ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

قطر: خواست های عربستان غیر منطقی است

۱۳۹۶-۰۴-۰۳

 

قطر فهرست خواست های عربستان، امارات، مصر و بحرین  برای عادی سازی روابط و لغو تحریم ها را غیر عملی خوانده است.

 

قطر امروز( شنبه ۳ سرطان) تایید کرد که فهرستی از درخواست های پنج کشور عربی برای بهبود روابط و لغوها تحریم ها را بدست آورده است.

این فهرست سیزده گانه شامل کاهش روابط قطر با ایران، بستن پایگاه نظامی  ترکیه، تطعیل  شبکه تلویزیونی الجزیره و قطع حمایت مالی از تروریستان می‌شود.

وزارت خارجه قطر امروز طی بیانیه‌ای اعلام کرد با انکه این شرایط غیر منطقی است اما دوحه  در حال مطالعه این فهرست است  تا بتواند پاسخ مناسب ازایه دهد

قطر همچنان گفته است آنچه که در فهرست آمده هیچ ربطی به مبارزه با تروریزم ندارد و این خواست ها حاکمیت این کشور را محدود می کند.

از سوی هم امارات متحده عربی هشدار است که اگر قطر به خواست ها را عملی نسازد راه کشورهای عربی با این کشور جدا خواهد شد.

وزارت خارجه امارات همچنان تاکید کرد  که اگر طی ده روز مهلت تعین شده قطر اقدام نکند شرایط سنگین تر علیه این کشور وضع می‌شود.

کشورهای امارات متحده عربی، مصر، بحرین و در راس عربستان سعودی ظرف سه هفته گذشته قطر را به اتهام حمایت از گروه های تروریستی تحریم نموده و روابط شان را با این کشور قطع ساخته اند.

اما کویت و عمان در پی عادی روابط میان این کشورها هستند. 

 
عکاس: الهام حسین قاطع

حمله مهاجمان بر دفتر سازمان حمایت ازکودکان در جلال آباد 2018-01-24

مسوولان محلی ننگرهار تایید می‌کنند که صبح امروز گروهی از مهاجمان مسلح بالای دفتر صندوق حمایت از کودکان در شهر جلال آباد حمله نمودند.

وقوع دو انفجار پی‌هم در شهر جلال آباد 2018-01-23

حمله گروهی مهاجمان مسلح در شهر جلال آباد تاکنون 12 زخمی برجا مانده است. این حمله در نزدیک دفتر سازمان حمایت از کودکان صورت گرفته است.

ارسال تجهیزات نظامی بیشتر آمریکا به افغانستان 2018-01-23

آمریکا تصمیم دارد تا از مسیرهای جدید تجهیزات نظامی بیشتر را به افغانستان بفرستد.