ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

طرح‌ نظامی آمریکا برای پاسخ به کوریای‌شمالی

۱۳۹۶-۰۵-۲۰
2 ماه

رییس جمهور آمریکا می‌گوید، طرح‌های نظامی این کشور برای واکنش در برابر اقدام احتمالی کوریای‌شمالی آماده شده است.

 

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا می گوید، در صورتی که کوریای شمالی به رفتار تهدید آمیزش ادامه بدهد، با پاسخی روبرو می شود که تاکنون به چند کشور محدود چنان رفتار شده است.

رییس جمهور آمریکا که در نیوجرسی صحبت می کرد، با اشاره به تشدید تهدید بن بست میان واشنگتن و پیونگ یانگ، همچنان تأکید کرد آمریکا همیشه آماده مذاکره است.

ترامپ با انتقاد از دولت‌های قبلی آمریکا گفته که آنان اجازه دادند تا کوریای شمالی با گسترش برنامه هسته ای اش به بمب اتمی دست پیدا کند.

آقای ترامپ این عملکرد رهبران گذشته آمریکا را فاجعه عنوان می کند.

از سوی دیگر، جیمس متیز، وزیر دفاع آمریکا هشدار داده است که هرگونه جنگ با کوریای شمالی فاجعه بار خواهد بود و این کشور تلاش می‌کند از راه دیپلماتیک بحران را حل کند.

سایت خبری آرزو

 
عکاس: الهام حسین قاطع

برخورد سلیقه‌یی در حکومت‌داری عامل بی ثباتی کشور است 2017-10-23

رییس اداره عالی مبارزه با فساد می‌گوید تقرری‌های سلیقه‌یی در ساختار نهادهای امنیتی باعث شده تا نا امنی افزایش یافته و روند صلح با چالش روبرو گردد.

امریکا عملیات مخفیانه بر رهبران طالبان را افزایش می‌دهد 2017-10-23

روزنامه‌ی نیویارک تایمز به نقل از دو مقام سازمان اطلاعاتی امریکا نوشته است که سیا تیم‌های کوچک مجرب را برای نابودی رهبران طالبان به افغانستان می‌فرستد

5 کارمند کمیسیون شکایات انتخاباتی به دادگاه معرفی شدند 2017-10-22

مسوولان این کمیسیون در خبرنامه‌ی،ایجاد موانع برای اصلاحات، ایجاد دوگانه‌گی و پاگریزی از وظیفه‌، عمده‌ترین دلایل برکناری این پنج نفر عنوان کرده اند.

not selected