ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

طرح‌ نظامی آمریکا برای پاسخ به کوریای‌شمالی

۱۳۹۶-۰۵-۲۰
12 روز

رییس جمهور آمریکا می‌گوید، طرح‌های نظامی این کشور برای واکنش در برابر اقدام احتمالی کوریای‌شمالی آماده شده است.

 

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا می گوید، در صورتی که کوریای شمالی به رفتار تهدید آمیزش ادامه بدهد، با پاسخی روبرو می شود که تاکنون به چند کشور محدود چنان رفتار شده است.

رییس جمهور آمریکا که در نیوجرسی صحبت می کرد، با اشاره به تشدید تهدید بن بست میان واشنگتن و پیونگ یانگ، همچنان تأکید کرد آمریکا همیشه آماده مذاکره است.

ترامپ با انتقاد از دولت‌های قبلی آمریکا گفته که آنان اجازه دادند تا کوریای شمالی با گسترش برنامه هسته ای اش به بمب اتمی دست پیدا کند.

آقای ترامپ این عملکرد رهبران گذشته آمریکا را فاجعه عنوان می کند.

از سوی دیگر، جیمس متیز، وزیر دفاع آمریکا هشدار داده است که هرگونه جنگ با کوریای شمالی فاجعه بار خواهد بود و این کشور تلاش می‌کند از راه دیپلماتیک بحران را حل کند.

سایت خبری آرزو

 
عکاس: الهام حسین قاطع

نگرانی دیدبان شفافیت افغانستان از وضعیت مراکز صحی در کشور 2017-08-23

دیدبان شفافیت افغانستان طی یک تحقیق در ۱۸۴ مرکز صحی در ۸ ولایت کشور یافته است که به دلیل وزارت صحت این ولایت‌ها با کمبود پزشکان مسلکی مواجه است.

غنی: افغانستان نقطه وصل و همکاری در منطقه است. 2017-08-23

آقای غنی در اظهار نظر درباره راهبرد تازه امریکا گفت که اکنون افغانستان توانسته به جهانیان بفهماند که این کشور نقطه‌ی همکاری‌های منطقه‌یی است.

ارگ از راهبرد امریکا برای حمایت افغانستان استقبال کرد 2017-08-22

ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ی گفته است که رییس جمهور غنی از تصمیم امریکا به عنوان یک متعهد دوارمدار و شریک جنگ در برابر تروریسم استقبال می‌کند.

not selected