ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

امضای قرارداد اسفالت جاده‌ی اندخوی – قرغان

۱۳۹۶-۰۴-۲۰
یک ماه پیش

وزرات فواید عامه قرارداد ساخت 7.2 کیلومتر جاده‌ی ولسوالی اندخوی- قرغان ولایت فاریاب را به ارزش 443 میلیون افغانی به امضا رساند.

به گفته وزیر فواید عامه این جاده تا یک سال دیگر به بهره برداری سپرده می‌شود.

آقای بلیغ گفت:" این جاده‌ی چهار لاین دارد و عرض آن 30 متر می‌باشد. مطئن هستیم قیرریزی این جاده بخش بزرگی از مشکلات ترانسپورتی باشنده‌گان قرغان را مرفوع می‌کند."

در همین حال رنگینه کارگر، عضو مجلس نماینده‌گان اسفالت این جاده را گام نیک می داند و می‌گوید:" قیر ریزی این جاده باعث دو چند شدن کیفیت در بخش‌های امنیت، حکومت‌داری خوب، و رونق یافتن تجارت. ساخت این جاده اعتماد مردم نسبت به دولت را نیز تقویت می‌کند."

اسفالت این جاده آرزوی دیرینه‌ی مردم ولسوالی قرغان بود. از این جاده بیش از پنجاه هزار باشنده‌ی اندخوی نشین و قرغانی استفاده خواهند کرد. بخش بزرگ چالش‌های حمل و نقل نیز با قیر ریزی این جاده مرفوع خواهد شد. ولسوالی اندخوی در شمال کشور به دلیل نزدیکی با  ترکمنستان از بنادر مهم تجارتی افغانستان محسوب می‌‍شود.
عکاس: الهام حسین قاطع

نگرانی دیدبان شفافیت افغانستان از وضعیت مراکز صحی در کشور 2017-08-23

دیدبان شفافیت افغانستان طی یک تحقیق در ۱۸۴ مرکز صحی در ۸ ولایت کشور یافته است که به دلیل وزارت صحت این ولایت‌ها با کمبود پزشکان مسلکی مواجه است.

غنی: افغانستان نقطه وصل و همکاری در منطقه است. 2017-08-23

آقای غنی در اظهار نظر درباره راهبرد تازه امریکا گفت که اکنون افغانستان توانسته به جهانیان بفهماند که این کشور نقطه‌ی همکاری‌های منطقه‌یی است.

ارگ از راهبرد امریکا برای حمایت افغانستان استقبال کرد 2017-08-22

ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ی گفته است که رییس جمهور غنی از تصمیم امریکا به عنوان یک متعهد دوارمدار و شریک جنگ در برابر تروریسم استقبال می‌کند.

not selected