ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

کابلوف: داعش وسیله ی برای تحقق اهداف امریکا

۱۳۹۶-۰۴-۳۰
یک ماه پیش

ضمیر کابلوف نماینده ویژه رییس جمهور روسیه برای افغانستان در مصاحبه ویژه با تلویزیون آرزو می‌گوید امریکا از داعش برای رسیدن به اهداف شان در منطقه حمایت می‌کند.

روسیه بازهم از گسترش دامنه ی فعالیت داعش در افغانستان نگرانی میکند.

پس از ولایت های مشرقی، اکنون سر و صدا از پهن شدن دامنه فعالیت گروه داعش در بخش های شمال کشور نیز بالا گرفته است.

 از این رو مسکو پیوسته از سران حکومت وحدت ملی خواسته است تا جلو پیشروی و فعالیت این گروه را بگیرد.

در تازه ترین مورد ضمیر کابلوف نماینده ویژه رییس جمهور روسیه برای افغانستان در مصاحبه ویژه با تلویزیون آرزو گفته است، هرگاه اقدامات فوری به هدف سرکوب هراس افکنان به ویژه گروه داعش از سوی حکومت افغانستان و نیروهای خارجی درین کشور صورت نگیرد، مسکو خود دست به اقدام نظامی خواهد زد.

آقای کابلوف تاکید می‌کند که امریکا در گذشته از طالب و اکنون از گروه داعش حمایت می‌کند زیرا این کشور اهداف درازمدت در منطقه دارد.

نماینده ویژه رییس جمهور روسیه برای افغانستان بدین باور است که امریکا در نبرد افغانستان ناکام مانده و میخواهد با حمایت گروه داعش، حضورش را در افغانستان توجیح کند.

اما چشم پوشی از فعالیت داعش در افغانستان، چه پیامدی برای افغانستان، منطقه و جهان خواهد داشت؟

نماینده ویژه رییس جمهور روسیه برای افغانستان تآکید میکند که داعش از طریق افغانستان حتا آسیای میانه را هم تهدید میکند.

مقام های روسی پیوسته فعالیت داعش در افغانستان را خطر جدی برای منطقه دانسته اند و بدین باورند که داعش اهداف بین المللی دارد و می‌خواهد از خاک افغانستان به عنوان پایگاه، در منطقه نفوذ نماید.
عکاس: الهام حسین قاطع

نگرانی دیدبان شفافیت افغانستان از وضعیت مراکز صحی در کشور 2017-08-23

دیدبان شفافیت افغانستان طی یک تحقیق در ۱۸۴ مرکز صحی در ۸ ولایت کشور یافته است که به دلیل وزارت صحت این ولایت‌ها با کمبود پزشکان مسلکی مواجه است.

غنی: افغانستان نقطه وصل و همکاری در منطقه است. 2017-08-23

آقای غنی در اظهار نظر درباره راهبرد تازه امریکا گفت که اکنون افغانستان توانسته به جهانیان بفهماند که این کشور نقطه‌ی همکاری‌های منطقه‌یی است.

ارگ از راهبرد امریکا برای حمایت افغانستان استقبال کرد 2017-08-22

ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ی گفته است که رییس جمهور غنی از تصمیم امریکا به عنوان یک متعهد دوارمدار و شریک جنگ در برابر تروریسم استقبال می‌کند.

not selected