ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

همکاری در تأمین امنیت، اولین خواست رییس‌جمهور غنی از روحانی

۱۳۹۶-۰۵-۱۴

رییس جمهورغنی که صبح امروز وارد تهران شد در دیدار با حسن روحانی بر گسترش همکاری‌ها در زمینه‌ی اقتصاد، امنیت و ترانزیت صحبت کرد.

 

رییس جمهور کشور که برای شرکت در مراسم سوگند وفاداری حسن روحانی بامداد امروز (شنبه، 14 اسد) به تهران رفت در دیدار با آقای روحانی بر تحکیم روابط بین دو کشور و توسعه همکاری‌ها تأکید کرد.

در خبرنامه‌ی ارگ ریاست جمهوری آمده است که رییس جمهور ایران با اشاره به حوادث اخیر تروریستی در افغانستان با رییس جمهور غنی ابراز همدردی کرد و از همکاری کشورش برای تأمین امنیت کشور اطمینان داده است.

آقای روجانی در دیدار با رییس جمهور غنی گفت:" ایران و افغانستان با داشتن فرهنگ مشترک کشورهای دوست و برادر هستند. برای ما داشتن روابط با افغانستان از اهمیت ویژه‌ی برخوردار است. امنیت افغانستان برای ما مهم است و ایران آماده است دراین زمینه با این‌کشور همکاری کند."

از سوی هم رییس جمهور ایران با اشاره به ایجاد کمیته‌ی مشترک همکاری میان کابل و تهران در زمینه‌های مختلف ابراز امیدواری کرد که این کمیته‌ی مشترک بتواند کارهای خود را به زودی تکمیل کرده و در زمینه‌های مختلف فرهنگی، بازرگانی، امنیتی و اقتصادی مؤثر واقع شود.

درهمین حال رییس جمهور غنی تأمین امنیت مرزهای دو کشور را برای جلوگیری از فعالیت مافیا و قاچاق‌بران ، مهم خوانده است.

آقای غنی در مورد تأمین همکاری ایران در تأمین امنیت کشور گفت:" امنیت مرزی برای افغانستان مهم است. قاچاقبران و مافیای اقتصادی می‌خواهند مرزها را نا امن بسازند  و برای نگهداری از مرزها ما خواستار همکاری مشترک دو کشور هستیم. ما همچنان کوشش می‌کنیم که در بین افغانستان، ایران و آسیای مرکزی و چین یک نقطه اتصال واقع شویم."

قرار است آقای غنی شام امروز در مراسم تحلیف رییس جمهورایران اشتراک کند و همچنان گفته شده است که رییس جمهور با شماری از بازرگانان افغان در تهران نیز دیداری خواهد داشت.
عکاس: الهام حسین قاطع

حمله مهاجمان بر دفتر سازمان حمایت ازکودکان در جلال آباد 2018-01-24

مسوولان محلی ننگرهار تایید می‌کنند که صبح امروز گروهی از مهاجمان مسلح بالای دفتر صندوق حمایت از کودکان در شهر جلال آباد حمله نمودند.

وقوع دو انفجار پی‌هم در شهر جلال آباد 2018-01-23

حمله گروهی مهاجمان مسلح در شهر جلال آباد تاکنون 12 زخمی برجا مانده است. این حمله در نزدیک دفتر سازمان حمایت از کودکان صورت گرفته است.

ارسال تجهیزات نظامی بیشتر آمریکا به افغانستان 2018-01-23

آمریکا تصمیم دارد تا از مسیرهای جدید تجهیزات نظامی بیشتر را به افغانستان بفرستد.