ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

غصب زمین‌های دولتی در کندز از سوی نزدیکان والی

۱۳۹۶-۰۲-۳۰

برخی فعالان مدنی در کندز با انتقاد از غصب شدن چندین هکتار زمین در شهرک "سرِ دوره" توسط زورمندان، می‌گویند که حکومت باید جلو این کار را بگیرد.

 

زمین‌های شهرک سر دوره کندز، زمین‌های مربوط به دولت می‌باشد که حدود ۱۲ سال پیش به مأمورین دولتی در این ولایت توزیع شده بود.

اما اخیراً شماری از زورمندان محلی در این شهرک چندین هکتار زمین را غصب نموده و به‌طور غیرقانونی و خود سر، به اعمار منازل پرداخته‌اند.

برخی فعالان مدنی در کندز، در واکنش به این اقدام غیرقانونی می‌گویند که حکومت باید جلو زورگویی‌ها و غصب زمین در این ولایت را بگیرد.

عنایت‌الله خلیق، فعال مدنی کندز در گفتگو با آرزو بیان داشت که بیشتر این زمین‌ها توسط افراد زورمند و مقام‌های دولتی غصب شده است.

وی تأکید کرد که دادخواهی آنان همچنان ادامه خواهد داشت – تا از ادامه‌ی زورگویی‌ها در کندز جلوگیری شود.

حیدر حیدر دیگر فعال مدنی کندز می‌گوید که برای جلوگیری از غصب زمین‌های دولتی به هر اداره‌ی مراجعت خواهند کرد.

ملالی یوسفی دیگر فعال مدنی کندز می‌گوید که آنان برای بررسی مسئله‌ی غصب زمین‌های شهرک "سر دوره" به این محله رفته اند و بررسی‌های آنان تا واضح شدن کامل این مسئله همچنان ادامه خواهد داشت.

در همین حال، منابع به تلویزیون آرزو می‌گویند که این مناطق از سوی افراد وابسته به اسدالله عمرخیل، والی کندز غصب شده است.

اما، سخنگوی والی کندز با رد این اتهامات می‌گوید که حکومت محلی با غاصبین زمین برخورد جدی می‌کند.

سید محمود دانش، سخنگوی والی کندز در گفتگو به آرزو همچنان تأکید کرد که جلو غاصبین شهرک سرِ دوره این ولایت نیز گرفته شده است.

گفتنی است؛ در کنار ناامنی‌های شدید در ولسوالی‌ها و حومه‌ی شهر کندز، گشت و گزار افراد مسلح غیرمسوول و غصب زمین‌های مردم توسط افراد زورمند در این ولایت، از دیگر نگرانی‌های باشنده‌های کندز شمرده می‌شود.

باآنکه پیوسته مقامات محلی کندز گفته اند که با غاصبین زمین در این ولایت مبارزه جدی می‌کنند، اما مسوولان اراضی کندز می‌گویند که بیش از هشت هزار هکتار زمین از سوی زورمندان محلی این ولایت غصب شده است.

ظهیر نیازی – سایت خبری آرزو 

 
عکاس: الهام حسین قاطع

جرم های جنایی در بلخ افزایش یافته است 2018-06-24

قتل های مرموز، سرقت های مسلحانه و گشت و گذار تفنگداران غیر مسوول در شهر از مواردی اند که آرامش بلخیان را گرفته است.

کارخانه های نساجی کشور در حال رکود قرار دارند 2018-06-24

رییس عامل کارخانه های نساجی با انتقاد از بی توجهیِ حکومت در احیای این کارخانه ها می گوید حکومت با وعده های بسیار هیچ اقدامی برای کمک آنها نکرده است.

باشنده های هرات به خاطر نا امنی تجمع اعتراضی کردند 2018-06-23

این اعتراض کننده گان پس از ترور یک عالم دین از سوی افراد مسلح ناشناس، در برابر ساختمان مقام‌ ولایت تجمع کرده و خواستار تأمین امنیت شدند.