ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

طرح‌ نظامی آمریکا برای پاسخ به کوریای‌شمالی

۱۳۹۶-۰۵-۲۰
4 ماه

رییس جمهور آمریکا می‌گوید، طرح‌های نظامی این کشور برای واکنش در برابر اقدام احتمالی کوریای‌شمالی آماده شده است.

 

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا می گوید، در صورتی که کوریای شمالی به رفتار تهدید آمیزش ادامه بدهد، با پاسخی روبرو می شود که تاکنون به چند کشور محدود چنان رفتار شده است.

رییس جمهور آمریکا که در نیوجرسی صحبت می کرد، با اشاره به تشدید تهدید بن بست میان واشنگتن و پیونگ یانگ، همچنان تأکید کرد آمریکا همیشه آماده مذاکره است.

ترامپ با انتقاد از دولت‌های قبلی آمریکا گفته که آنان اجازه دادند تا کوریای شمالی با گسترش برنامه هسته ای اش به بمب اتمی دست پیدا کند.

آقای ترامپ این عملکرد رهبران گذشته آمریکا را فاجعه عنوان می کند.

از سوی دیگر، جیمس متیز، وزیر دفاع آمریکا هشدار داده است که هرگونه جنگ با کوریای شمالی فاجعه بار خواهد بود و این کشور تلاش می‌کند از راه دیپلماتیک بحران را حل کند.

سایت خبری آرزو

 
عکاس: الهام حسین قاطع

واکنش عبدالله به اظهارات حکمت‌یار 2017-12-11

رییس اجراییه می‌گوید، اظهارات تفرقه بر انگیز و ایجاد اختلافات مذهبی و قومی میان شهروندان تنها دشمنان افغانستان را قوی می‌سازد.

کار خط آهن تورغندی – هرات تا یک ماه دیگر تکمیل می‎شود 2017-12-11

مسوولان بندر تورغندی می‌گویند، هزینه‎ی بازسازی این خط آهن از سوی ترکمنستان پرداخت شده و با تکمیل شدن آن سهولت‎های اقتصادی برای دو کشور فراهم خواهد شد.

فردا عملیات مشترک نیروهای امنیتی در ولایت جوزجان آغاز می‎شود 2017-12-11

مقام‎ها در وزارت امور داخله می‌گویند این عملیات تا پاک‌سازی کامل بخش های نا امن جوزجان و فاریاب از وجود گروه‎های جنگجو ادامه خواهد داشت.

not selected