ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

همکاری در تأمین امنیت، اولین خواست رییس‌جمهور غنی از روحانی

۱۳۹۶-۰۵-۱۴
3 ماه

رییس جمهورغنی که صبح امروز وارد تهران شد در دیدار با حسن روحانی بر گسترش همکاری‌ها در زمینه‌ی اقتصاد، امنیت و ترانزیت صحبت کرد.

 

رییس جمهور کشور که برای شرکت در مراسم سوگند وفاداری حسن روحانی بامداد امروز (شنبه، 14 اسد) به تهران رفت در دیدار با آقای روحانی بر تحکیم روابط بین دو کشور و توسعه همکاری‌ها تأکید کرد.

در خبرنامه‌ی ارگ ریاست جمهوری آمده است که رییس جمهور ایران با اشاره به حوادث اخیر تروریستی در افغانستان با رییس جمهور غنی ابراز همدردی کرد و از همکاری کشورش برای تأمین امنیت کشور اطمینان داده است.

آقای روجانی در دیدار با رییس جمهور غنی گفت:" ایران و افغانستان با داشتن فرهنگ مشترک کشورهای دوست و برادر هستند. برای ما داشتن روابط با افغانستان از اهمیت ویژه‌ی برخوردار است. امنیت افغانستان برای ما مهم است و ایران آماده است دراین زمینه با این‌کشور همکاری کند."

از سوی هم رییس جمهور ایران با اشاره به ایجاد کمیته‌ی مشترک همکاری میان کابل و تهران در زمینه‌های مختلف ابراز امیدواری کرد که این کمیته‌ی مشترک بتواند کارهای خود را به زودی تکمیل کرده و در زمینه‌های مختلف فرهنگی، بازرگانی، امنیتی و اقتصادی مؤثر واقع شود.

درهمین حال رییس جمهور غنی تأمین امنیت مرزهای دو کشور را برای جلوگیری از فعالیت مافیا و قاچاق‌بران ، مهم خوانده است.

آقای غنی در مورد تأمین همکاری ایران در تأمین امنیت کشور گفت:" امنیت مرزی برای افغانستان مهم است. قاچاقبران و مافیای اقتصادی می‌خواهند مرزها را نا امن بسازند  و برای نگهداری از مرزها ما خواستار همکاری مشترک دو کشور هستیم. ما همچنان کوشش می‌کنیم که در بین افغانستان، ایران و آسیای مرکزی و چین یک نقطه اتصال واقع شویم."

قرار است آقای غنی شام امروز در مراسم تحلیف رییس جمهورایران اشتراک کند و همچنان گفته شده است که رییس جمهور با شماری از بازرگانان افغان در تهران نیز دیداری خواهد داشت.
عکاس: الهام حسین قاطع

برخورد سلیقه‌یی در حکومت‌داری عامل بی ثباتی کشور است 2017-10-23

رییس اداره عالی مبارزه با فساد می‌گوید تقرری‌های سلیقه‌یی در ساختار نهادهای امنیتی باعث شده تا نا امنی افزایش یافته و روند صلح با چالش روبرو گردد.

امریکا عملیات مخفیانه بر رهبران طالبان را افزایش می‌دهد 2017-10-23

روزنامه‌ی نیویارک تایمز به نقل از دو مقام سازمان اطلاعاتی امریکا نوشته است که سیا تیم‌های کوچک مجرب را برای نابودی رهبران طالبان به افغانستان می‌فرستد

5 کارمند کمیسیون شکایات انتخاباتی به دادگاه معرفی شدند 2017-10-22

مسوولان این کمیسیون در خبرنامه‌ی،ایجاد موانع برای اصلاحات، ایجاد دوگانه‌گی و پاگریزی از وظیفه‌، عمده‌ترین دلایل برکناری این پنج نفر عنوان کرده اند.

not selected