ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

عبدالله‌عبدالله دزدی از امکانات ارتش را خیانت‌ملی خواند

۱۳۹۶-۰۵-۱۹
4 ماه

رییس اجراییه از موجودیت فساد گسترده در بخش‌های امنیتی نگرانی کرده می‌گوید شورشیان در نتیجه‌ی این فساد از امکانات نیروهای امنیتی استفاده می‌کنند.

 

کنفرانس سه روزه‌ی مبارزه با فساد اداری در نهادهای امنیتی و دفاعی کشور با حضور مقام‌های ارشد نظامی و حکومتی پایان یافت.

عبدالله عبدالله در پایان این کنفرانس از موجودیت فساد در نهادهای امنیتی به شدت نگرانی کرده می‌گوید در برخی موارد شورشیان از امکانات و مهمات نیروهای امنیتی تجهیز می‌شود و این عمل خیانت ملی است.

آقای عبدالله می‌گوید:" گزارش‌های وجود دارد که ابزار نیروهای امنیتی به فروش رسیده و در اختیار مخالفین مسلح قرارگرفته است. مخالفین نیز این امکانات را در مقابل مردم عادی استفاده می‌کنند و این کمتر از خیانت ملی نخواهد بود."

رییس اجراییه تأکید می‌کند که فساد در نهادهای امنیتی تأثیر مستقیم روی وضعیت امنیتی دارد و با این پدیده باید مبارزه جدی شود. وی می‌گوید که "فساد در این نهادهای کارکردهای نظامیان کشور را زیر پرسش می‌برد."

در همین حال محمد فرید حمیدی دادستان کل کشور از پیکار جدی در امر مبارزه با فساد در نهادهای امنیتی خبر داده می‌گوید که این روند برای بهبود وضعیت کنونی کشور حایز اهمیت است.

آقای حمیدی گفت:" مبارزه با فساد در نهادهای امنیتی بحث مرگ و زنده‌گی یک ملت است. ما تعهد می‌سپاریم که با دقت و بی طرفی و استقلالیت تمام با فساد در هرگوشه‌ی افغانستان مبارزه می‌کنیم."

با این همه در نخستین روز این کنفرانس رییس جمهور غنی گفته بود که موجودیت فساد یکی از دلایل تلفات نیروهای امنیتی در نبرد با هراس افگنی است. پیش از این نیز از اختلاس  و فروش تجهیزات نیروهای امنیتی به گروه‌های شورشی نگرانی شده است.
عکاس: الهام حسین قاطع

واکنش عبدالله به اظهارات حکمت‌یار 2017-12-11

رییس اجراییه می‌گوید، اظهارات تفرقه بر انگیز و ایجاد اختلافات مذهبی و قومی میان شهروندان تنها دشمنان افغانستان را قوی می‌سازد.

کار خط آهن تورغندی – هرات تا یک ماه دیگر تکمیل می‎شود 2017-12-11

مسوولان بندر تورغندی می‌گویند، هزینه‎ی بازسازی این خط آهن از سوی ترکمنستان پرداخت شده و با تکمیل شدن آن سهولت‎های اقتصادی برای دو کشور فراهم خواهد شد.

فردا عملیات مشترک نیروهای امنیتی در ولایت جوزجان آغاز می‎شود 2017-12-11

مقام‎ها در وزارت امور داخله می‌گویند این عملیات تا پاک‌سازی کامل بخش های نا امن جوزجان و فاریاب از وجود گروه‎های جنگجو ادامه خواهد داشت.

not selected