ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

حکومت از ناکامی اش در تأمین امنیت، معذرت خواهی کرد

۱۳۹۶-۰۵-۱۸
14 روز

سرور دانش معاون دوم رییس جمهور در مراسم معرفی سرپرست وزارت فواید عامه می‌گوید، حکومت بابت کوتاهی در تأمین امنیت جان شهروندان از آن‌ها عذرخواهی می‌کند.

 

معاون دوم رییس جمهور در مراسم معرفی یما یاری به حیث سرپرست وزارت فواید عامه می‌گوید حکومت ناگزیری‌های در جنگ کنونی دارد و در تأمین امنیت شهروندان ناتوان است و از این بابت از مردم معذرت می‌خواهد.

محمد سرور دانش معاون دوم رییس جمهور می‌گوید:" ما از جانب حکومت می‌پذیریم که در عرصه‌های امنیتی با چالش‌های زیادی مواجه هستیم. از اینکه ده‌ها زن و مرد قربانی حمله‎های تروریستی می‌شوند و ما چیزی کرده نمی‌توانیم واقعاً از مردم خود معذرت می‌خواهیم."

آقای دانش می‌گوید، گروه‌های شورشی در ولایت سرپل جنایت‌های ضد بشری و جنگی را مرکب شده اند و به زودی انتقام خون شهروندان گرفته خواهد شد.
به گفته‌ی آقای دانش جنگ گروه‌های هراس افکن مشروعیت دینی ندارد و تنها قدرت طلبی و مزدوری به بیگانه‌گان است.

وی می‌افزاید:" آنچه را که گروه‌های طالبان و داعش در میرزاولنگ مرتکب شده اند یک جنایت ضد بشری و مصداق بارز جنایت جنگی است. جنگ این گروه‌ها هیچ نوع مشروعیت دینی و ملی ندارد."

معاون رییس جمهور همچنان  از مردم و جریان‌های سیاسی می‌خواهد که ناگزیری‌های حکومت را درک کنند و ناخواسته به نفع شورشیان تبلیغ نکنند. او از حلقات سیاسی، مدنی و جوانان عزیز می‌خواهد که "ناخودآگاه در دام دشمن نیفتند و باعث تبلیغ بر ضد حکومت و نیروی‌های امنیتی نشوند."

حکومت در حالی به ناتوانی در تأمین امنیت اعتراف می‌کند که هم اکنون در بیش از 20 ولایت نبرد میان نیروهای امنیتی و گروه‌های جنگجو جریان دارد. جنگ‌های‌که آواره‌گان و کشته شده‌گان زیاد داشته برجای گذاشته است.
عکاس: الهام حسین قاطع

نگرانی دیدبان شفافیت افغانستان از وضعیت مراکز صحی در کشور 2017-08-23

دیدبان شفافیت افغانستان طی یک تحقیق در ۱۸۴ مرکز صحی در ۸ ولایت کشور یافته است که به دلیل وزارت صحت این ولایت‌ها با کمبود پزشکان مسلکی مواجه است.

غنی: افغانستان نقطه وصل و همکاری در منطقه است. 2017-08-23

آقای غنی در اظهار نظر درباره راهبرد تازه امریکا گفت که اکنون افغانستان توانسته به جهانیان بفهماند که این کشور نقطه‌ی همکاری‌های منطقه‌یی است.

ارگ از راهبرد امریکا برای حمایت افغانستان استقبال کرد 2017-08-22

ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ی گفته است که رییس جمهور غنی از تصمیم امریکا به عنوان یک متعهد دوارمدار و شریک جنگ در برابر تروریسم استقبال می‌کند.

not selected