ویدیوها


ویژه
چکیدۀ خبرها
خبرها
خدمات

کمک‌های همچنانی بنیاد خیریه‌ی نبی‌زاده به معارف بلخ

۱۳۹۶-۰۲-۲۶

مسوولان این بنیاد می‌گویند که در ادامه‌ی کمک‌هایشان به سکتور معارف، یک‌صد پایه چوکی را برای دانش‌آموزان مکتب بلخ باستان توزیع کردند.

 

بنیاد خیریه‌ی نبی‌زاده به ادامه‌ی کمک‌هایش، امروز(سه‌شنبه) بار دیگر یک‌صد چوکی را به دانش‌آموزان مکتب لیسه بلخ باستان توزیع کرد.

امان‌الله عزیزی، معاون بنیادخیریه نبی‌زاده حین توزیع این کمک‌ها گفت که این بنیاد براساس نیاز و درخواست اداره‌ی معارف بلخ بار دیگر برای دانش‌آموزان توزیع شده است.

آقای عزیز تأکید کرد که کمک‌های آنان به سکتور معارف همچنان ادامه دارد.

دانش آموزان که در آقتاب سوزان در زیر خیمه‌ها و روی زمین مصروف فراگیری درس و تعلیم اند، از کمک‌های بنیاد خیریه‌ی نبی‌زاده ابراز قدردانی می‌کنند.

ریحانه فرزان، مدیر مکتب بلخ باستان نیز از کمک بنیاد خیریه‌ی نبی‌زاده به‌خاطر حل مشکلات دانش‌آموزان این مکتب ابراز خرسندی نمود.

وی همچنان گفت که این کانون آموزشی کمتر مورد توجه نهادهای امداد رسان قرار گرفته و سخت نیاز به کمک دارد.

در مکتب بلخ باستان بیش از ۳۲۰۰ دانش‌آموز پسر و دختر در زمان‌های مختلف مصروف فراگیری درس و تعلیم اند و بیشتر این دانش آموزان از نبود چوکی و محل درسی مناسب رنج می‌برند.

این کمک‌های درحالی توزیع می‌شود که اکنون بیشتر دانش‌آموزان با کمبود تجهیزات و امکانات درسی روبرو اند.

شاکر شکران – سایت خبری آرزو

 
عکاس: الهام حسین قاطع

عطامحمد نور: با ارگ به توافق رسیده ایم . 2018-03-21

عطا محمد نور یکبار دیگر به تنش‌های اخیر میان حزب جمعیت و ارگ اشاره کرده می‌گوید به زودی نتایج توافقات میان این حزب و ریاست جمهوری اعلام خواهد شد.

نخستین حمله انتخاری در 1397؛ پنجاه کشته و زخمی 2018-03-21

مسوولان امنیتی می‌گویند هدف انتحار کننده مراسم نوروز در زیارت سخی کابل بود که پیش از این رسیدن به هدف خودش را در جاده دانشگاه کابل منفجر ساخت.

بلخ آماده‎ای برگزاری مراسم نوروز است 2018-03-20

مقام‎ها در وزارت امور داخله می‎گویند تدابیر شدیدی امنیتی در ولایت بلخ روی دست گرفته تا مردم با خاطر آرام از این جشن باستانی تجلیل کنند.