ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

عملیات نیروهای امنیتی برای بازپسگیری میرزاولنگ

۱۳۹۶-۰۵-۲۰
12 روز

والی سرپل از خط نخست نبرد می‌گوید، برای سرکوبی کامل هراس‌افکنان در میرزاولنگ باید دامنه‌ی حملات هوایی و زمینی نیروهای امنیتی افزاید یابد.

 

منطقه میرزاولنگ ولسوالی صیاد سرپل، اکنون زیر رک‌بار گلوله‌های نیروهای امنیتی و گروه‌های جنگجو قرار دارد.

ظاهر وحدت، والی سرپل که در خط نخست نبرد در کنار نیروهای امنیتی به میرزاولنگ ولسوالی صیاد رفته است، می‌گوید که از شب گذشته عملیات از زمین و هوا به منظور بازپس‌گیری این منطقه آغاز شده است.

آقای وحدت نیروهای موجود امنیتی برای سرکوب شورشیان را ناکافی دانسته و از حکومت مرکزی خواستار نیروهای کمکی بیشتر شده است.

براساس گزارش‌ها؛ بیشتر از یک هفته می‌شود که جنگجویان در منطقه میرزاولنگ ولسوالی صیاد سرپل، حاکمیت دارند.

پیش از این، جنگجویان ده‌ها غیرنظامی را در این منطقه به گلوله بستند و 235 باشنده دیگر این محل را نیز با خود برده که بلآخره با پادر میانی بزرگان قومی آنان را رها ساختند.

از سوی دیگر، محمد نور رحمانی، رییس شورای ولایتی سرپل می‌گوید که گروه های تروریستی با سقوط برخی مناطق در سرپل در پی ایجاد یک پایگاه بزرگ برای سازماندهی حملات شان هستند و حکومت باید در این راستا توجه لازم را نماید.

با این همه، مقام های محلی سرپل می‌گویند به دلیل ظلم و استبداد گروه‌های جنگ‌جو در میزراولنگ، اکثریت باشنده‌های این منطقه خانه هایشان را ترک نموده و به جاهای امن پناه بردند.

فردوس پیرازده – سایت خبری آرزو

 
عکاس: الهام حسین قاطع

نگرانی دیدبان شفافیت افغانستان از وضعیت مراکز صحی در کشور 2017-08-23

دیدبان شفافیت افغانستان طی یک تحقیق در ۱۸۴ مرکز صحی در ۸ ولایت کشور یافته است که به دلیل وزارت صحت این ولایت‌ها با کمبود پزشکان مسلکی مواجه است.

غنی: افغانستان نقطه وصل و همکاری در منطقه است. 2017-08-23

آقای غنی در اظهار نظر درباره راهبرد تازه امریکا گفت که اکنون افغانستان توانسته به جهانیان بفهماند که این کشور نقطه‌ی همکاری‌های منطقه‌یی است.

ارگ از راهبرد امریکا برای حمایت افغانستان استقبال کرد 2017-08-22

ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ی گفته است که رییس جمهور غنی از تصمیم امریکا به عنوان یک متعهد دوارمدار و شریک جنگ در برابر تروریسم استقبال می‌کند.

not selected