ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

ریاست اجراییه : ناامنی‌های کشور ریشه‌ی خارجی دارد.

۱۳۹۶-۰۵-۱۹
4 ماه

سخنگوی ریاست اجراییه می‌گوید کشور پاکستان پناهگاه تروریسم است و از این رو از جامعه‌ی می‌خواهد تا بر پاکستان مبنی بر دست برداشتن از حمایت تروریسم، فشار بیاورد.

 

در پی حمله‌ها و تحرکات جدید مخالفین مسلح در نقاط مختلف کشور ریاست اجراییه پاکستان را حامی تروریسم می‌خواند.

هرچند رییس جمهور امریکا سرگرم رایزنی در خصوص اعلام راهبرد تازه‌ی جنگی کشورش در قبال افغانستان است اما مقام‌های حکومتی کشور از اداره‌ی ترمپ می‌خواهند تا در این راهبرد، فشار آوری بالای کشورهای حامی تروریزم به ویژه پاکستان را در اولویت قرار دهد.

جاوید فیصل معاون سخنگوی ریاست اجراییه می‌گوید:" امیدواریم پیشنهادهای که ما در استراتیژی تازه‌ی امریکا کرده ایم درنظر گرفته شود و پاکستان نیز به عنوان یک همتای خوب با ما همکار باشد."

پیش ازین سران حکومت پیوسته گفته اند که ناامنی افغانستان ریشه در بیرون از این جغرافیا دارد.

باورها اینست تا زمانی‌که پاکستان دست از حمایت گروه جنگجو به ویژه طالبان بر ندارد، آتش نبرد در کشور شعله‌ور خواهد بود.

آقای فیصل می‌گوید:" بدبختانه پاکستان هنوز هم از طالبان حمایت می‌کند. حمایت طالبان باعث شده که در جنگ افغانستان ما بسیار پیشرفت نکنیم و در پروسه‌ی صلح با طالبان مسلح فعالیت مثمر نداشته باشیم."

به باور آگاهان نظامی امریکا در 16 سال گذشته در نبرد با هراس افکنی در افغانستان ناکام بوده است و حالا دیده شود که کاخ سفید با چه راهکار و میکانیزمی با معضل ناامنی کشور، برخورد خواهد کرد.
عکاس: الهام حسین قاطع

واکنش عبدالله به اظهارات حکمت‌یار 2017-12-11

رییس اجراییه می‌گوید، اظهارات تفرقه بر انگیز و ایجاد اختلافات مذهبی و قومی میان شهروندان تنها دشمنان افغانستان را قوی می‌سازد.

کار خط آهن تورغندی – هرات تا یک ماه دیگر تکمیل می‎شود 2017-12-11

مسوولان بندر تورغندی می‌گویند، هزینه‎ی بازسازی این خط آهن از سوی ترکمنستان پرداخت شده و با تکمیل شدن آن سهولت‎های اقتصادی برای دو کشور فراهم خواهد شد.

فردا عملیات مشترک نیروهای امنیتی در ولایت جوزجان آغاز می‎شود 2017-12-11

مقام‎ها در وزارت امور داخله می‌گویند این عملیات تا پاک‌سازی کامل بخش های نا امن جوزجان و فاریاب از وجود گروه‎های جنگجو ادامه خواهد داشت.

not selected