ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

عملیات نیروهای امنیتی برای بازپسگیری میرزاولنگ

۱۳۹۶-۰۵-۲۰
4 ماه

والی سرپل از خط نخست نبرد می‌گوید، برای سرکوبی کامل هراس‌افکنان در میرزاولنگ باید دامنه‌ی حملات هوایی و زمینی نیروهای امنیتی افزاید یابد.

 

منطقه میرزاولنگ ولسوالی صیاد سرپل، اکنون زیر رک‌بار گلوله‌های نیروهای امنیتی و گروه‌های جنگجو قرار دارد.

ظاهر وحدت، والی سرپل که در خط نخست نبرد در کنار نیروهای امنیتی به میرزاولنگ ولسوالی صیاد رفته است، می‌گوید که از شب گذشته عملیات از زمین و هوا به منظور بازپس‌گیری این منطقه آغاز شده است.

آقای وحدت نیروهای موجود امنیتی برای سرکوب شورشیان را ناکافی دانسته و از حکومت مرکزی خواستار نیروهای کمکی بیشتر شده است.

براساس گزارش‌ها؛ بیشتر از یک هفته می‌شود که جنگجویان در منطقه میرزاولنگ ولسوالی صیاد سرپل، حاکمیت دارند.

پیش از این، جنگجویان ده‌ها غیرنظامی را در این منطقه به گلوله بستند و 235 باشنده دیگر این محل را نیز با خود برده که بلآخره با پادر میانی بزرگان قومی آنان را رها ساختند.

از سوی دیگر، محمد نور رحمانی، رییس شورای ولایتی سرپل می‌گوید که گروه های تروریستی با سقوط برخی مناطق در سرپل در پی ایجاد یک پایگاه بزرگ برای سازماندهی حملات شان هستند و حکومت باید در این راستا توجه لازم را نماید.

با این همه، مقام های محلی سرپل می‌گویند به دلیل ظلم و استبداد گروه‌های جنگ‌جو در میزراولنگ، اکثریت باشنده‌های این منطقه خانه هایشان را ترک نموده و به جاهای امن پناه بردند.

فردوس پیرازده – سایت خبری آرزو

 
عکاس: الهام حسین قاطع

واکنش عبدالله به اظهارات حکمت‌یار 2017-12-11

رییس اجراییه می‌گوید، اظهارات تفرقه بر انگیز و ایجاد اختلافات مذهبی و قومی میان شهروندان تنها دشمنان افغانستان را قوی می‌سازد.

کار خط آهن تورغندی – هرات تا یک ماه دیگر تکمیل می‎شود 2017-12-11

مسوولان بندر تورغندی می‌گویند، هزینه‎ی بازسازی این خط آهن از سوی ترکمنستان پرداخت شده و با تکمیل شدن آن سهولت‎های اقتصادی برای دو کشور فراهم خواهد شد.

فردا عملیات مشترک نیروهای امنیتی در ولایت جوزجان آغاز می‎شود 2017-12-11

مقام‎ها در وزارت امور داخله می‌گویند این عملیات تا پاک‌سازی کامل بخش های نا امن جوزجان و فاریاب از وجود گروه‎های جنگجو ادامه خواهد داشت.

not selected