ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

ریاست اجراییه : ناامنی‌های کشور ریشه‌ی خارجی دارد.

۱۳۹۶-۰۵-۱۹
3 ماه

سخنگوی ریاست اجراییه می‌گوید کشور پاکستان پناهگاه تروریسم است و از این رو از جامعه‌ی می‌خواهد تا بر پاکستان مبنی بر دست برداشتن از حمایت تروریسم، فشار بیاورد.

 

در پی حمله‌ها و تحرکات جدید مخالفین مسلح در نقاط مختلف کشور ریاست اجراییه پاکستان را حامی تروریسم می‌خواند.

هرچند رییس جمهور امریکا سرگرم رایزنی در خصوص اعلام راهبرد تازه‌ی جنگی کشورش در قبال افغانستان است اما مقام‌های حکومتی کشور از اداره‌ی ترمپ می‌خواهند تا در این راهبرد، فشار آوری بالای کشورهای حامی تروریزم به ویژه پاکستان را در اولویت قرار دهد.

جاوید فیصل معاون سخنگوی ریاست اجراییه می‌گوید:" امیدواریم پیشنهادهای که ما در استراتیژی تازه‌ی امریکا کرده ایم درنظر گرفته شود و پاکستان نیز به عنوان یک همتای خوب با ما همکار باشد."

پیش ازین سران حکومت پیوسته گفته اند که ناامنی افغانستان ریشه در بیرون از این جغرافیا دارد.

باورها اینست تا زمانی‌که پاکستان دست از حمایت گروه جنگجو به ویژه طالبان بر ندارد، آتش نبرد در کشور شعله‌ور خواهد بود.

آقای فیصل می‌گوید:" بدبختانه پاکستان هنوز هم از طالبان حمایت می‌کند. حمایت طالبان باعث شده که در جنگ افغانستان ما بسیار پیشرفت نکنیم و در پروسه‌ی صلح با طالبان مسلح فعالیت مثمر نداشته باشیم."

به باور آگاهان نظامی امریکا در 16 سال گذشته در نبرد با هراس افکنی در افغانستان ناکام بوده است و حالا دیده شود که کاخ سفید با چه راهکار و میکانیزمی با معضل ناامنی کشور، برخورد خواهد کرد.
عکاس: الهام حسین قاطع

برخورد سلیقه‌یی در حکومت‌داری عامل بی ثباتی کشور است 2017-10-23

رییس اداره عالی مبارزه با فساد می‌گوید تقرری‌های سلیقه‌یی در ساختار نهادهای امنیتی باعث شده تا نا امنی افزایش یافته و روند صلح با چالش روبرو گردد.

امریکا عملیات مخفیانه بر رهبران طالبان را افزایش می‌دهد 2017-10-23

روزنامه‌ی نیویارک تایمز به نقل از دو مقام سازمان اطلاعاتی امریکا نوشته است که سیا تیم‌های کوچک مجرب را برای نابودی رهبران طالبان به افغانستان می‌فرستد

5 کارمند کمیسیون شکایات انتخاباتی به دادگاه معرفی شدند 2017-10-22

مسوولان این کمیسیون در خبرنامه‌ی،ایجاد موانع برای اصلاحات، ایجاد دوگانه‌گی و پاگریزی از وظیفه‌، عمده‌ترین دلایل برکناری این پنج نفر عنوان کرده اند.

not selected