ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

امضای قرارداد اسفالت جاده‌ی اندخوی – قرغان

۱۳۹۶-۰۴-۲۰

وزرات فواید عامه قرارداد ساخت 7.2 کیلومتر جاده‌ی ولسوالی اندخوی- قرغان ولایت فاریاب را به ارزش 443 میلیون افغانی به امضا رساند.

به گفته وزیر فواید عامه این جاده تا یک سال دیگر به بهره برداری سپرده می‌شود.

آقای بلیغ گفت:" این جاده‌ی چهار لاین دارد و عرض آن 30 متر می‌باشد. مطئن هستیم قیرریزی این جاده بخش بزرگی از مشکلات ترانسپورتی باشنده‌گان قرغان را مرفوع می‌کند."

در همین حال رنگینه کارگر، عضو مجلس نماینده‌گان اسفالت این جاده را گام نیک می داند و می‌گوید:" قیر ریزی این جاده باعث دو چند شدن کیفیت در بخش‌های امنیت، حکومت‌داری خوب، و رونق یافتن تجارت. ساخت این جاده اعتماد مردم نسبت به دولت را نیز تقویت می‌کند."

اسفالت این جاده آرزوی دیرینه‌ی مردم ولسوالی قرغان بود. از این جاده بیش از پنجاه هزار باشنده‌ی اندخوی نشین و قرغانی استفاده خواهند کرد. بخش بزرگ چالش‌های حمل و نقل نیز با قیر ریزی این جاده مرفوع خواهد شد. ولسوالی اندخوی در شمال کشور به دلیل نزدیکی با  ترکمنستان از بنادر مهم تجارتی افغانستان محسوب می‌‍شود.
عکاس: الهام حسین قاطع

حمله مهاجمان بر دفتر سازمان حمایت ازکودکان در جلال آباد 2018-01-24

مسوولان محلی ننگرهار تایید می‌کنند که صبح امروز گروهی از مهاجمان مسلح بالای دفتر صندوق حمایت از کودکان در شهر جلال آباد حمله نمودند.

وقوع دو انفجار پی‌هم در شهر جلال آباد 2018-01-23

حمله گروهی مهاجمان مسلح در شهر جلال آباد تاکنون 12 زخمی برجا مانده است. این حمله در نزدیک دفتر سازمان حمایت از کودکان صورت گرفته است.

ارسال تجهیزات نظامی بیشتر آمریکا به افغانستان 2018-01-23

آمریکا تصمیم دارد تا از مسیرهای جدید تجهیزات نظامی بیشتر را به افغانستان بفرستد.