شماری از استخدام‌های او در ادارات دولتی منجر به فساد شده است.

رییس جمهور  گفت تمرکز بیشتر دولت روی جوان‌سازی حکومت فعلی است. او برای نشان دادن جوان‌گرایی در حکومت اش عبدالطیف روشان وزیر تحصیلات عالی و متین بیک رییس عمومی ارگان‌های محل به عنوان نمونه اشاره می‌کند.

آقای رییس جمهور همچنان از اعلان شدن 8000 هزار پُست برای معلمین، 500 پُست ملکی و 800 پُست تدارکات در هفته‌ی آینده خبر می‌دهند.

آقای غنی اعتراف می‌کند که در بخش تحصیل و آموزش توجه بیشتر صورت نگرفته است. وی می‌گوید که باید در بخش تحصیلات عالی و آموزش تغییرات مثبت بینادی آورده شود.

رییس غنی در حاشیه‌ی از سخنان اش در مورد مبارزه با فساد اشاره کرده می‌گوید که حلقات خاصی و معدودی می‌خواهند با طریق فساد تباهی بیاورند.

رییس جمهور همچنان در مورد حل بحران کاریابی در کشور گفت تا ما اقتصاد را رشد ندهیم نمی‌توانیم مشکل کاریابی را حل کنیم.

آقای غنی در اخیر حرف‌هایش، پیامی به تفرقه افنکنان دارد. او از شخص و یا گروه خاصی نام نبرده می‌گوید:" کسانی‌که تفرقه افکنی می‌کنند به انزوا خواهند رفت. هرکسی که در مقابل وحدت ملی می ایستد از افغانستان بیرون می‌شود."
عکاس: الهام حسین قاطع

واکنش عبدالله به اظهارات حکمت‌یار 2017-12-11

رییس اجراییه می‌گوید، اظهارات تفرقه بر انگیز و ایجاد اختلافات مذهبی و قومی میان شهروندان تنها دشمنان افغانستان را قوی می‌سازد.

کار خط آهن تورغندی – هرات تا یک ماه دیگر تکمیل می‎شود 2017-12-11

مسوولان بندر تورغندی می‌گویند، هزینه‎ی بازسازی این خط آهن از سوی ترکمنستان پرداخت شده و با تکمیل شدن آن سهولت‎های اقتصادی برای دو کشور فراهم خواهد شد.

فردا عملیات مشترک نیروهای امنیتی در ولایت جوزجان آغاز می‎شود 2017-12-11

مقام‎ها در وزارت امور داخله می‌گویند این عملیات تا پاک‌سازی کامل بخش های نا امن جوزجان و فاریاب از وجود گروه‎های جنگجو ادامه خواهد داشت.

not selected