ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

امضای قرارداد اسفالت جاده‌ی اندخوی – قرغان

۱۳۹۶-۰۴-۲۰
4 ماه

وزرات فواید عامه قرارداد ساخت 7.2 کیلومتر جاده‌ی ولسوالی اندخوی- قرغان ولایت فاریاب را به ارزش 443 میلیون افغانی به امضا رساند.

به گفته وزیر فواید عامه این جاده تا یک سال دیگر به بهره برداری سپرده می‌شود.

آقای بلیغ گفت:" این جاده‌ی چهار لاین دارد و عرض آن 30 متر می‌باشد. مطئن هستیم قیرریزی این جاده بخش بزرگی از مشکلات ترانسپورتی باشنده‌گان قرغان را مرفوع می‌کند."

در همین حال رنگینه کارگر، عضو مجلس نماینده‌گان اسفالت این جاده را گام نیک می داند و می‌گوید:" قیر ریزی این جاده باعث دو چند شدن کیفیت در بخش‌های امنیت، حکومت‌داری خوب، و رونق یافتن تجارت. ساخت این جاده اعتماد مردم نسبت به دولت را نیز تقویت می‌کند."

اسفالت این جاده آرزوی دیرینه‌ی مردم ولسوالی قرغان بود. از این جاده بیش از پنجاه هزار باشنده‌ی اندخوی نشین و قرغانی استفاده خواهند کرد. بخش بزرگ چالش‌های حمل و نقل نیز با قیر ریزی این جاده مرفوع خواهد شد. ولسوالی اندخوی در شمال کشور به دلیل نزدیکی با  ترکمنستان از بنادر مهم تجارتی افغانستان محسوب می‌‍شود.
عکاس: الهام حسین قاطع

برخورد سلیقه‌یی در حکومت‌داری عامل بی ثباتی کشور است 2017-10-23

رییس اداره عالی مبارزه با فساد می‌گوید تقرری‌های سلیقه‌یی در ساختار نهادهای امنیتی باعث شده تا نا امنی افزایش یافته و روند صلح با چالش روبرو گردد.

امریکا عملیات مخفیانه بر رهبران طالبان را افزایش می‌دهد 2017-10-23

روزنامه‌ی نیویارک تایمز به نقل از دو مقام سازمان اطلاعاتی امریکا نوشته است که سیا تیم‌های کوچک مجرب را برای نابودی رهبران طالبان به افغانستان می‌فرستد

5 کارمند کمیسیون شکایات انتخاباتی به دادگاه معرفی شدند 2017-10-22

مسوولان این کمیسیون در خبرنامه‌ی،ایجاد موانع برای اصلاحات، ایجاد دوگانه‌گی و پاگریزی از وظیفه‌، عمده‌ترین دلایل برکناری این پنج نفر عنوان کرده اند.

not selected