ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

عبدالله‌عبدالله دزدی از امکانات ارتش را خیانت‌ملی خواند

۱۳۹۶-۰۵-۱۹
13 روز

رییس اجراییه از موجودیت فساد گسترده در بخش‌های امنیتی نگرانی کرده می‌گوید شورشیان در نتیجه‌ی این فساد از امکانات نیروهای امنیتی استفاده می‌کنند.

 

کنفرانس سه روزه‌ی مبارزه با فساد اداری در نهادهای امنیتی و دفاعی کشور با حضور مقام‌های ارشد نظامی و حکومتی پایان یافت.

عبدالله عبدالله در پایان این کنفرانس از موجودیت فساد در نهادهای امنیتی به شدت نگرانی کرده می‌گوید در برخی موارد شورشیان از امکانات و مهمات نیروهای امنیتی تجهیز می‌شود و این عمل خیانت ملی است.

آقای عبدالله می‌گوید:" گزارش‌های وجود دارد که ابزار نیروهای امنیتی به فروش رسیده و در اختیار مخالفین مسلح قرارگرفته است. مخالفین نیز این امکانات را در مقابل مردم عادی استفاده می‌کنند و این کمتر از خیانت ملی نخواهد بود."

رییس اجراییه تأکید می‌کند که فساد در نهادهای امنیتی تأثیر مستقیم روی وضعیت امنیتی دارد و با این پدیده باید مبارزه جدی شود. وی می‌گوید که "فساد در این نهادهای کارکردهای نظامیان کشور را زیر پرسش می‌برد."

در همین حال محمد فرید حمیدی دادستان کل کشور از پیکار جدی در امر مبارزه با فساد در نهادهای امنیتی خبر داده می‌گوید که این روند برای بهبود وضعیت کنونی کشور حایز اهمیت است.

آقای حمیدی گفت:" مبارزه با فساد در نهادهای امنیتی بحث مرگ و زنده‌گی یک ملت است. ما تعهد می‌سپاریم که با دقت و بی طرفی و استقلالیت تمام با فساد در هرگوشه‌ی افغانستان مبارزه می‌کنیم."

با این همه در نخستین روز این کنفرانس رییس جمهور غنی گفته بود که موجودیت فساد یکی از دلایل تلفات نیروهای امنیتی در نبرد با هراس افگنی است. پیش از این نیز از اختلاس  و فروش تجهیزات نیروهای امنیتی به گروه‌های شورشی نگرانی شده است.
عکاس: الهام حسین قاطع

نگرانی دیدبان شفافیت افغانستان از وضعیت مراکز صحی در کشور 2017-08-23

دیدبان شفافیت افغانستان طی یک تحقیق در ۱۸۴ مرکز صحی در ۸ ولایت کشور یافته است که به دلیل وزارت صحت این ولایت‌ها با کمبود پزشکان مسلکی مواجه است.

غنی: افغانستان نقطه وصل و همکاری در منطقه است. 2017-08-23

آقای غنی در اظهار نظر درباره راهبرد تازه امریکا گفت که اکنون افغانستان توانسته به جهانیان بفهماند که این کشور نقطه‌ی همکاری‌های منطقه‌یی است.

ارگ از راهبرد امریکا برای حمایت افغانستان استقبال کرد 2017-08-22

ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ی گفته است که رییس جمهور غنی از تصمیم امریکا به عنوان یک متعهد دوارمدار و شریک جنگ در برابر تروریسم استقبال می‌کند.

not selected