ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

قطر حامیِ گروه‌های تروریزم در افغانستان

۱۳۹۶-۰۵-۱۶

کاردارِ سفارت عربستان در کابل می‌گوید قطر یکی از کشورهای حامی تروریزم است که گروه‌های تروریستی را به افغانستان اعزام می‌کند.

پس از پاکستان، اکنون انگشت انتقاد به سوی قطر به عنوان حامی گروه‌های تروریستی نشانه می‌رود. در تازه ترین مورد، کاردار سفارت عربستان در کابل در مراسم کمک "خرما" به دولت افغانستان می‌گوید قطر گروه‎های شورشی را آموزش داده و سپس به افغانستان می‌فرستد.

مشاری مزعل الحربی کاردار سفارت عربستان سعودی در کابل می‌گوید:" قطر در طول سال‌های گذشته به ضد عربستان سعودی فعالیت‌های زیادی را انجام داده است و در حال حاضر حتی در برابر افغانستان نیز صادق نیست و همه می‌دانیم که مکتب‌های تروریزم در قطر وجود دارد و آز آنجا گروه‌های شورشی به افغانستان اعزام می‌شوند."

این مقام عربستان حمله‌ی هفته‌ی گذشته گروهِ داعش بالای سفارت این کشور در کابل را نکوهش کرده تأکید می‌کند که سعودی در تبانی با متحدان اش، مبارزه‌ی جدی را در برابر این گروه تروریستی انجام خواهد داد.

آقای الحربی درین مورد می‌گوید:" ما نخست حمله بالای سفارت عراق در کابل را محکوم می‌کنیم و این کشور مصمم است تا با گروه‌های تروریستی به شمول داعش در همکاری با متحدان اش مبارزه کند، چون عربستان نیز از جمله کشورهای است که از ناحیه تروریزم آسیب‌های زیادی را متحمل شده است."

با این همه مقام‌های سعودی تأکید دارند که حکومت افغانستان را در گفتگوهای بین الاافغانی با گروه طالبان حمایت می‌کنند و این کشور اراده‌ی جدی برای تامین صلح و ثبات در افغانستان دارد.
عکاس: الهام حسین قاطع

حمله مهاجمان بر دفتر سازمان حمایت ازکودکان در جلال آباد 2018-01-24

مسوولان محلی ننگرهار تایید می‌کنند که صبح امروز گروهی از مهاجمان مسلح بالای دفتر صندوق حمایت از کودکان در شهر جلال آباد حمله نمودند.

وقوع دو انفجار پی‌هم در شهر جلال آباد 2018-01-23

حمله گروهی مهاجمان مسلح در شهر جلال آباد تاکنون 12 زخمی برجا مانده است. این حمله در نزدیک دفتر سازمان حمایت از کودکان صورت گرفته است.

ارسال تجهیزات نظامی بیشتر آمریکا به افغانستان 2018-01-23

آمریکا تصمیم دارد تا از مسیرهای جدید تجهیزات نظامی بیشتر را به افغانستان بفرستد.