ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

حکومت از ناکامی اش در تأمین امنیت، معذرت خواهی کرد

۱۳۹۶-۰۵-۱۸

سرور دانش معاون دوم رییس جمهور در مراسم معرفی سرپرست وزارت فواید عامه می‌گوید، حکومت بابت کوتاهی در تأمین امنیت جان شهروندان از آن‌ها عذرخواهی می‌کند.

 

معاون دوم رییس جمهور در مراسم معرفی یما یاری به حیث سرپرست وزارت فواید عامه می‌گوید حکومت ناگزیری‌های در جنگ کنونی دارد و در تأمین امنیت شهروندان ناتوان است و از این بابت از مردم معذرت می‌خواهد.

محمد سرور دانش معاون دوم رییس جمهور می‌گوید:" ما از جانب حکومت می‌پذیریم که در عرصه‌های امنیتی با چالش‌های زیادی مواجه هستیم. از اینکه ده‌ها زن و مرد قربانی حمله‎های تروریستی می‌شوند و ما چیزی کرده نمی‌توانیم واقعاً از مردم خود معذرت می‌خواهیم."

آقای دانش می‌گوید، گروه‌های شورشی در ولایت سرپل جنایت‌های ضد بشری و جنگی را مرکب شده اند و به زودی انتقام خون شهروندان گرفته خواهد شد.
به گفته‌ی آقای دانش جنگ گروه‌های هراس افکن مشروعیت دینی ندارد و تنها قدرت طلبی و مزدوری به بیگانه‌گان است.

وی می‌افزاید:" آنچه را که گروه‌های طالبان و داعش در میرزاولنگ مرتکب شده اند یک جنایت ضد بشری و مصداق بارز جنایت جنگی است. جنگ این گروه‌ها هیچ نوع مشروعیت دینی و ملی ندارد."

معاون رییس جمهور همچنان  از مردم و جریان‌های سیاسی می‌خواهد که ناگزیری‌های حکومت را درک کنند و ناخواسته به نفع شورشیان تبلیغ نکنند. او از حلقات سیاسی، مدنی و جوانان عزیز می‌خواهد که "ناخودآگاه در دام دشمن نیفتند و باعث تبلیغ بر ضد حکومت و نیروی‌های امنیتی نشوند."

حکومت در حالی به ناتوانی در تأمین امنیت اعتراف می‌کند که هم اکنون در بیش از 20 ولایت نبرد میان نیروهای امنیتی و گروه‌های جنگجو جریان دارد. جنگ‌های‌که آواره‌گان و کشته شده‌گان زیاد داشته برجای گذاشته است.
عکاس: الهام حسین قاطع

حمله مهاجمان بر دفتر سازمان حمایت ازکودکان در جلال آباد 2018-01-24

مسوولان محلی ننگرهار تایید می‌کنند که صبح امروز گروهی از مهاجمان مسلح بالای دفتر صندوق حمایت از کودکان در شهر جلال آباد حمله نمودند.

وقوع دو انفجار پی‌هم در شهر جلال آباد 2018-01-23

حمله گروهی مهاجمان مسلح در شهر جلال آباد تاکنون 12 زخمی برجا مانده است. این حمله در نزدیک دفتر سازمان حمایت از کودکان صورت گرفته است.

ارسال تجهیزات نظامی بیشتر آمریکا به افغانستان 2018-01-23

آمریکا تصمیم دارد تا از مسیرهای جدید تجهیزات نظامی بیشتر را به افغانستان بفرستد.