ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

افزایش 60 درصدی عواید شهرک بندری حیرتان

۱۳۹۶-۰۴-۲۷
یک ماه پیش

مسوولین شهرک بندری حیرتان می‌گویند به دلیل انتقال محموله‌های بازرگانی از طریق راه‌آهن، عواید این شهرک در چهارماه سال جاری 60 در صد افزایش یافته است.

 

عبدالرووف امیری رئیس شهرک بندری در مراسم افتتاح بخش پنجم بارگیری اموال بازرگانی شهرک حیرتان گفت:"  به دلیل  بیش‌تر شدن واردات از بندر حیرتان، طی سه سال گذشته عواید ادارات شهرک بندری حیرتان عواید 50 الی 60 درصد افزایش یافته است".

آقای امیری دلیل افزایش انتقال کالاهای بارزگانی از این بندر را به مصونیت و امنیت این مسیر نسبت می‌دهد.

مسوولان اتاق‌ های تجارت و صنایع بلخ اتاق های تجارت و صنایع بلخ هم می‌گویند در صورتی‌که مصونیت اموال بازرگانی تضمین شود، اقتصاد ولایت های شمالی بیش‌تر از این رونق خواهد یافت.

از سوی هم امروز(سه شنبه ۲۷ سرطان)  بخش پنجم بارگیری اموال تجارتی شهرک بازرگانی حیرتان افتتاح شد که در حال حاضر آخرین نقطه‌ی مسیر راه آهن را تشکل می‌دهد.

 

قدیر بیات- سایت خبری آرزو

 
عکاس: الهام حسین قاطع

نگرانی دیدبان شفافیت افغانستان از وضعیت مراکز صحی در کشور 2017-08-23

دیدبان شفافیت افغانستان طی یک تحقیق در ۱۸۴ مرکز صحی در ۸ ولایت کشور یافته است که به دلیل وزارت صحت این ولایت‌ها با کمبود پزشکان مسلکی مواجه است.

غنی: افغانستان نقطه وصل و همکاری در منطقه است. 2017-08-23

آقای غنی در اظهار نظر درباره راهبرد تازه امریکا گفت که اکنون افغانستان توانسته به جهانیان بفهماند که این کشور نقطه‌ی همکاری‌های منطقه‌یی است.

ارگ از راهبرد امریکا برای حمایت افغانستان استقبال کرد 2017-08-22

ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ی گفته است که رییس جمهور غنی از تصمیم امریکا به عنوان یک متعهد دوارمدار و شریک جنگ در برابر تروریسم استقبال می‌کند.

not selected