ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

غنی: شماری از انتصاب هایم منجر به فساد شده است.

۱۳۹۶-۰۵-۲۱
11 روز

رییس جمهور غنی در برنامه‌ی تجلیل از روز  جهانی جوانان می‌گوید که شماری از استخدام‌های او در ادارات دولتی منجر به فساد شده است.

رییس جمهور  گفت تمرکز بیشتر دولت روی جوان‌سازی حکومت فعلی است. او برای نشان دادن جوان‌گرایی در حکومت اش عبدالطیف روشان وزیر تحصیلات عالی و متین بیک رییس عمومی ارگان‌های محل به عنوان نمونه اشاره می‌کند.

آقای رییس جمهور همچنان از اعلان شدن 8000 هزار پُست برای معلمین، 500 پُست ملکی و 800 پُست تدارکات در هفته‌ی آینده خبر می‌دهند.

آقای غنی اعتراف می‌کند که در بخش تحصیل و آموزش توجه بیشتر صورت نگرفته است. وی می‌گوید که باید در بخش تحصیلات عالی و آموزش تغییرات مثبت بینادی آورده شود.

رییس غنی در حاشیه‌ی از سخنان اش در مورد مبارزه با فساد اشاره کرده می‌گوید که حلقات خاصی و معدودی می‌خواهند با طریق فساد تباهی بیاورند.

رییس جمهور همچنان در مورد حل بحران کاریابی در کشور گفت تا ما اقتصاد را رشد ندهیم نمی‌توانیم مشکل کاریابی را حل کنیم.

آقای غنی در اخیر حرف‌هایش، پیامی به تفرقه افنکنان دارد. او از شخص و یا گروه خاصی نام نبرده می‌گوید:" کسانی‌که تفرقه افکنی می‌کنند به انزوا خواهند رفت. هرکسی که در مقابل وحدت ملی می ایستد از افغانستان بیرون می‌شود."
عکاس: الهام حسین قاطع

نگرانی دیدبان شفافیت افغانستان از وضعیت مراکز صحی در کشور 2017-08-23

دیدبان شفافیت افغانستان طی یک تحقیق در ۱۸۴ مرکز صحی در ۸ ولایت کشور یافته است که به دلیل وزارت صحت این ولایت‌ها با کمبود پزشکان مسلکی مواجه است.

غنی: افغانستان نقطه وصل و همکاری در منطقه است. 2017-08-23

آقای غنی در اظهار نظر درباره راهبرد تازه امریکا گفت که اکنون افغانستان توانسته به جهانیان بفهماند که این کشور نقطه‌ی همکاری‌های منطقه‌یی است.

ارگ از راهبرد امریکا برای حمایت افغانستان استقبال کرد 2017-08-22

ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ی گفته است که رییس جمهور غنی از تصمیم امریکا به عنوان یک متعهد دوارمدار و شریک جنگ در برابر تروریسم استقبال می‌کند.

not selected